Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ajánlanátok vegetáriánus...

Ajánlanátok vegetáriánus recepteket?

Figyelt kérdés

Kerestem a neten, de én a jelenlévők receptjeire vagyok kíváncsi, kinek mi vált be.

Gombás recepteket kérlek ne írjatok, azt nem szeretem.

Tojás, tej lehet a receptekben.



2021. nov. 20. 21:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem egészen a kérdésedre válaszolok - ezért elnézést kérek -, de talán tudok segíteni mégis.

Itt a keresöbe (Ételek-italok topikban) írd be a vegetáriánus vagy vega szavakat a keresöbe, rengeteg kérdést találsz, ahol recepteket kerestek és kaptak. Ha végignézed ezeket, nagyon sok kipróbált receptet találsz, csak válogatni kell belöle.

2021. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nézelődja receptek oldalakon pl Nosalty, Cookpad. Ide képtelenség annyi receptet beírni.
2021. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Indiai curryk a kedvenceim házi lepénykenyérrel tunkolva. Kísérletezz bátran.
2021. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 20. 23:03
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
krumpistészta
2021. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
A zöldséges (kínai) spagettit úgy csinálom, hogy vékony csíkokra vágom a sárgarépát, a káposztát és bármi egyéb zöldséget, kevés, enyhén forró (oliva)olajon pár perc alatt megfonnyasztom egy wokban - egy nagyobb serpenyő, vagy egy lábas is megteszi - bőven meglocsolom szója szósszal, ráborítom az alaposan lecsöpögtetett spagettit, jól összekeverem és azonnal tálalom.
2021. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 molnarmarcell21 ***** válasza:
27%
Csinálhatsz mindent úgy, ahogy eddig, csak a húst kell pótolnod valamivel. Most már egyre többféle húspótló van.
2021. nov. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a streetkitchen oldalán a vega részlegen szoktam inspirálódni. De igazából leggyakrabban a hagyományos kajákat főzöm hús nélkül.

A kedvenceim: zöldségkrémlevesek, gyümölcs levesek, zöldbab leves, krumpli leves, kelkáposzta leves stb.

Főételnek kb bármelyik olasz kaja hús nélkül. A darált húst voroslencsevel tudod helyettesíteni, ugyanolyan állaga lesz.

Rántott zoldsegek, sajtok változatos köretekkel (bulgur, köles, rizs, krumpli pure, sült krumpli, sült zoldsegek stb).

Az Ázsiai kaják is jól működnek vegaként vagy kb az összes indiai is.

Én szoktam még éttermek étlapjairól is inspirálódni. Persze inkább a modernebb, drágább helyeknél érdemes, máshol valószínű csak rántott dolgok vannak.

Túrós csusza, Krumplis teszta, Slambuc is jól működik hús nélkül.

2021. nov. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%

7-es: a húst NEM kell pótolni, értelmetlen dolog.


Kérdező: a legtöbb húsos ételt el lehet készíteni hús nélkül is (pl. a 6-os által leírt kínai étel), ha megfelelöen ízesíted, nem fog hiányozni.

2021. nov. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 molnarmarcell21 ***** válasza:
6%

ma 07:53


Sok sikert a paprikás krumplihoz kolbász nélkül :D

2021. nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!