Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A méz az miért nem vegán...

A méz az miért nem vegán étel? Vagy miért vegán ellenes?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésből teszem fel a kérdést. Nem tartozok a vegánok táborába, de nagyon ritkán eszek húst, tojást meg tejterméket szinte soha és érdekel ennek a dolognak a miértje.

Szóval sokan mondták hogy a méz nem vegán? De miért? A húsért leölik az állatot ez nyilvánvaló, a tejért és tojásért meg a legtöbb helyen embertelen körülmények között tartják őket. Az állati bőrből, szőrméből vagy állatokon tesztelt dolgokat is mind megértem. De a mézet azt nem. Ennek az elkészítéséhez nem ölik meg a méheket, sőt inkább jobb körülmények között vannak mint szabadon. Kitolják őket a virágokkal vagy virágzó fákkal teli rétekre, mezőkre és dolgoznak. Ezt akkor is elvégeznék ha az emberek nem “kényszerítenék” rájuk, nem mint a folyamatosan vemhesen tartott teheneket a tejükért. Ti hogy vélekedtek erről?



2022. ápr. 19. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%

11. "Mellesleg aki nem eszik húst, az nem az állatok elöl eszi el a növényeket, mert ha - erösen túlozva - senki nem enne állatot, akkor nem is kellene egyáltalán tartani öket, azaz nem lennének, akiknek kellene a takarmány. Ha valaki nem eszik állatot, akkor csak azok az állatok nem kapnak enni, akiket eleve nem kell tartani, mert úgysem eszi meg öket."


A zöldség- és gyümölcstermesztés nagy területeket vesz el, és csak emberi igényeket elégít ki, nem haszonállati takarmányul szolgál. Sőt, általában körülkerítik, mivel a vadállatok, akikről valamiért nem akarsz tudomást venni, nagyon is szívesen csemegéznének belőle...

2022. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

#11#

Az, hogy valaki vegán-e, vagy sem, döntés kérdése, de áltudományos félremagyarázásokat nem kellene bele vinni.

A lény, az ember genetikailag mindenevő, az őskorban kihalt volna, ha nem eszik állati fehérjét is.

El kellett érni azt a szintet, amikor már tudatosan lehet csak növényekből olyan étrendet tartani, ami hosszabb távon sem káros.

Nagy a valószínűsége, hogy az emberiség jövője abban az irányba vezet majd, amelyen most a vegánok tapossák az ösvényt, 15milliárd embert nem lehet hússal etetni, kizárólag növényekkel táplálkozva meg életben maradni, ha nincs tudatosság a táplálkozásban.

Az eszkimók között mennyi vegán lehet?

Dél-Amerika őserdeiben a bennszülöttek miért vadásznak, halásznak?

A méhekre vissza térve, a vegánok is örüljenek, hogy vannak méhészek, akik foglalkoznak a méhekkel, és nem tűnt már el mostanra ez a rovar.

Elég komor az előrejelzés a méhek jövőjét illetően is.

2022. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

10-es: ha nekem írtad, én nem pontoztam le se fel senkit.

12-es: az hogy “nagy” területek vesz el az eltörpül amellett amit a haszonállatoknak termelnek le. Tehát amit az ember megeszik az elenyésző ahhoz képest amit az állatoknak termelnek meg. Olvasd el mennyi víz és takarmány kell 1kg hús előállításához.

13-as: én ezt az ősember meg előember dolgot nem tartom valósnak, inkább a teremtésben hiszek. És a Bibliában le van írva hogy az ember növényevőnek lett teremtve, csak úgy mint az összes állat. És ahogy épül le az emberi morál úgy torzul el jobban az egész ember, beleértve a táplálkozását is. Ha megnézitek soha nemvolt ennyi beteg ember mint ma, az összes 60+os idős szed valamire gyógyszert. Régen ha nem ettek vagy ehettek húst akkor nem volt világvége.

2022. ápr. 19. 22:05
 14/16 anonim ***** válasza:
83%

Leginkább elvi dolog, hogy az állatokat (és az általuk termelt dolgokat) NEM tekintik árucikknek.


Ez a videó elég jól elmagyarázza: https://www.youtube.com/watch?v=clMNw_VO1xo


Én nem vagyok vegán és eszek is alkalmanként mézet, de őszintén szólva vannak olyan gondolatok benne amik jogosak.

Pl. abban igaza van hogy nem biztos hogy jó, hogy a méhek ennyire közel állnak egymáshoz genetikailag, illetve a többi beporzó rovarra gyakorolt hatásuk sem jó.

Szóval ha nem is kell feltétlenül mindenkinek felhagynia a mézfogyasztással, abban egyetértek hogy lehetne csökkenteni a mennyiséget és átgondoltabban termelni.

2022. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom mert méhek termelik, és a vegán életmódba nem fér bele állati termék ha jól tudom
2022. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
31%
Mert a méheket nem tartják olyan jól, mint ahogy ezt itt gondolják, elveszik a mézet, amikből egyébként télen táplálkoznának, és cukros vízzel helyettesítik, ami cseppet sem egészséges számukra, ráadásul a házi méhek konkrétan a többi, természetben élő méh szaporodása ellen hatnak és kiszorítják őket, így a méhek túlélése érdekében semmiképp sem kellene mézet venni. Az, hogy a méhek nem haltak még ki, nem a méhészeknek köszönhető, épp ellenkezőleg, ők támogatják a természetben élő más fajtájú méhek kihalását. De az Earthling Ed videó, amit a #14-es linkelt, elég jól elmagyarázza, ajánlom mindenki figyelmébe.
2022. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!