Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen ételeket, illetve...

Milyen ételeket, illetve desszerteket tudnék készíteni a Vega ismerősömnek?

Figyelt kérdés

Nem eszik meg semmilyen állati eredetű élelmiszert.

Arra gondoltam, hogy rizstejjel sütnék neki palacsintát. A tojást lehet valami növényi hozzávalóval pótolni? Illetve rizstejjel milyen a palacsinta íze?


Ezen kívül zöldséglevest gondoltam, illetve rizst főznék, meg mellé rántott gombát. Más ötletem nincs.

Ti miket csinálnátok pl. Reggelire, meg vacsorára? (2 napig lesznek nálunk)



2022. márc. 12. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Tojást nem kell pótolni a palacsintánál, a búzaliszt sikértartalma összefogja a tésztát, gondolj csak bele, a kenyérben sincs tojás :) jó lesz a rizstej. Én kicsi vanília aromát, vagy vaníliás cukrot használnék azért.


A rántott gombánál tudod milyen a vegán panír? Nehogy tojást használj, mert ha jól értem, az ismerősöd vegán, nem vega?

2022. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, rakok hozzá akkor vaniliás cukrot is.


Valamiért nem vettem figyelembe, hogy a panírhoz is kell tojás... vegán panírról még nem hallottam. Délután megyek boltba, keresek akkor vegán panírt. Azt csak valamivel (pl. vízzel) össze kell keverni?

2022. márc. 12. 11:17
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Én is csak növényi élelmiszereket fogyasztok több éve, pár tipp:

A palacsintát jobb, ha banánból csinálod (banánpalacsinta néven sok recept van), ezt nem igazán lehet elrontani. Nekem a rizstej és társai nem igazán ízlenek, nagyon kiérzem mindenböl.

A zöldségleves jó ötlet, de figyelj, hogy ne vajjal, hanem vagy olajjal, vagy margarinnal készítsd és leveskockát, ételízesítöt ne használj, mert azok sokszor tartalmaznak állati zsírokat. Meg ha tésztát teszel bele, csak tojásmenteset használj.

A rántott gomba elvileg jó, ha nem tojással panírozod. Én a legtöbbször elöször füszerekkel megszórom, egy zacskóban alaposan összerázom a gombával, 10-15 perc után lisztbe forgatom és utána úgy sütöm, ahogy a rántottat szokás, így garantáltan nem lesz állati összetevö benne. De lehet úgy is, hogy a lisztet, füszereket összekevered vízzel vagy növényi tejjel egész sürü tésztának, ebbe mártod a gombákat, utána esetleg prézlibe és így sütöd.

A körítésnél is figyelj, hogy mivel ízesíted.

Egyébként lecsót csinálhatsz minden gond nélkül, szalonna, kolbász nélkül (és természetesen olajjal), ezt akár tésztával, akár fütt vagytört krumplival is adhatod, mindenféle saláta mehet, amiben nincs majonéz, tejföl, joghurt.

Reggelire kenyér/zsömle margarin, zöldségek : paprika, paradicsom, stb. , ez vacsorára is jó, süthetsz zöldségeket kínai sült tészta/rizs módszer szerint, csak tojás meg hús nem kerül bele.

2022. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes bolti panirt venni, amit az elözö válaszban írtam, az minden további nélkül müködik.

SOk mindenki, aki nem eszik állati termékeket, a bolti kész cuccokat is kerüli.

2022. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Desszertnek klasszikus kókuszgolyó, vaj helyett margarinnal.


Egyik reggelire vagy vacsorára tócsni, azt bátran dúsíthatod zöldségekkel a krumpli mellé.

Ebédre valamilyen zöldségfasírtot csinálnék, nem rántottat, a panírral könnyebb mellélőni. :)

2022. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A 3-4-es vagyok újra:

Még pár dolog, ami eszembe jutott: süthetsz padlizsánt, cukkinit is, fél-egy cm-es szeletekre vágva, befüszerezve, lisztbe márva és közepes lángon kevés olajban kisütve - ezt akár szendvicsbe is lehet tenni reggeli-vacsorára

Káposztás, krumplis, diós, mákos tésztát is készßithesz, csak figyelj a zsiradékra, csak margarin vagy olaj jó, zsírt semmi esetre se használj.

Párolt zöldségeket is tudsz készíteni, akár a kapható franciasaláta-keverék is jó, meg borsó, sárgarépa, kukorica, brokkoli, karfiol, vagy ami eszedbe jut.

Körítésnek csinalhatsz sült krumplit, petrezselymes krumplit, hagymás tört krumoplit, esetleg pürét margarinnal, tej nélkül, párolt rizst, rizibizit, tésztát (tojásmenteset), vagy akár több félét is, akkor abból is tud variálni.

Ha valami konkrét kérdésed van, szivesen válaszolok, akár itt, akár privátban is írhatsz.

2022. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Reggelire banános palacsinta, zabkása, szendvics valamilyen zöldségkrémmel vagy simán gabonapehely növényi tejjel.

A tojás nélküli tészta is vegán, azt is csinálhatsz pesztóval, vagy paradicsomos szósszal. Bolognai vagy chilis bab is készülhet "vegánul", pl lencsével. Főzelékek, krémlevesek, zöldségfasírtok jutnak még eszembe.

De szerintem kérdezd meg őt, mit szokott általában enni, nekem az ő helyében nagyon jólesne, hogy ilyen figyelmes vagy.

2022. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent rizstejjel csinálok amit tejjel kéne, nekem bevált. Palacsinta is jó vele:)
2022. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A 7-eshez kiegészítésként: a pesztóra figyelni kell, a legtöbbször van benne valamiféle sajt.

A bolognai/chili esetében a lencse nem egyszerü, mert tapasztalat híján sokszor vagy nyers marad, vagy szétfö.

A krémleveseknél szintén arra kell figyelni, hogy tejföl/tejszín csak növényi lehet benne.

(7-es: nem kritika, amit írtam, tényleg jó ötletelet adtál, csak van, aminél nem gondol a legtöbb ember arra, hogy mi mindenben van állati termék)

2022. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, mit szeret, úgy kezdetnek.


Mert én pl nem csípem a palacsintát, szóval abból nem ennék.

2022. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!