Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan legyen tehéntej ízű a...

Hogyan legyen tehéntej ízű a növényi tej?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kihívást. :) Édesapám nagyon nagy tejimádó, én viszont, vegán lévén, próbálom lebeszélni arról, hogy túl gyakran hódoljon eme élvezetének. (Jajj, de költői..)


Szóval, azt mondta, hogy ha sikerül megtévesztenem őt, és megitatok vele valami növényi tejet úgy, hogy nem veszi észre, sőt! Netán ízlik is neki.. Akkor MEGFONTOLJA, hogy áttérjen ő is a növényi tejre.


Láthatjuk, hogy eléggé vékony szalmaszál az, amibe kapaszkodni próbálok, és még ehhez is a segítségeteket szeretném kérni.


Miből legyen a tej? Hogyan ízesítsem? Van itthon dió, mogyoró, tökmag, mandula, zabpehely, lenmag, egy kis kókusz. Édesítőnek fruktóz, esetleg méz. A technikát magát ismerem, én már csináltam ilyen tejeket, a probléma ott van, hogy nem igazán tudom belőni, hogy melyik hasonlít legjobban a tehéntejre, és hithű vegánként nem akarok csak ezért 1 liter tehéntejet benyakalni, hogy leteszteljem az összeset.


Valami lakto-vegetariánus tudna segíteni? :) Vagy bárki, aki képes megalkotni egy megtévesztésig-hasonló íz-kompozíciót?


Előre is nagyon köszönöm!



2014. júl. 31. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Anya szerint eddig a zabtej hasonlít rá legjobban.

Én már nem tudom, milyen a tej íze, neked nem kellene egy litert benyakalnod, bár megteheted, max, elmondasz egy imát...én laktózérzékeny vagyok, megmár vmi fehérje is, úgy tűnik, tehát én tényleg nem tudnám megoldani a kostólást, te igen, ha ennyire izgat a téma, kóstold meg, te legalább nem puffadsz vagy hasmenésezel tőle..

2014. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Attol, hogy vegan vagy, nem kell megteritened. Ha o nem akarja a novenyi tejet, akkor hagyd ra, hagy igya a tehentejet.


Udv; egy vegan, aki nem eroszakolja ra masokra az eletmodjat

2014. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Köszi a tippet a zabtejjel. Amúgy valóban nem vagyok laktózérzékeny, viszont nem igazán bírom a tejet, meg amúgy is.. Az elveimhez szeretem tartani magam.


2. Nem erőszakoskodtam, magától ajánlotta fel. :) Meglepődtem rajta én is, de gondoltam, hát egyszer van ilyen lehetőség az életben. Ezért igyekszem kihasználni az alkalmat és a lehető legtöbbet kihozni belőle.


Amúgy általában én is toleráns vagyok a nem vegákkal, de amikor azt látom hogy a családom jelenleg a hús-tej-tojás háromszögben él, és aztán egyszer csak véletlenül felcsillan egy halvány fénysugár, hogy ezen most talán változtathatok.. akkor muszály megpróbálni!

2014. júl. 31. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az otthoni tejkészítés fortélyait, de a por formában kapható növényi tejporokból van a leghasonlóbb íz, nagyon finomak, simán felcserélhető velük a tehéntej, csak indokolatlan áruk van sajnos, mint minden reform élelmiszer kategóriába sorolt terméknek, rablás. A folyékonyan árult rizstej, szójatej szerintem rossz ízű, azzal nehogy próbálkozz.
2014. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!