Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tipp kenyérre kenhető krémre?

Tipp kenyérre kenhető krémre?

Figyelt kérdés
Nem igazán eszek húst, tejterméket egészségügyi okok miatt nem fogyaszthatok, az édes ízt nem igazán szeretem. Milyen reggelre való, kenyérre kenhető "kenőkét" tudnátok ajánlani? (Hetek óta padlizsánkrémet reggelizek és unom.)
2010. aug. 26. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj paprikakrémet.Finom.



1 kg paprika

4 db csípős zöldpaprika

3 nagyobb fej hagyma

3 db csilipaprika

2 teáskanál ételízesítő

1 teáskanál tartósítószer

1 dl ecet

10 dkg cukor


:

A paprikákat megmossuk, félbevágjuk, kicsumázzuk, majd felaprítjuk. Az erős- és csilipaprika magjait hagyjuk a zöldségben, hisz ez adja a krém erejét! A hagymát megpucoljuk, durvára reszeljük, majd az egészet összekeverjük, hozzáadva a fűszereket, valamint a tartósítószert is. Végül ledaráljuk, vagy összeturmixoljuk a masszát. Ezután egy lábasba tesszük, hozzáadjuk az ecetben elkevert cukrot, és állandó kevergetés mellett kis lángon kb 15 percig főzzük. A forró pépet tiszta üvegbe öntjük, és gondosan lezárjuk. Így tesszük bele egy főzőedénybe, és hevítjük 100 fokig. Ekkor levesszük a tűzről, és hagyjuk kihűlni. Nem szabad azonnal felbontani, mert akkor könnyen megromlik, úgyhogy legalább egy hetet várjunk az első kóstolásig! Már csak azért is, mert akkorra érnek majd össze az ízek. :)

2010. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
paprikakrém,csicseriborsókrém,lecsót is lehet elrakni üvegbe télire,az is finom nagyon,gombakrém,egy csomó mindenből lehet ilyet készíteni,csak fantázia kell
2010. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Jó még a bioboltban kapható gabonakolbász /tényleg fincsi kolbász íze van!/
2010. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tojáskrém?
2010. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

padlizsánrém, gombakrém

lehet őket készen is kapni.

2010. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az elsőt azt hiszem érdemes lesz kipróbálni?


A gombakrémre receptet küldenétek?

2010. aug. 26. 17:48
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, a gabonakolbászt már próbáltam, nekem sajnos nem jött be.
2010. aug. 26. 17:48
 8/18 anonim ***** válasza:

[link]


válogass! :)

2010. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Isteni finom a szardella paszta!
2010. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
nekem a tojáskrém a kedvencem
2010. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!