Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák és vegánok! Tudtok...

Vegák és vegánok! Tudtok nekem recepteket ajánlani? Oldalakat ahol jó húsmentes receptek vannak?

Figyelt kérdés

Legalább egy, de inkább kettő húsmentes napot szeretnék tartani minden héten.

Ami jelenleg van itthon: -vörösbab, vöröslencse, kukoricagríz, sütőtök, paradicsompüré, zöldborsó, sárgarépa, gomba, krumpli, vöröshagyma, saláta, tökmag, dió

-Tésztafélék, túró, tejföl, parmezán



2019. márc. 26. 11:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Fehér- és barnarizs, tk. tönkölyliszt, élesztő is van (kelt valami is szóba jöhet) és sok-sok fűszernövény
2019. márc. 26. 11:30
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja, meg rengeteg tojás
2019. márc. 26. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

EZ igen jó vegán oldal (keresd meg a kezödoldalt):

[link]

2019. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nosalty nekem az elsődleges recept forrásom.

Remélem a kérdésre válaszolóktól kapok más forrásokat is :)

[link]

2019. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

2 vegán kaját tudok ajánlani, amit bármikor meg tudnék enni.

Az egyik a sütőtökös penne.

A másik a lencsepörivel töltött paradicsom.

2019. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A lencsepörivel töltött paradicsom receptjét be tudnád írni? Már többször hallottam róla, de nem találok hozzá receptet - lehet, hogy csak ügyetlen vagyok a keresésben
2019. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
84%

Leírom:

Lencsét beáztatom. Majd áztatás után leöntöm a vizet róla. És ugyanúgy pörköltet főzöl belőle, mintha hús lenne. (megpárolod a hagymát, fokhagymát, megfűszerezed -só, bors, babér, majoranna, örölt kömény, paprika- és hozzáadod a lencsét azt is pirítod, majd kevés vízzel felöntöd.)

Ha a lencse esetleg szétesik az sem baj. Közben amíg készül a pöri szép nagy szem paradicsomokat veszel, a felső részét levágod és a belsejét kikaparod egy kanállal. (én a paradicsom belét a pörihez szoktam rakni, így nem megy veszendőbe) Amikor kész a lencsepörkölt beletöltöd a paradicsomokba visszarakod rá a kalapjukat és betolod egy tepsiben a sütőbe. kb 20 percig kell sütni (csak a paradicsomnak kell megsülnie) és kész. Tetszőleges körettel tálalható.

2019. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ja igen mennyiség.

Igazából a paradicsomok nagysága dönti el. 15-20 deka körül szoktam használni ebből úgy 8-9 szép nagy paradicsom megtölthető. Mivel én a paradicsomok belét is hozzá adom a pörihez így tuti biztos több pörkölt készül, mint amit bele tudok tölteni a paradicsomokba, így én a maradékot botmixerrel pürésítem, üvegbe teszem és vega szendvicskrémnek használom el. Kb 1 hétig hűtőben simán eláll.

2019. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2019. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Lehet nincs neten róla recept, én is egy ismerősömtől kaptam anno a receptet. Remélem ízlik majd. Nekem ez a kedvenc növényi kajám. :)

2019. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!