Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Budapesten a belvárosban...

Budapesten a belvárosban lehet valahol kapni növényi "bacon-helyettesítőt"?

Figyelt kérdés

Pár hónapja még volt a Tescoban és az Aldiban is, de már hetek óta nem látok egyik helyen sem, pedig több üzletben is kerestem.

A Kálvin tér - Astoria - Deák vonalon, vagy a Nyugati pályaudvar közelében érdekelne lelőhely.

Ahol már kerestem: Astoria Tesco, Astoria közelében Aldi és Spar, illetve a Deák közelében levő Spar. A Sparban volt egyedül egyáltalán kiírva hogy forgalmazzák, de egyik üzletben se volt készleten.

Kifogytam az ötletekből - talán a Deák közelében levő kóser boltokban van ilyesmi? Nem lesz időm benézni mindbe...


Lehet valahol ilyen terméket vásárolni? Tud valaki lelőhelyet?


2021. szept. 7. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem tudok ilyenröl, de te is meg tudod oldani.

Lehet kapni füstízű sót, vagy folyékony füstöt, ha vékony szeletekre vágott padlizsánt ezzel fűszerezel és ropogósra sütöd, az igen közel lesz ízben a baconhoz.

2021. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel a megoldással is szemeztem már, de folyékony füstöt se igazán találok. :D
2021. szept. 7. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a füst ízü só lett a megoldás, azt sikerült venni régebben, a negyed kilós csomag rengeteg idöre elég.

De ha nem ragaszkodsz feltétlen az "igazi" füstös ízhez, akkor megoldás lehet, ha különbözö örölt füszerekkel (kömény, paprika, kakukkfü, oregano) bedörzsölöd a padlizsán szeleteket és utána sütöd, ezek is füstös jelleget adnak neki. Csak ne kevés füszert tegyél rá, hanem aránylag böven, akkor lesz megfelelö az eredmény.

2021. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biobolt. Van a Blahán, a nyugatinál, meg még több helyen a belvárosban.
2021. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3

Huhh, ez még úgy is jól hangzik, ha végül nem lesz bacon-szerű az eredmény. Imádom a padlizsánt, mindenképp kipróbálom. :)


#4

Esetleg konkrét ötlet, ahol kapható?

Sajnos fix ideig melózok, utána pedig időre megyek haza. Némi időm van bemenni vásárolni, de arra sajnos nincs, hogy sok boltot végigbarangoljak, ezért is kérdeztem itt.

2021. szept. 8. 12:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ezekben a bioboltban (biobarat biobolt a Blaha, europeum földszintjén, illetve az a másik biobolt-lánc (bocs, nem jut eszembe a neve) a nyugati téri aluljáróban) kapható. Meg az összes bioboltban. Bekapcsolod a Google maps-et beírod hogy biobolt, és kidobja a neked legközelebbit.
2021. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Nem így értettem, hanem hogy azok közül hol van biztosan a kérdésben említett termék. Azt látom én is a térképen, hogy van sok biobolt a közelben.

2021. szept. 8. 14:58
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de privátban se kérek sértegetést... nem véleményt kértem a bacont helyettesítő termékek fogyasztásával kapcsolatban. :)
2021. szept. 21. 15:35
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
A kérdés egyébként nagyon időszerű, mert a magyar multiláncok előszeretettel tüntetik fel, hogy ez a fajta vegán termék is kapható náluk, aztán úgy kell végigvadászni a boltokat, míg egy adott efféle terméket nagy nehezen talál az ember. Valahogy nem érti az ember, hogy miért kell ennyire becsapni a fogyasztót.
2021. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Grat a lepontozáshoz, tényleg többször tapasztaltam ezt a jelenséget és tisztában vagyok azzal, hogy nem a vegán táplálkozásra vannak tervezve ezek a boltok/áruházak. Ám ha egy terméket tartósan (és nem csak akciósan-időlegesen) forgalmaznak, akkor ne kelljen már az embernek szabályszerűen vadászni rá, ennyi elvárható volna...
2021. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!