Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a különbség a vega,vegán...

Mi a különbség a vega,vegán és vegetáriánus között?

Figyelt kérdés
És mégis miért követhet valaki egy ilyen étrendet?Személyes beszámolok is jöhetnek,ti hogyan lettetek azok,miért és így jobban érzitek magatokat?

2020. dec. 1. 13:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

A vegetáriánus az, aki nem eszik húst.

Ennek a rövid neve a vega, tehát a kettő azonos.

A vegánok nem csak húst, de állati eredetű dolgokat sem esznek, tehát tojást és tejterméket sem.


Én nem vagyok egyik sem, de sokan érzelmi alapon megundorodnak bizonyos dolgoktól.

Magamon is észrevettem, hogy bizonyos dolgokat undorítónak tartok vagy kihányok és egyre finnyásabb vagyok a húsételekkel kapcsolatban emiatt, csak bizonyos féléket tudok megenni. Arra gondolok, hogy rossz az energiája azoknak a dolgoknak, mert sokat szenvedett az az állat, és a testemmel az már nem kompatibilis. Van húsféle, amit megeszek, és van, amit nem. Néha tojással kapcsolatban is volt már ilyen.

2020. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
az első írja jól, az állatenergetikai részhez mondjuk nem értek. :D
2020. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Az elsönek MAJDNEM igaza van, de csak majdnem.

A vegetáriánus alapesetben növényeket eszik - innen van a megnevezés is -, de vannak olyan csoportok, amelyek csak húst nem esznek, tojást ige - ök az ovovegetáriánusok, vannak, akik tejet/tejterméket fogyasztanak - ök a laktovegetáriánusok, illetve akik tojást és tejtermékeket is esznek - öket oov-laktóvegetáriánusnak nevezik.

A köznyelvben azonban mindenkit, aki nem eszik húst, vegetáriánusnak neveznek, függetlenül attól, hogy ezen belül melyik csoportba tartoznak.

A vega a vegetáriánus rövidítése.


A vegán föként nem étrendet jelent, hanem állatvédelmi mozgalom, ök aelutasítanak minden állattól származó terméket, nem csak élelmiszert, hanem egyebeket - böl, csont, toll, selyem stb-böl készült tárgyakat sem használnak, meg értelemszerüen nem fogyasztanak állati eredetü élelmiszereket sem.

2020. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Vega=vegetáriánus

Ez általában a húsmentességet jelöli, több alfaja van (ahogy már előttem is mondták)

-ovovegetáriánu: tojást eszik, tejet nem

-laktovegetáriánus: tejterméket fogyaszt, tojást nem

-ovo-lakto vegetáriánus: tojást és tejet is fogyaszt

-szemivegetáriánis: szárnyasokat, halat, tejet és tojást fogyaszt

-flexitáriánus: halat, tejet és tojást fogyaszt


És vannak a vegánok, akik mindenféle állati eredetű élelmiszert kerülnek, ezen kívül bojkottálnak mindent, amihez állatok szenvedése kell: állatokon tesztelt kozmetikumok, bőr, szőrme, selyem, állati színezék, méz. Vannak, akik pálmaolajat sem fogyasztanak az erdőirtások miatt, de ez egy kisebbség.

2020. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
4: Szerintem én se fogyasztottam soha pálmaolajat, mert az valami egzotikus dolog, nem is tudom, hol lehetne beszerezni, hogyhogy a kisebbség nem fogyaszt?
2020. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: majdnem minden margarin tartalmaz pálmaolajat, de rengeteg egyéb élelmiszerhez is használnak. Add be a keresöbe, meglepödsz, mennyi helyen használják.

Szóval biztos lehetsz abban, hogy fogyasztottál már pálmaolajat, csak nem tudtál róla!

2020. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
6: Soha nem eszek margarint.
2020. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
6: Elolvastam a Wikipédiát, még az édességeket írja. Megnéztem az édességeket, amiket eszem, azokban sincs.
2020. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy ne ettél volna még, csak nem olvastad végig mindennek az összetevöit. A Wikipédiában csak kevés példa van felsorolva, közel sem teljes a lista. De gyakorlatilag mindenféle csokiban is van, illetve kész pizzában, tésztaszószokban, stb is.
2020. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%

9: Nem lehet kizárni, de nem eszek ilyeneket, amiket írsz.

A csokijaimban nincsen.

2020. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!