Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem lakom jól hús nélkül, de...

Nem lakom jól hús nélkül, de nem szeretnék visszatérni a húsevésre, az alternatívákat nem szeretem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem akarom azt mondani, hogy a hús az egyetlen igazi étel és hogy anélkül csak éhen halni lehet, mert ez nem igaz :D


Én korábban mindenevő voltam. Volt olyan, hogy a sok édességtől és gyorskajától meghíztam, majd elkezdtem normálisan enni és mozogni, leadtam a felesleges kilókat, normál alkatom lett. Akkor emlékszem, heti 6x ebédre natúr csirkemellet ettem zöldséggel ebédre (a husin mindig volt valamilyen fűszer). Utána már ettem rántott húst meg ilyeneket. Én csak a csirkemellet meg a darált húst szerettem, marhát, sertést egészben soha. Egy idő után azonban megutáltam a natúr csirkét, majd később az összes húst, szerintem túl sokat ettem belőle, hús undorom lett és másfél évvel ezelőtt vega lettem. Na azóta megindult a lejtő...


Az igaz, hogy olykor megfeküdte a gyomromat a hús, tudjátok, erős kajakóma, de legalább akkor még jól tudtam lakni. Azóta viszont nem. Híztam elég sokat. Ha egészségesen akartam étkezni, éheztem, így ettem minden mást, csak húst nem, ami eltelít, pl tészta, kenyér, pizza, hamburger stb. Ha csak sült zöldséget eszem az nyilván nem laktat, néha eszem grillsajtot, úgy azért már jobb. De az utóbbi másfél évben alig éreztem, hogy jól vagyok lakva.


Ilyenkor lehetne azt mondani, hogy akkor egyek húst. Megpróbálkoztam vele, szalonnát tettem a rántottába, hogy megnézzem, laktat-e. Tényleg laktat. De annyira nem volt jó enni, egy csirkemellre pedig nem tudom rávenni magam még. Halat, tofut, szejtánt nem szeretem, a magas fehérjetartalmú hüvelyesek közül is csak a lencsét, csicseriborsót csak humusz formájában.


Tudom hogy sok dolgot kizártam, de hátha valakinek van ötlete, mit kéne ennem, amivel jó tudok lakni és fogyhatok is. A szénhidrátokat szeretném csökkenteni, az nem baj, ha (egészséges) zsíros ételeket javasoltok


2022. júl. 6. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Gomba, tojás, hüvelyesek, zab, stb.

Én a falafeltől tudok nagyon jóllakni pl, vagy gombás ételektől. Vagy valami jó kis lencsés-zöldséges quinola táltól.

A tésztáktól nyilván éhes maradsz.

A szejtánt pl én is utálom :D hogy állsz a többi "húspótlóval"?

2022. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak a hús (fehérje) laktat, hanem a zsírok is, lásd szalonna, sajtok amiket te is mondtál, ezekben mindkettő van. De a bő zsírban sült dolgok, zsíros szószos tészták/pizza is azért olyan laktatóak. Az olajos magvak (dió, mandula stb.) kifejezetten egészségesek. Avokádó. Olívaolaj. Ha kiegyensúlyozottan eszel, sok zöldség + fehérje, zsír és szénhidrát, jól fogod érezni magad szerintem.
2022. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)


#1 nem próbáltam még mást, tofut több formában is ettem már de nem ízlett (vagyis csak sósan ettem még)

2022. júl. 6. 11:17
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem eszel kicsit változatosabban?


Egy tartalmas leves lehet hús nélkül is, valamilyen kifli zsömle, pogácsa bármilyen féle,.kiörlésű laktat.



Ha hianyzik a hús egyél azt is mert ennek így semmi értelme ha nem laksz jól hús nélkül, mert mellé eszel csomó minden mást és hízol

2022. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Hüvelyeseket ha nem szereted, esetleg megpróbálhatod más formában megenni, más fűszerezéssel, vagy vega fasírtokba csempészve. Ha a humuszt szereted, próbálkozhatsz bab humusszal is, én szoktam készíteni vörösbab és fehérbab humuszt is, én nagyon szeretem. A vöröslencsét, sárgaborsót, sárgalencsét próbáltad? Nehezebben beszerezhető, de a mungóbab is elég jó. Mungóbabot csíra formájában is lehet kapni. Próbálkozzál, nézegess új recepteket. A hüvelyesek nagyon fontos alapkövei a vegetáriánus táplálkozásnak, vitamin tartalmuknál fogva is. Én a spenótot nem szeretem, de van olyan recept amiben "eltűnik" és meg tudom enni.


Ami engem ezen kívül nagyon tud laktatni, az a gnocchi, vagy a teljes értékű gabonafélék.

2022. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, te valamiért csak végletekben tudsz gondolkozni és ez meg is látszik a külsődön.

Vagy okádásig eszed a húst, vagy teljesen kizárod és még a maradék lehetőségek közül is válogatsz, miközben éhezel.

Éhezés = lelassul az anyagcsere, amit hízás követ.


Fejezd be ezt a teljesen értelmetlen zagyva rendszert amit folytatsz és egyél változatosan!

Ha nem leszel folyton éhes, akkor nem fogod tolni a CH-t és nem lesz hiányérzeted sem az agyadban, sem a sejtjeidben.

2022. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"ettem minden mást, csak húst nem, ami eltelít, pl tészta, kenyér, pizza, hamburger stb. Ha csak sült zöldséget eszem az nyilván nem laktat, néha eszem grillsajtot, úgy azért már jobb. "


Ez nem kiegyensúlyozott vegetáriánus táplálkozás, nemhogy nem laktat, de hiánybetegséged is lesz. Nézz utána a kiegyensúlyozott vega étrendnek.

2022. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Szójakocka pörkölt/brassói stb

A tesco-ban meg láttam borsó fehérje kockát*.* még nem próbáltam, de falnám. Mondjuk rizzsel

Hajdina engem jóllakat és brutál finom íze van (komplett fehéjreforrás)

Curry bármilyen formája.

Tabulé: petrezselymes-zöldséges pikáns bulgur

Chilis bab hús nélkül

.

Eltelt, ha pikáns fűszerezel pl jó magyaros lecsó/gombapöri/ vagy curry/kínai/olaszos stb fűszerezés

-zöldséges kaják pl saláta kiegészítésnek vagy 2 tányérral (nem hízlal)

-fehérje...babpüré, lencsekrém, sárgaborsó főzelék...

-egyél levest ebédnél sok lével a főfogás előtt/mellett vagy teát a reggelinél

- kedvenc menzakaják: pl rakott krumpli, lecsó, főzelékek hústermékek nélkül, rántott karfiol, fokhagymaleves, almás pite, palacsinta édesítővel(ha fogyózol),

Esetleg próbálj ki vegán párizsit, virslit, rántott szeletet/ burgerpogácsát.

2022. nov. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!