Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Pénzben mekkora különbség...

Pénzben mekkora különbség vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy a húsfogyasztás teljesen kizárom az életemből. Tejterméket se fogyasztok igazából, csak tojást szoktam, de azt is minimalizálni igyekszem.

Ez költségben mit jelent? Ti kevesebbet költötök kajára vegetáriánusként, mint előtte? Alapvetően olcsóbbak a zöldségek, mint a húsok, viszont több is kell belőlük. Drágább vegetáriánusnak lenni, mint mindenevőnek?

Tudom, hogy az inflációs válság sűrűjében vicces ilyet kérdezni, amikor minden drága, de értitek, mire gondolok.



2022. máj. 14. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

"Ti kevesebbet költötök kajára vegetáriánusként, mint előtte?"


Te mikor voltál utoljára boltban?

Olyan árban van a zöldség, mint a hús. Simán..


Szerintem egyébként vegetáriánus életmód még drágább.

2022. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

A zöldség és gyümi rohadt drága. És az olajos magvakat ne is emlegessük!!!


Haverom most matekozta ki, hogy leteszi a vadászengedélyt, mert 1 év alatt visszajön az ára a húsból.

2022. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha egészséges és változatos módon szeretnéd csinálni, és nem csak tésztákat és kenyérféléket szeretnél enni, akkor nem olcsóbb.
2022. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha egészségesen akarod csinálni, akkor nem olcsóbb. Persze vegetáriánus a lekváros kenyér, sült krumpli, durum tészta, stb. De ez így nagyon nem egy egészséges étrend. Ami a zöldséget és gyümölcsöt illeti, egyáltalán nem olcsóak.

Persze meg lehet oldani nem túl drágán is, de baromi sok időt és odafigyelést igényel. Idény jelleggel táplálkozni, miközben a táplálék összetételére is figyel az ember.

2022. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Sokkal olcsóbb a növényi étrend.
2022. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Zöldséget a húsevőknek is ugyanúgy kellene enniük! Legalább annyit, hogy a fele tányéron zöldség legyen. A zöldség nem húshelyettesítő. A vegák, vegánok hús helyett babféléket, hüvelyeseket, lencséket esznek, ami sokkal olcsóbb mint a hús!
2022. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben ki lehet hozni olcsóbbra. De, ahogy a mindenevők is vesznek virslit, parizert, kolbászt, hamburgert stb. ugyanúgy a vegetáriánusok többsége sem készít el mindent az alapanyagokból. Ha pedig veszi a mandula tejet, tofut, vegán kolbászt, vegán tejfölt, stb akkor drágábbra fog kijönni, mint ezek nem vegán megfelelőivel.

Röviden, ha mindent te főzöl, és odafigyelsz kijöhetsz olcsóbbra is, de a többség élni fog a drága helyettesítő termékekkel és nem hogy spórolna, még többet is költ.

2022. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

van a kaviár-lazac meg a csirkefarhát.

és nem 600 Ft os almát kell venni, a piacon van 2.osztályú zöldség sokszor féláron.

ha saját magad készíted, minden olcsóbb, teljes kiörlésű kenyér a húsevőknek is jobb lenne

a tökmagliszt pl fél kg 400 Ft, majdnem mint a fehérjepor csak tized áron.


köles persze drágább mint a tejberizs, de nem kell minden vegán készételt megvenni, növényi tejet is lehet házilag csinálni, ha hiányzik a feeling, tejfölt, tojást, felvágottat, stb simán ki lehet hagyni,

persze nem lesz az a foszlós kalács és omlós pogácsa, tekerhető palacsinta, de lehet kisérletezni, trükközni

szóval mindent lehet ésszel és lehet olcsóbb

2022. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
7%
Ha valamiről le akarsz szokni, az ne a hús legyen, hanem a kenyér és tésztafélék. Ezerszer jobban meghálálja az egészséged.
2022. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

én nagyon egészségesen és kiegyensúlyzotottan táplálkoztam eddig is. személyi edzőnek tanulok, tehát ez nekem amúgy is nagyon fontos. egyszerűen csak az elmúlt években elmélyedtem annyira a különböző tanulmányokban, hogy én a vegetarianizmusban látom az utam.

én feldolgozott élelmiszereket és tejtermékeket eddig sem fogyasztottam, tehát nekem nem fog kelleni vega tejföl, meg hasonlók. szimplán csak innentől növényi alapú táplálkozást akarok folytatni, az állati eredetű élelmiszereket (főleg a húsokat) szeretném elhanyagolni.

ennek szellemében szerintetek tényleg reális, hogy akár még olcsóbb is lehet ez a fajta táplálkozás?

2022. máj. 15. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!