Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok ti honnan...

Vegetáriánusok ti honnan szereztek finom és egyszerű recepteket?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vagyok vegetáriánus és kezdek ráunni a tésztára, főtt krumplira, tojásra. Itt falun egyébként rohadt nehéz is beszerezni olyan alapanyagokat, amiből nem csak a hagyományos húsos ételeket lehet elkészíteni.

2022. jún. 27. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Elöször is faluhelyen nem hiszem, hoyg nehézségbe ütközne zöldségféléket beszerezni.

Másodszor ha csak tészta-krumpli-tojás az, amit el tudsz képzelni, akkor elég nagy bajok lesznek veled rövid idö alatt!

Harmadszor a neten add be, hogy vegetáriánus + recept és több tízezer ötletet kapsz. (Vagy akár csak itt a keresöbe írd be a vegetáriánus, vagy vega szavakat, itt is rengeteg ötletet meg receptet találsz.)

A vegetáriánus étkezéshez semmi különleges alapanyagra nincs szükség, a fö külnöbség, hogy húst nem kell használni.

2022. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a recept ötleteket és hogy megosztottad velem, hogy te milyen KONKRÉT helyről szerzel. Amúgy igen, hallottam már erről, hogy ezt-azt be lehet írni a keresőbe és elméletileg kidob dolgokat, majd kipróbálom, hátha működik 👍

Amúgy nemtom miért lenne faluhelyen jóval könnyebb vegetáriánus életmódot folytatni... Ja tényleg falusi vagyok, gondozzak kiskertet... hát sajnos mi a falu panelházában élünk és senki nem adja kölcsön az udvarát, hogy kertészkedhessek, amihez amúgy egyáltalán nem értek, életemben nem kertészkedtem. Vásároljak be a helyi boltban? Alig van valami.

2022. jún. 27. 15:02
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
2022. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Faluhelyen általában jobban vannak helyben termesztett növények - nem feltétlenül NEKED kell kertészkedni, de sok mindenki megteszi és a helyi piacon garantáltan árulnak is a terményekböl.

Másrészt ha nincs a helyi boltban semmi, akkor semmi különbség sincs egy húsevö meg egy vegetáriánus lehetöségei között, egy nagyobb településen vásárolni, vagy rendelni élelmiszereket.

2022. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
2. Mekkora falu, hogy már már társasházak is vannak?
2022. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó vega blog meg weboldal....guglizz rá
2022. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Indiwi zöldseges recepteket is nézz. Nagyon fincsik es valtozatosak a fűszerezés miatt.
2022. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Pedig vannak falvak ahol vannak kis társasházak. Ilyen faluban laktak a nagy szüleim, és mi is egy ideig.
2022. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, hogy tényleg falun él-e az olyan válaszoló, aki szerint falun könnyű vagy könnyebb, mint városban a zöldség beszerzése.

Nincs már háztáji, vagy is van, de csak 1% annak, ami 30 éve volt, az meg szinte mind saját felhasználásra van. A helyi boltokban meg minimális a zöldség, gyümölcs kínálat. Falun piac sincsen okosok.

Bármely városi LIDL, ALDI-ben 20-szor annyi féle zöldség kapható, sokkal jobb minőségben és olcsóbban, mint egy falusi boltban.

Nem vagyok vegetáriánus, de az ilyen panelból okoskodókat nagyon nem bírom.

2022. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

"Nem tudom, hogy tényleg falun él-e az olyan válaszoló, aki szerint falun könnyű vagy könnyebb, mint városban a zöldség beszerzése."


Ha jól értettem, az a válaszoló nem azt írta, hogy falunk mindenkinek van háztájija, hanem hoyg nem nehezebb zöldségféléket beszerezni, mint zöldségféléket ÉS húsokat is.

Ha egy kisebb településen nincs megfelelö bolt, akkor ott semmi sincs, akkor meg eddig is máshol vásároltak be.

2022. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!