Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegán és volt légúti...

Aki vegán és volt légúti allergiára, annak javult a vegán étrendtől?

Figyelt kérdés
Most sem eszem húst, de tojást, tejterméket, halat igen. Ha a pollenszezonra vegán étrendre váltanék, javíthatna az allergiás tüneteimen? Gyógyszerrel nagyrészt karban tartom, de a nyálkahártyám agyógyszer ellenére is duzzadtabb ilyenkor, emiatt nehezebben kapok levegőt, a szemviszketésre meg egyáltalán nem használ a gyógyszer. Az állati fehérjében több agyulladást keltő anyag, ezért gondoltam, ki próbálom, hogy elhagyom, ha van olyan, akinek már bevált.

2021. júl. 22. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs tapasztalatom, de ha kipróbálod, szólj ha beválik, engem is érdekelne.
2021. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
novenyi etrend, nem vegan etrend. a vegansag nem csak egy etrend.
2021. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes elhagyni a tejtermékeket is, mivel allergén és gyulladás keltő. De ez nem így működik ahogy írod hogy az allergia szezonra elhagyod a tejtermékeket és majd minden rendbe lesz. Ez kicsit hosszabb folyamat, és ha egyszer qbbahagyod akkor érdemesebb is úgy folytatni. Meglesz a pozitív hatása, de ne azonnali változásokra számíts.
2021. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vegán étrend csak annyit jelent hogy kizársz bizonyos dolgokat, talán ettől is várható javulás, nem tudom. De növényi étrendet ezerféle módon lehet csinálni, én amit javasolni tudok az a TÉNÉ, azaz a teljes értékű növényi étrend, ezzel maximalizálni tudod a bevitt tápanyagokat, antioxidánsokat, érdemes utánajárni ennek, ha már ebbe a kísérletbe belefogsz.
2021. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha eszel tojást és tejterméket, akkor csak vegetariánus vagy. A vegánok csak zöldséget, meg gyümölcsöt esznek magvakkal körítve. A tojás, tej, hal és méz is állati eredetű dolog. A hal még állat is, tehát HÚS! Bár nem tekintik annak.
2021. júl. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a tejtermékek kizárása volt a game-changer. 3-4 hét után már éreztem a különbséget.


Alapvetően a cukor-tejtermék-glutént szoktak kizárni, mert ezek gyulladáskeltő dolgok és sok ember érzékenyen reagál rájuk.


A húsok, mivel hasonló aa-szerkezettel rendelkeznek, mint a mi fehérjéink nem igazán irritálják az immunrendszert vagy okoznak gyulladást. Arról megoszlanak a vélemények, hogy a telìtett zsìrok azok-e vagy sem, (Szerintem nem) viszont a hidrogénezett növényi olajok azok, szóval ha tudod akkor azt kerüld.


Hogy kiderüljön, hogy van-e valami bajod javaslom az AIP vagy más eliminációs diétákat is.

2021. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, három napig bírtam, aztán befigyelt egy kézműves fagyi... De újra kezdem.
2021. aug. 25. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!