Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy idő után megszokja a...

Egy idő után megszokja a szervezetem az étkezés időpontjait? Hogyan ne legyek éhes?

Figyelt kérdés
Régen össze-vissza ettem, azt és akkor, ami/amikor jól esett. Most étrend alapján eszek, pontos időközönként, viszont gyakran még nehéz. Ettől föggetlenül nem szoktam két evés között nasizni, meg semmi, ha mégis, akkor van itthon olyan zöldségsali, amibe 15 kcal van 100 grammonként, és 0,8 körüli ch. Lesz idő, amikor már nem úgymond fékeznem magam, hanem teljesen hozzászokok, és nem is leszek éhes? Esetleg tudtok tippeket, hogy az éhségérzetet, ami általában nem is éhseg, hanem megszokottság vagy unalom, csillapítani tudjam? Gondoltam arra, hogy lehet, hogy szomjas vagyok, és a testem így is jelezhet, de további tippeket, ami nektek segített átállni egy étrendre, szívesen fogadok :)

2017. febr. 18. 04:18
 1/5 Krisz85 ***** válasza:
95%

ha három óránként eszel és két étkezés között éhes vagy adott testedzés mellett, akkor az az elégtelen kalóriabevitel egyik legbiztosabb jele, de még lehet dehidratáltság is, mivel sokan a két érzést nem bírák megkülönböztetni


szóval lehetséges, hogy nem viszel be elég kalóriát, és szénhidrátot, az étkésed összetételében lesz a bibi



tovább megyek


ha valaki jól is idétázik egy idő után brutál cukor és úgymond íz éhsége lesz, vágyik a fűszeres cuccokra, chips, csoki, nasi pizza bármi még akkor is ha amúgy egyébként nem is szereti ezeket, na ilyenkor aztán pláne örülni kell, mert a legbiztosabb jele annak hogy nagyon jó úton jársz, és itt most nem az állandó gyomorkorgásról beszélek, meg hogy éhes vagy!

2017. febr. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, erre is gondoltam, csak ugye a probléma gyökere, hogy igazából nem vagyok éhes, hanem megszokottság, vagy pp unalom. Mert amikor nem tudtam magam régen lefoglalni valamivel, ettem, közben pedig nem is voltam igazán éhes.
2017. febr. 18. 05:45
 3/5 anonim ***** válasza:

"vagy pp unalom"

Foglald el magad, elűzi unalmad (aki unatkozik, önmagát únja!), ezzel megszünik evés utáni vágyad!

2017. febr. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Nos, alapdolog, hogy az időpontok passzoljanak hozzád. Biztos meg lehet szokni szinte bármit e téren egy bizonyos szintig, de sosem lesz jó érzés, ha a természetes ritmusoddal ellentétben van, amit csinálsz. Egyeseknek bizonyára mindegy, hányszor és mikor esznek, a legtöbbünknek nem. Pl. nekem délután ennem kell s este is van egy erős, nem mindig fizikai vonzódás az evés iránt. A nem fizikai rész megszokás, de a többi nem.


Ami a kalóriákat illeti... Van, aki sosem szokja meg a deficitet, egyszerűen éhes marad. De egy jó étrend s a megfelelő elosztás rengeteget jelent.


Ha unatkozol, csinálj valamit, ami nem evés. A megszokás erős, de egy kemény elhatározás erősebb. Ha éhes vagy, természetesen egyél.

Plusz a salátád teljesen jó, ha nem vagy éhes, de túl erős a vágy, hogy eszegess valamit. Ez ismerős, nekem is valami könnyű zöldség, savanyúság jön be ilyenkor, de egy jó tea se rossz. Kinek mi.

2017. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3 óránként kevés evéssel én is mindig kajálhatnéktól szenvedtem... napi 1-2de kiadós kajálás és időszakos böjt.
2017. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!