Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan növényi tej, ami...

Van olyan növényi tej, ami valóban(!) hasonlít a tehéntejre?

Figyelt kérdés
Talán zabtejjel kezdtem, semmi köze nincs az állati tejhez, ennyi erővel lehetne narancslé is, csak még kicsit rosszabb is az íze. Mint a víz, kis kellemetlen (nekem) mellékízzel. A szójatej se jobb, talán kevesebb a mellékíze. Van olyan, aminek van egy kis "tejíze" és kicsit "zsírosabb" vagy testesebb állaga? Eddig a kakaós ízűnek volt kifejezetten élvezeti értéke, nyilván a kakaó miatt. Azt is megírhatjátok, ha nincs olyan alternatíva, ami valóban hasonlít a tejhez, akkor úgy veszem, ez van...

2021. ápr. 28. 12:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
A kókuszital és a rizsital legalàbb színben olyan mint a tehén tej
2021. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ilyen. Egyszerűen csak elnevezték növényi tejnek. De az igazi tejre egyik sem fog hasonlítani. Finomnak lehet finom, de ha mondjuk maglé lenne a nevük, akkor senki nem keresné bennük a tej ízt. A disznósajttól sem várja senki, hogy sajt íze legyen.


Ha le akarsz szokni a tejről, akkor csak várj, idővel elmúlik a "függőség". Nem kell semmivel pótolni, mert semmi esszenciális nincs benne, ami nélkül nem lehet élni. A sok rossz mellett jó dolgok is vannak benne, de azokat mind könnyen beviszed más forrásokból is.

2021. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
sokkal finomabb
2021. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszi! Így tapasztalom én is, nem "tudják" hasonló állagúra/ízűre megalkotni őket. De tényleg nem volna szabad "tejnek" hívni, mert tényleg inkább valami maglé ez. Szinte becsapás így csúfolni. Naiv voltam, hogy talán, talán... de azért próbálok keveset fogyasztani tehéntejből is.
2021. ápr. 28. 12:23
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem tejek, növényi italok. Rendszeresen készítek itthon, olajat adok hozzá, hogy kicsit testesebb legyen, de a tejet nem tudja helyettesíteni sem ízben se állagban. Ez kiáztatott/főzött darált növényi részek átszűrve.
2021. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

A magtejeket érdemes kipróbálnod, mivel azokban van zsír, mint ahogyan a tehéntej is annál finomabb, minél magasabb a zsírtartalma. Nekem a diótej, a kesutej és a mandulatej jött be.


De azt ne várd, hogy hasonlítson a tehéntejre. Soha nem fog hasonlítani egyik növényi tej sem egy állati tejre. Itt az ízlés a lényeg, hogy neked ízlik. Én otthon kísérleteztem ki a diótejet, tettem bele pici valódi vaníliát, csipet sót, és pici mézet. Nekem így ízlik.

2021. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi! A mandula sem jött be, legalábbis a szója-mandula kombináció. Szerintem elengedem, mert kissé irritálnak a natúr növényi maglevek ízei, sajnos. Inkább megpróbálom elengedni az egész tejkérdést, csak reggelire a müzlihez kerestem alternatívát, de abszolút nem élvezem növényi levekkel. Esetleg kakaós szójatejet veszek, de az meg már önmagában karakteres íz, nem annyira müzlihez való.
2021. ápr. 28. 12:38
 8/24 anonim válasza:
77%
Sajnos nincs ilyen, mivel a tehéntej tartalmaz két mágikus összetevőt, amit semmi más anyag nem tud utánozni: az egyik a kazein, a másik a laktóz. Ezektől lesz a tej okyan finom, selymes, némileg addiktív is. És pont ezek hiánya miatt mondhatjuk, hogy a növényi tejek egészségesebbek (kivéve a szója tejet, ami nem egészséges).
2021. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%

Szója mindenhogy borzalmas, még a fincsi mandulát is elrontja.


De a zab/szója/rizs egyike sem mag. Ezek gabonák. Nincs bennük fikarcnyi zsír sem. Ne hívd őket magtejnek.


Még megpróbálhatod a kókusztejet, de nem a flakonos, hígat, hanem a konzervet, én Aldiban szoktam venni. Sűrű, krémes, még habbá is fel lehet verni.

2021. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"tényleg nem volna szabad "tejnek" hívni"

Nem is szabad, zabital, kókuszital stb néven forgalmazzák.

2021. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!