Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Idő kell a szervezetemnek,...

Idő kell a szervezetemnek, hogy, megszokja? Vegán kérdés.

Figyelt kérdés
Érdekes kérdés lesz, de kíváncsi vagyok :D Szóval egy pár napja átáltam a vegán életmódra. Már előtte is max heti 2-szer fogyasztottam húst, de akkor is csak szárnyast, tejtermékeket viszont ugyanúgy ettem. Nos ebben a pár napban, nem mondanám, hogy megy a hasam, de érdekesen puha állagú dolgok jönnek ki belőlem :D Az lenne a kérdésem, hogy ez azért van, mert kell egy kis idő, míg a szervezetem megszokja az új étrendemet? Mármint alapból gondoltam, hogy azért a növényi étrend úgymond kevesebb szorulással jár, de hogy ennyire :D

2021. máj. 27. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha több rostot eszel, attól simán lehet. Ha nem múlik, akkor nézz utána az élelmiszerek rosttartalmának, és próbálj átmenetileg kevesebbet bevinni. Napi max. 70 g ajánlott (és minimum 25-30 g, inkább ezzel szokott gond lenni a nem vegánoknál). Ha túl sok rostot eszel, annak az a veszélye, hogy nem fognak az ásványi anyagok jól felszívódni. A lazább széklet amúgy is normális, csak szerintem nem kellemes, de idővel ez is javulhat.
2021. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Lehet jobb lett volna előbb vega étrend és csak aztán vegán.

Amúgy valóban lehet normàlis is a dolog. Viszont ha kezded rosszul érezni magad akkor egyél némi húst vagy valamit. Sokan nem képesek a vegán életmódra. Egyik ismerősöm is így került kórházba

2021. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Több rostot eszel, teljesen normális.

Amíg nem hasmenés és nem okoz fájdalmat, addig nincs vele baj.

2021. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kívánom a húst és egyáltalán nem vagyok rosszul sőt, inkább ellenkezőleg, majd kicsattanok 😁 Vega voltam már jó pár évig, úgy voltam vele, a vegánság is menni fog. Nem mellesleg párom már egy jó éve vegán, ő segít mindenben 😊
2021. máj. 27. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a több rost. Második hülyeséget írt. Senki nem kerül kórházba emiatt. Ha hülyén csinálja valaki, úgy előfordulhat. De ez a vegyes étrendnél is így van.
2021. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor a pasid miatt lettél az. Szégyen
2021. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem miatta lettem az 😂 Már mielőtt megismertem is sokat gondolkodtam rajta sőt, egy pár hónapig az is voltam kb 16 évesen, csak valamiért egyedül nehezen tudtam kivitelezni. Ketten könnyebb.
2021. máj. 28. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!