Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért vagy vegán?

Miért vagy vegán?

Figyelt kérdés
2022. febr. 22. 17:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

Ha ez a divat akkor végre egy olyan divat ami nem ártalmas az ember egészségére meg a társadalomra se. Mostanában úgy néznek a vegánságra mint valami rossz dologra. Az én szüleim attól féltek régen, hogy nehogy dohányozzak meg dorogozzak. A mostani emberek meg félnek hogy a gyerek nehogy vegán legyen.


Kérdésre válaszolva: Én nekem például egészségügyi oka volt mikor egy időben úgy döntöttem, hogy kipróbálom. Rendkívül jó hatása volt. Egy ideje tervezem, hogy újra elkezdjem ezt az életmódot.

2022. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Az én angiológusom is ezt a diétát javasolta nekem. Már fél éve tartom, de egy hónap után már éreztem, hogy sokkal jobb a közérzetem és több az energiám és még sorolhatnám.

Szerintem azért szidják sokan, mert a média néha közzétesz olyan cikkeket, amik szándékosan negatív színben tüntetik fel ezt a diétát / életmódot, és ennek szerintem az oka a marketing. Akik a vegán életmód vagy diéta mellett döntenek, sok olyan élelmiszert kiiktatnak az életükből, amiket addig nem. Ezért a negatív hírek/cikkek, amik miatt a sok naiv ember is elkezdi szidni ezt az életmódot, annak ellenére, hogy nekik amúgy semmi tapasztalatuk nincs benne, mert nem próbálták.

2022. febr. 22. 18:29
 3/37 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyan nem vegánnak nevezem magam, mert "csak" az étkezésemre vontakozik, azaz csak növényi eredetü élelmiszereket fogyasztok.

Az ok, hogy rengeteg egészségügyi problémám volt: magas vérnyomás, izületi fájdalmak, állandó vesegyulladás, vizesedés, rossz közérzet, állandó fáradtság, gyakori migrénrohamok, gyakori nagyon erös hasmenés. Egy ismerösöm javasolta, hogy tisztítókúraként két hétre csak növényi ételeket fogyasszak, az segíthet valamit.

Elsöre kapásból azt mondtam, lehetetlen, erre képtelen lennék. Viszont nem sokkal utána megint nagyon rossz állapotba kerültem és úgy voltam, csak kipróbálom, ennél rosszabb az sem lehet.

Az elsö hét végére úgy éreztem, kicseréltek, gyakorlatilag megszüntek a panaszaim, ezért a két hét után folytattam "még egy kis ideig" minden végleges szándék nélkül.

Ennek most 4 éve, a közérzetem tökéletes, a laboreredményeim és minden egészségügyi értékem tökéletes, úgy érzem 20 évvel fiatalabb lettem, emellett állandóan tele vagyok energiával, sokkal többet tudod fizikailag is meg szellemileg is teljesíteni.

Emellett felfedeztem rengeteg új ételt, és sokkal változatosabban étkezem, mint elötte, pedig akkor is szerettem új dolgokat kipróbálni és nem csak a megszokott ételeket fogyasztottam.

Amit viszont most sem fogyasztok, azok a félkész- meg készételek, illetve a különböz hús-, tejtermék- és tojásutánzatok, ezeket nem tartom normális élelmiszereknek, de ez egyéni véleményem.

Egyelöre maradok a vegán étrend mellett, mert ezzel érzem magam jól.

2022. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
84%
Amikor megláttam mekkora horror a "humánus vágás", meg a "humánus tartás" az iparban, akkor inkább azt mondtam, soha többé! I love babfasírt.
2022. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
23%

Érdekes, hogy egyik vegán se kőműves vagy ács vagy egyéb fizikai munkás, akinek kell a komoly fizikai erő!

Az irodisták érnek rá ennyire...

Ha az ősember is vegán lett volna, ma nem léteznének házi állatok...

Ne minket, átlagembereket cseszegessetek! Naponta körülbelül 10 dkg húst eszem. Szóljatok azoknak inkább, akik a Burger Kingben meg a Mc Donaldsban zabálják a burgereket!

2022. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
4-es nagyon jól döntöttél, ha így érzed jól magad és jobbak a laboreredményeid. Mellesleg kell valami vitamint/nyomelemet szedned, amihez növényi étrend mellett nehezebben jutsz hozzá? (mert olyat is hallottam, hogy valakinél azért okozott a vegán étrend egészségügyi problémákat, mert így többféle vitamint meg nyomelemet nem juttatott be a szervezetébe, ami egyébként szerintem nem a vegán étrend hibája, hanem az adott emberke nem étkezhetett olyan választékosan)
2022. febr. 22. 18:50
 7/37 A kérdező kommentje:
5-ös igen, az igazság az, hogy a lehető legkegyetlenebb módon zsákmányoljuk ki az állatokat.. Nagyon tisztelem azokat, akik az egészségük mellett, nagyrészben emiatt választják ezt az életmódot :)
2022. febr. 22. 18:52
 8/37 A kérdező kommentje:

6-os

Az az ironikus az egészben, hogy a kiadós, húsos kaják nem adnak több energiát, mi több, elnehezítik a gyomrot és kimondottan lomhább lesz tőle az ember, míg a növényi alapú kaják könnyűek, de éppen ezért több is lesz tőlük az energiád, nem fárad el úgymond a szervezeted a bevitt kaják feldolgozásában.

2022. febr. 22. 18:59
 9/37 anonim ***** válasza:
9%

Nekem idealistának tűntök, nincs vele baj.

Bár kérdéses, egy növény mitől kevesebb, mint egy állat. Mert nincs cuki szeme?

A végén mi marad, fényevés?

2022. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
98%
2-es vagyok. Növényi étrenddel is be lehet vinni minden szükséges tápanyagot ha változatos az étrend. 6 os válaszoló mellé lőttél, mert például én pont fizikai munkát végeztem akkoriban méghozzá építőiparit szakmával… Valóban az ősember sem volt vegán mert az ember mindenevő. De az ember is mint minden más főemlős többnyire növényi étrenden volt és gyűjtögető életmódja is többnyire növényekből állt…későbbiekben kezdett az ember vadászni majd állatokat tartani. Plusz senki nem cseszeget téged pont, hogy te jöttél ide, ok nélkül felháborodva, észt osztani, a témával kapcsolatban teljesen tájékozatlanul.
2022. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!