Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nyers vegánok vannak itt,...

Nyers vegánok vannak itt, esetleg olyan aki próbálta már ezt az életmódot? Írnátok pár tapasztalatot, véleményt?

Figyelt kérdés

Már szinte gyerekkorom óta van egy "hobbim" hogy különféle étrendekkel kísérletezem, kipróbálom őket fél-1 év erejéig. Nem fogyás a cél, nem is az egészség vagy etikai okok, csak az újdonság, meg a kihívás bizonyos esetekben.


Egy ideje gondolkozom a nyers vegán étrenden, de ez még nekem is feladná a leckét. A vegánnal nem is volt bajom, a vegetariánus meg amúgyis közelebb áll hozzám mint a húsevés. De nem tudom elképzelni hogy nyers ételeket egyek csak, sose egyek pl. egy tésztát vagy kenyeret, ezért ez nagy kihívás lenne.


Milyen volt áttérni, hogyan csináltátok, esetleg néhány tipp, tanács, mik a tapasztalatok?



2021. szept. 23. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Off:

Soha nem láttam még 11 dislike-os választ, bravó első!

2021. szept. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
* nyersvegán
2021. szept. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Off: mostani #1: miért, mi volt ott eredetileg?


On:

Csináltam a nyers vegán étrendet, minden évben vannak ilyen hónapok vagy időszakok nálam. Külön nem nevezem sehogy, csak egyszerűen úgy kajálok.

Azt majd te döntöd el, hogy neked beválik-e - ha kipróbálod.

Az olajos magvak is mehetnének, de pl én azokat nem bírom, plusz ehetsz csírákat is, salátát és rengeteg zöldséget, gyümölcsöt.

2021. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én októberben vágok bele egy újabb nyers vegán körbe. Ha akartok csatlakozni keressetek nyugodtan!

Nálam így néz ki egy nap például:

- Reggeli: 1-1.5 liter víz + 3 bögre zöldtea 14.00-ig.

- Ebéd: ha van időm akkor ez több féle dolog lehet:

A. Vegán gazpacho (nyáron eut imádtam, most ősszel lehet nem fog olyan jól esni) + saláta olivaolajjal és almaecettel dressing-ként.

B. Gyümölcs: alma/datolya/banán (magas kcal tartalmú gyümölcsök) + zöldsaláta.

C. Nyersvegán lasagne 🤩

-Vacsora: Itt is több variáció létezik:

A. Zoodles pestoval és paradicsommal

B. Kiadós zöldsaláta avokádóval (ez ritkán), olivabogyóval, paradicsommal, répával és más idény/olcsó zöldséggel.

Van, hogy nem érek rá máshogy és csak napi 1x eszem, ilyenkor egy nagy adag zöldsalátát és különböző gyümölcsöket eszem.

Smoothie-kat néha csinálok, de nem jellemző. Olajos magvakat néha eszem csak, viszont PB mindig van itthon, más magvajakat még nem nagyon próbáltam. Ezek általában snackek nálam.

Ha édességre vágynék akkor általában aszalt gyümölcs a befutó. Pl. Mogyoróvajas datolya isteni, mintha vajkaramella lenne! Szeretnék néha nyersvegán sütiket is csinálni csak nincs rá nagyon időm és nagyon drágák az alapanyagok.

A mostani reset-et 10 napig tervezem csinálni, számomra a nyersvegánság nem lenne fenntartható hosszútávon.

2022. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!