Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Borzalmas falási rohamaim...

Borzalmas falási rohamaim vannak, mit tegyek, megszokja a szervezetem?

Figyelt kérdés
Pékárun kivül munkára nincs jobb ötletem. Egyszerűen nem lakok jól ha kenyeret nem eszem. Megpróbáltam azt, hogy pl ebédkor kihagyom, de minden mást eszek rendesen: húst, főzeléket, salátát. De egy óra múlva már éhes vagyok, mivel kenyeret nem ettem. Munkára vittem gyümölcsöt, vittem tasakos zabkását ami vizzel készül, halkonzervet,péksüti helyett, de egyszerűen éhen maradtam. Ma meg tegnap szó szerint zabáltam.. Hamburgert, csokit, fagyit, chipset. Munkára 2 péksüti volt ma , ha nem eszem ennyit akkor korog a gyomrom már délben és 2-ig vagyok. Mindet amellett, hogy reggelire eszem munka előtt még egy tál joghurt+zabpelyhet. Mindent amit e hónap 4-e óta kerültem, most magamba tömtem mert nem birtam már, hogy sose volt az a telitettség érzetem evés után. Vagy ez nem is kell, hogy legyen? Megszokja a szervezet a másfajta evési rendszert?
2016. aug. 24. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csinálj ketogén diétát!
2016. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kenyérimádónak ne mondjunk már ilyeneket, biztos belebetegedne. Még aki kompatibilis, az se tuti, hogy elsőre bírja.


Kérdező, érdekes, mert kenyér tuti nem kell a szervezetednek, én különféle keményítőkkel próbálkoznék első körben. A zabkása mekkora volt? Mert ha egy csomó kalóriadús kenyér helyett eszel pár dekát, ne csodáld, ha nem laksz jól. 20-30 deka zabból készülttel is éhes maradsz? A péksütik sokszor iszonyat kalóriadúsak, nem tudom, te milyeneket eszel.


Elvileg kenyér és más gabona között nem kellene ekkora különbségnek lennie laktató hatásban, bár ki tudja? Még akár lelki tényező is bejátszhat.


Van, amit megszokik az ember, van, amit nem. Pl. ha szénhidráttal működsz jól, akkor az életben nem szoknád meg pl. a ketogén diétát, ha képes is volnál rá. Testileg bírnod kellene, ha nem vagy beteg, de túlélni és jól érezni magad kettő. Én is túlélném kenyérrel az életet, de pokolian rossz lenne nekem, fizikailag és lelkileg.

Nem árt, ha tudod, mihez nem nyúlhatsz, mert kikészülsz s azt tiszteletben tartod. Bizonyos dolgokon viszont hirtelen is változtathatsz. Más dolgokon pedig kicsit fokozatosabban. Nem tudhatom, mik ezek, ez egyéni.


Tovább próbálkoznék, aztán ha az jön ki, hogy fura módon neked kenyér kell és kész - akkor ennék kenyeret. De nem csak azt, egyetlen étkezésre sem. Zöldség, fehérje - s kenyér vagy esetleg ami jó helyette (a párom rengeteg kenyérről rengeteg rizsre váltott, neki szuper, ahogy a zab is OK, de csak édesen, nem pótolja úgy a kenyeret, mint a rizs).


Az is lehet, hogy a kalóriadeficitben jóllakottsághoz neked délelőttre kell raknod a legtöbb evést, akármi elképzelhető... Ez is egyéni.

2016. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is kenyérimádó voltam (még üresen is szerettem) és nem okozott semmi problémát a ketogén diéta. Erről ennyit...
2016. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem voltam kenyérimádó és zombi lettem a ketogéntől. Több év szénhidrátszegény étrend után viszont szuper volt, elsőre beleszerettem, a szervezetem pláne, csak a közelében érzi magát jól.

A párom kenyérimádó volt, elhagyta, a ketogén esélytelen, mert rosszul lesz a kevés szénhidrát, sok zsír kombótól. Nagyon rosszul. Olyan rosszul, hogy egy ilyen étkezés után egy évig nem kóstolta meg azt az ételt. Neki rengeteg szénhidrát kell. Örülhetek, hogy egy ketogén sütit betol (persze sok lekvárral. a csokitortánál nem tud mit tenni, az durván szénhidrátszegény :D de rengeteg rizs után bírja).


Van ember, aki több hónap ketózás után abbahagyja, mert pokolian szenved mellette. Soha nem szokja meg, neki az nem való.

Van, aki képtelen edzeni szénhidrát nélkül, s ha ketós, akkor edzés előtt viszonylag sok szénhidrátot nyom s pár óürára kiesik a ketózisból. Ez elég gyakori. Nekem ez nem kell, kevés ch mellett van a legtöbb energiám.


Sokféle ember van. Csak mert EGY embernél valami működik, hibás dolog általánosítani.

Én is rengeteg cukrot, tésztát, csokit ettem évtizedekig, mégis a ketogén diéta való nekem s 100g ch fölött eléggé rosszul kezdek lenni. És? Az ember tud változni, de nem akárki akármennyire.

Meg lehet próbálni, de nincs étrend, ami mindenkinek jó.


Plusz akinek jó a ketó, annak sem való akármelyik. Kitapasztalni a saját verziót nem tuti, hogy mindenkinek vonzó, főleg, hogy rontás esetén könnyen rosszullét lehet az eredmény.

2016. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Erről van szó, ki kell tapasztalni. Tehát a kérdező is meg tudja próbálni,aztán vagy bejön vagy nem. Én akkor szoktam ketózni, ha az élet úgy hozza, hogy valami miatt nem vagy csak keveset tudok edzeni.
2016. aug. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én se tudtam hosszútávon tartani semmilyen étrendet, merz hiányzott a jóllakás...

Mióta a harosok étrendjét csinálom(2 éve) 40 kg-ot leadtam pedig minden este jóllakásig eszem, néha többet is a kelleténél.

2016. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbálkozz még egy kicsit, lehet, hogy csak a mennyiséggel volt gond. Nagyobb adag hús vagy több tojás, mellé laktatóbb zöldségekből nagyobb adag, mondjuk 2 kanál olivaolajjal.

Olvasmányaim és személyes tapasztalatom alapján a szénhidrát utáni sóvárgás és falásroham leginkább ezekre az okokra vezethető vissza:

- fehérje-, zsír- és rostbevitel kevés

- kedvezőtlen bélflóra, amiben túlsúlyban vannak a szénhidrátkedvelő baktériumok és gombák (probiotikumokkal, erjesztett ételekkel - pl. kovászos uborka -, gyors ch-k és túl sok keményítő kerülésével, gyógyteákkal ezt lehet javítani)

- nagyobb kalóriaigény, amit jól összeállított étrenddel kenyér és tészta nélkül is lehet biztosítani

- esetleg lelki okok, erre neked kell megoldást találnod.

Ha az ételadagokat térfogatra is csökkented, nyilván nem fogsz ugyanúgy telítődni (ezért jók a levesek), de egy idő után a gyomrod elkezd összeszűkülni és kisebb térfogatú étel is jól tud majd lakatni. A zsiradékok is segítenek a jóllakásban, engem a fogyásban egyáltalán nem akadályoztak (csak ne étolaj vagy margarin legyen).

Meg szoktad főzni a zabpelyhet, beáztatod vagy nyersen eszed? Én lehet, hogy valami mást választanék reggelire, mert ezzel nem sokáig lehet kihúzni éhség nélkül.

Néha tarthatsz csalónapot, mondjuk hetente egy alkalommal (nem egész nap), ha nagyon hiányoznak az elhagyott ételek, de ilyenkor igyekezz kis mennyiséggel megelégedni.

2016. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még egy oka lehet a falásrohamnak, amit kifelejtettem, de nagyon jellemző: a vércukorszint túlzott ingadozása, magas glikémiás indexű ételek fogyasztása miatt (ilyen a kenyér és péksüti is).
2016. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

gyenge az akaraterőd, így ha éhezteted magad, akkor amikor elpattan a húr, falási rohamaid lesznek. ennek az ellenszere, hogy minimalizálód azt az időt amikor éhes vagy.


fogyassz fehérjedús ételeket, azok veszik el legjobban az éhséget. mielőtt munkába mész, egyél rendesen, hogy ott ne éhezz annyira meg.


reggelire ajánlom a zabkását, vízzel vagy mandulatejjel. normális édesítőszerrel, esetleg egy kis mézzel. fahéjjal és olyan gyümölcsökkel ami nem hízlalnak annyira (pl. zöldalma). van egy rakat recept a neten, keress valami egészségeset. olcsó, és könnyű elkészíteni.


amúgy egyél húsokat, halat, alacsony glükémiás indexű zöldségeket, gyümölcsöket. ha melóba nincs hűtő, vegyél hűtőtáskát, vagy vigyél olyan kaját ami nem romlandó. esetleg ilyen puffasztott rizs vackot, ami olyan rossz, hogy sokat nem lehet belőle megenni, de annyira nem hizlal, és elveszi az éhséget. amikor hazajössz, meg egyél rendesen.


meg mozogj, ha nem bírod az edzést, akkor sétálj pár órát. az is egész sok kcal-t éget. kalóriabázison meg mérd, hogy mennyi kcalt vittél be, és akkor nagyjából tudod, hogy mennyit ehetsz.

2016. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megszokja a szervezet az uj evesirendszert HA jo neki!
2016. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!