Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánsággal összeegyeztethet...

A vegánsággal összeegyeztethető, hogy az ember burger kingben egyen vegán hamburgert?

Figyelt kérdés

Néztem egy spártai kihívás videót a youtubeon és a készítő állítása szerint vegán és a verseny után megállt egy csomó helyen kajálni pl. burger kingben. Persze sok ember sok különböző ok miatt lesz vegán, de mivel ez egy elég extrém diéta ezért az esetek többségében a morális okok és érvek miatt lesz az. Pl. ha az ember úgy gondolja, hogy vegán módon fog étkezni kivéve a méz fogyasztást akkor már nem is vegán.

És tudtommal a méz fogyasztás azért tiltott mert az a méhek "tulajdona" nem szabad tőlük elvenni stb.

De ha ennyire figyelünk az állatokra, hogy még a mézet sem esszük meg amit amúgy már elvettek a méhektől de jó értem... akkor is el lett véve a méhektől és ez gáz ezért nem eszik meg.

Szóval akkor az viszont nem gáz, hogy egy olyan helyen vesz kaját valaki amelyik hely abból él, hogy marhákat ölnek meg és eladják a húsukat a hamburgerben? Mert nyilván a vásárlással támogatja ezt a helyet.

Persze a legtöbb helyen ahol lehet kaját venni ott húst is lehet venni, pl. egy átlag bevásárlóközpont. De azért az más nem? Egy bevásárlóközpontnak nem a hús értékesítés a fő profilja, egy hamburger étteremnek viszont szerintem sokkal inkább.


2022. márc. 29. 18:40
A kérdező szavazást indított:
Szerintem nem kéne a vegánoknak ilyen helyen enni.
Szerintem nincs összefüggés, nyugodtan vegyék, egyék, attól még ugyanolyan vegánok.
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mindenki foglalkozzon saját magával, ne azzal, hogy a másik ember mit eszik és hol teszi azt.
2022. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek a vegansag konkrétan csak azt jelenti, hogy nem eszik állati eredetű élelmiszert.
2022. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem vegánként vegán hambit enni teljesen rendben van, egészségére. Ennél nekem sokkal nagyobb logikai bukfenc, amikor valaki hangoztatja, hogy környezetvédelmi okokból vegán és ennek ellenére rendszeresen avokádót, kókuszzsírt és hasonlókat fogyaszt.
2022. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha mindent ilyen szigorúan vennének, akkor kb semmit nem ehetnének ami nem otthon készült, vagy egy teljesen vegán étteremben ami még nincs olyan sok. Én is voltam vagyis étkeztem vegánként de akkor is megettem a Burger kinges hambit és most is, mert húst még mindig nem eszek de sajtot pl már kérek bele.

Szerintem ha az étkezés áttér arra hogy szabályokat követünk (és nem allergia miatt) akkor az már egyfajta étkezési zavar. Amikor elkezdtem újra sajtot enni meg 1-2 állati eredetű dolgot, többen kérdezték hogy ezt szabad?? Nem tiltja senki… egye mindenki amit jól esik. Persze mondhatná akkor azt, hogy növényi alapú étrendet követ, de még mindig rövidebb azt mondani hogy vegán, mégha az többet is jelent egy étrendnél.

2022. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Akkor csak zöldségesnél vásárolhatnak a vegánok? Esetleg csak vegán zöldségestől?

Bár nem vagyok se vega, se vegán, de tudom, hogy sokan közülük örülnek a gyorséttermek vegán kínálatának, és további kínálat bővítésben reménykednek.

2022. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

5

Sőt még a zöldséges is kiesne, hisz ott árulnak tojást is :D

2022. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor csak zöldségesnél vásárolhatnak a vegánok? Esetleg csak vegán zöldségestől?"


Nyilván nem, de azok az éttermek ill. vendéglátóhelyek, melyeknek elsődleges profilja a húsételek eladása a leginkább elkerülendő helyek, ha valaki ún. etikai vegán, vagyis nemcsak egészségügyi okokból, hanem állatjogi szempontokból sem eszik húst.

Tehát olyan boltok, ahol csak alapanyagokat lehet vásárolni, szóba jöhetnek, de olyan helyek, melyeknek a fő profilja éppen a hús- és a tojásételek eladása, nem.

2022. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó, hogy a nem vegán üzletek/éttermek egyre nagyobb választékot biztosítanak a növényi termékek számára. Így legalább azon a polcon sem húst forgalmaz..

10-20 éve még csak elvétve láttál rizstejet a boltban és a Burger King is csak húst árult. Most már a növényi termékekre nagy a kereslet. A forgalmazók kevesebb húst rendelnek, ezért a hentesek kevesebbet dolgoznak fel, és ezért kevesebb állat hal meg.

Szépen lassan háttérbe szorul az állatok kizsákmányolása, mert már tényleg mindenre talál ezüst tálcán kínált opciót az ember.

Szóval hajrá vegánok!:) egyetek Burger Kinget nyugodtan, hátha idővel a Meki és a KFC is észbe kap

2022. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Az 5-ös válaszoló vagyok. Nem tartom semmivel sem különbnek a gyorséttermeket és a sima éttermeket ilyen szempontból. Utóbbiak 99%-nak is a húsos ételek képezik a fő profilját.
2022. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11%
Nem. Aki vegós, az ne menjen be oda ahol eleve sonka a lényeg és főleg ne egyen olyat ami sonkakamuzás. Ne akarjon már olyat enni ami húst imitál. Baromság. Egyen olyat és ott ahol értelmes a hozzáállás és a zöldség zöldség akar lenni nem pedig húskoppincs.
2022. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!