Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti hányszor esztek...

Vegánok! Ti hányszor esztek tésztás ételt egy héten?

Figyelt kérdés

Hányszor esztek kifejezetten tésztás ételt egy héten vagy kenyeret? Esetleg lisztes ételt, pl. sütit, kalácsot és társait.


Ezek nem a legegészségesebb ételek, és mióta vegán vagyok sokszor nyúlok ezekhez a dolgokhoz, ami azért sokszor zavar, mert úgy érzem ez ìgy annyira nem oké, még ha a leg TÉNÉ-sebb, TK, borsó/lencsefehérjés tésztát eszi is az ember.



2022. jan. 26. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kenyeret heti egyszer sütök, párommal ketten esszük meg. Ő néha hétvégente süt 4 kiflit. Péksüteményeket nagyon ritkán veszünk, szinte egyáltalán nem. Tésztaételektől nemrégiben csömöröm lett, de előtte szívesen fogyasztottam hetente akár többször is valamilyen formában. Most rákaptam, hogy inkább rizst, bulgurt, gerslit, kölest, ilyesmiket eszem. Levesekhez szeretjük a kínai rizstészta cérnametéltet. Régebben volt egy ilyen rendszerünk, hogy heti egyszer rendeltünk vagy hamburgert, vagy pizzát, de idén próbálok nagyon Téné lenni, így ez egyelőre kilőve.


"Még ha a leg TÉNÉ-sebb, TK, borsó/lencsefehérjés tésztát eszi is az ember." A vegán, vegetáriánus ételpiramis majdnem alján helyezkednek el a gabonafélék, ez azt jelenti, hogy a zöldségek-gyümölcsök után a gabonafélékből kell a második legtöbbet enni. Ezután jönnek a hüvelyesek. Szoktak úgy hivatkozni a vegán étrendre emiatt, hogy ez egy gabona alapú étrend. Persze értékes gabonákat kell enni, mert azok tele vannak tápanyagokkal, és rostokkal, de semmi baj nincs a gabonákkal, sőt kellenek. Ha zavar, hogy liszt formájában eszed, akkor ajánlom a bulgurt, az teljes értékű tört búzaszem, illetve a neten találsz különböző gabonavekni recepteket, ilyenekre gondolok: [link]

2022. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sűrűn, kb 2-3x.

Igyekszem inkább zöldséget enni valamilyen mártással, vagy valami körettel, krémleveseket,salátákat és ilyesmit. Viszont a meleg és hideg szendvicset imádom, azt gyakran eszem. Ezen kívül nyilván a tészta is nagy kedvencem, de igyekszem visszafogottan enni.

2022. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kenyeret mindennap, ugyanis a french toast a mániám reggelire. Gyakran megesik, hogy ebédre pl olyasmit eszem, hogy avokádókrémes pirítós, zöldségek stb.

Tésztából általában vöröslencse borsó alapú tésztát eszem, mert magasabb a fehérjetartalma. Általában hetiemte-kéthetente eszem ilyet, annyira nem vagyok tésztás :) péksütit, süteményeket stb. Sosem eszem.


Nem tudom, miért gondolod, hogy baj van azzal, ha ilyeneket eszel, azt sem, hogy miért kell nagyon görcsösen ragaszkodni a TÉNÉ-hez :) persze a minél teljes értékűbb tàplálkozás a cél, de habte most úgy érzed, hogy igényled az ilyen ételeket, ne szorongj fajta.

Persze ha olyan célod is van, hogy fogyás stb, akkor ezeket tényleg csak mértékkel edd :)

2022. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
kenyeret szendvics formájában heti 3x (ezek általában jól megrakott szendvicsek sok zöldséggel, szendvicskrémmel, csírával, stb.), és tésztát is hasonló arányban, kivéve amikor nagyon elfoglalt vagyok egész héten és nincs időm csak pasztát főzni :D nem mondanám a táplálkozásomat TÉNÉ-snek, inkább azt mondanám, hogy én minél jobb tápanyagokat próbálok bevinni a testembe, ez vagy sikerül, vagy nem. van olyan nap amikor 3x eszek vmi házi készítésű egészséges tápot, meg olyan is, amikor egy kakaóscsiga meg egy energiaital jut, mert így jártam xd
2022. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!