Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánként ti mit szoktatok...

Vegánként ti mit szoktatok kérni ilyen magyaros/hagyományos éttermekben?

Figyelt kérdés
Egyik barátom ballagására megyek vacsorára egy kisebb étterembe és nem tudom, hogy milyen normális vegán opciót kérhetnék, anélkül hogy nagyobb kellemetlenséget okoznék... Nagyon ideges vagyok emiatt, ti mit tanácsoltok?

2022. máj. 30. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Hívd fel az éttermet és a vezetővel, vagy a konyhafőnökkel egyeztess!

Nyilván találkoztak már vegán vendéggel és van erre bejáratott opciójuk.

Ha mereven elutasítanának (a 21-ik században, Európában) azon nagyon csodálkoznék.

2022. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Én a lányom esküvöi vacsorája elött beszéltem az étteremmel, hogy milyen vegán opciók vannak. Nagyon rendesek voltak, másnapra átküldtek emailban egy listát, hogy mi az, amit tartanak, megjegyzésként még odaírva, hogy ha bármit változtatni szeretnék valamelyik fogáson, vagy valami speciális igényem van vagy valami van közte, amit nem ehetek, szivesen módosítanak rajta.

Szóval kicsit si színvonalasabb étteremben meg tudják oldani, föleg, ha elöre tudnak az ilyen igényröl, és nem számolnak fel érte sextra költséget sem.

2022. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Előre oda szoktam szólni, de általában úgy is elfelejetik. Zöldségleves néha akad, bár gyakrabban húsalapleves. Sima vegyes saláta, sült krumpli, natúr rizs vagy rizibizi. Ha nagy mazlim van akkor csinálnak egy gombás lecsót vagy hasonlót csak nekem, esetleg paradicsomos durum tészta vagy sajt nélküli pizza. Nagyon alaposan végig kell kérdezni mindent. De a közepesen menő helyeken már van vegán opció az étlapon, egyszerűbb lenne, ha tudnátok olyat választani, ahol nem te leszel az első vegán vendég.
2022. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Saláta, krumpli, rizs. Eddig egyszer volt szerencsém, akkor ezeket tudtam enni ilyen helyen.
2022. jún. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sült krumpli/rizs + zöldségköret.


Túl gyakran nem is megyek ilyen helyekre...

2022. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
krumpliköretek, rizsköretek, saláták, párolt zöldségek, tésztafélék
2022. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!