Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit főzzek egy vegetáriánus...

Mit főzzek egy vegetáriánus kislánynak?

Figyelt kérdés

A 13 éves lányom barátnője holnap jön hozzánk egy hétre Koreából, vegetáriánus és fogalmam sincs, hogy milyen vega ételek amik finomak. Nem kell egyszerűnek lennie, csak finom legyen. Ha valaki tud olyat ami kínai azért örök hálám üldözné:)

Az én lányom volt már náluk kétszer is, és a kishölgy, Giuona is volt már nálunk egyszer, de akkor én nem is tudtam, hogy ő nem eszik húst, tehát egész héten tésztát meg ilyeneket főztem, de most szeretnék valami különlegeset:)

Előre is köszönöm:)

34 éves anyuka:)


2010. szept. 14. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer olyan finomat ettem!tepsis étel.Alulra a főtt rizst le kell tömködni,majd a tetejére kerül a zöldségkeverék(brokkoli,karfiol,répa,zöldbab stb),amit megpárolsz,ízesíted kedved szerint só,bors,petrezselyem.Ezt a rizsre helyezed.Majd a tejfölbe teszel 1 tojássárgáját,picit megsózod,és beteríted vele a tetejét.Ha esetleg sajtot megeszi,van olyan vega aki megeszi,akkor reszelj a tetejére és jól süsd meg.Finiii
2010. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

ha tésztát főztél neki, akkor gondolom eszik tojást és tejterméket. lehet tejberizs, tejbegríz, rántott sajt/patiszon, sült hagyma, krumpli, rizs, vegafasírt, igazából bármi, csak a húst hagyd ki vagy kenyérrel/zöldséggel helyettesítsd.

tudom hogy nem voltam nagy segítség és nem írtam semmi különlegeset.. de én is vega vagyok és szerintem nem kell ezt túlreagálni :)

2010. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

bármilyen főzelék és mellé répás-gombás fasírt

ugyan úgy kell mint a sima fasírtot csak a hús helyett reszelt répa és gomba van, én imádom de nem vagyok vega :)

ehhez jó sült krumpli is akár a főzelék helyett de amúgy a neten is van sok vega recept

2010. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tepsibe süss karfiolt, tegyél rá tejfölt, és reszelt sajtot. :) Nagyon finom. Ezen kivül rántott sajt, rántott karfiol. Ha halat eszik (mert van olyan vega aki eszik), akkor azt is csinálhatsz neki.
2010. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pl a Dubarry pulykamellért vagyok oda, de hús nélkül :) bepakolod a vegetás vízben megfőzött karfiolt a sütőbe kis halmokban, megy rá besamel, a tetejére sajt (ha megeszi a kislány) és rizzsel isteni :)
2010. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Párolt zöldbabot rizzsel. Meg fogja enni.
2010. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az ötleteket:)

Fincsinek tűnik minden:)

Sajnos sajtot meg tejtermékéket nem eszik de a tojást sem, csak hát nem tudta, hogy itt a tészta tojásból van:Dnem tudta, nem fájt neki:)

Nagyon ízlett neki a tészta, azt mondta még sosem evett ilyen finom tésztát és megkérdezte, hogy ugye nem tojásos?

Hát, most mondtam volna neki, hogy dee, tele van tojással?

A Halat sem eszi meg:S

Ráadásul tavaly a zöldségeket sem ette meg:S Szóval nem nagyon lesz szerencsés a dolog:S

De nem akarom egész héten tésztával tömni:s

Fogalmam sincs mit tegyek:S

2010. szept. 14. 20:09
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Falafel vagy ez alapján bármilyen más vega fasirt, fözelékek, salik, levesek árpagyöngyel vagy rizsel, kölesből, hajdinából fincsi egytálkajákat lehet csinálni, tepsis krumplik


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megint adsz neki tésztát, sok helyen lehet kapni tojásmenteset!Csak azért, mert nem tudhatjuk, miért nem eszi meg, és ha véletlenül megtudja, hogy tojással eteted, lehet, hogy nagy csalódást fogsz neki okozni, meg aztán sokkal jobb őszintének lenni...
2010. szept. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2010. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!