Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán növényi sajt egészséges?

Vegán növényi sajt egészséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos betegség miatt kerülnöm kell a tejtermékeket is.

Viszont a sajt nagyon hiányzik nekem. A vegán növényi sajtok mennyire egészségesek? Találtam egyett,ami finom,kokuszzsír az alapja. Ártalmasak ezek a termékek? Illetve,tudnátok ajánlani olyat esetleg,ami olvad hasonlóan mint a rendes sajt? Köszönöm szépen!


2021. dec. 10. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
az nem sajt
2021. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom nyilván,de azt nem lehet.
2021. dec. 10. 12:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, nem a legegészségesebbek a kész "sajtok" nagy mértékben, és elég drágák is.

Viszont a sörélesztőpehely sok ételbe használható sajt-pótló alternatíva.

Érdemes belépni facebookon vegán csoportokba, nagyon sok jó ötlet van a tejtermékek pótlására.

2021. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A vegán sajtok túlnyomó része szénhidrát. Ha nem vagy fogyókúrán, akkor annyira egészséges a vegán sajt, amennyire a szénhidrát. Olvasd el a címkén lévő adatokat!
2021. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A bolti vegán sajtok általában különféle feldolgozott növényi zsírokból készülnek. Határozottan nem egészségesek, de ha mértékkel fogyasztod, nem lesz tőle semmi bajod.


Otthon is tudsz készíteni sajtpótlókat pl. kesudióból, kölesből, kókuszzsírból, stb. Ezek nem annyira élethűek, mint a bolti alternatívák, viszont a saját ízlésedre tudod szabni, és nagyon sok ételben finomak sajt helyett. Ezek nyilván sokkal egészségesebbek.

2021. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ahogy előttem írták, olvasd el az összetevőket, a szénhidrát nem veszélyes, a kókuszzsír sem, nem az a gáz, hanem a névtelen titkos összetevők, karragén például.

a sörélesztőpehely teljesen jó, b vitamin, sajt íz.

az állagát ne akard utánozni, nem lehet. találj ki új dolgokat, merj kisérletezni

2021. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a sörélesztő pelyhes házi recepteket ajánlom, szerintem finomabbak is. Bolti növényi sajtokat inkább csak ritkábban egyél.
2021. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Feldolgozott élelmiszernek számítanak a vegán sajtok, tehát, ha valaki ezért választja, hogy az tuti egészségesebb, akkor inkább fogyassza az eredetit. Mivel Te írtad, hogy betegség miatt kell kerülnöd, ezért választanál növényi sajtot. Szerintem a mértéken van a hangsúly, mint mindig mindenből. Bioboltokban kapható sörélesztőpehely, ennek nagyon hasonló az íze a sajtokhoz, esetleg különféle ételekhez adva tudja hozni a sajt íz élményt. Aldiban Lidlben Tescoban is találsz már rengeteg alternatívát. Ahogy előttem is leírták, van rengeteg Facebookos csoport, ahol tippek, tapasztalatok vannak erről a témáról is.
2021. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2021. dec. 12. 22:35
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Hogy lenne már a növényi sajt szénhidrát? Zsír lesz az inkább. Egyébként nem, talán még a sima sajtnál is egészségtelenebb, bár szoros a verseny.
2021. dec. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!