Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Más bio-reform kajákon felnőtt...

Más bio-reform kajákon felnőttnek is iszonyatosan beteges a viszonya az édességekkel és snackekkel, illetve a hússal?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nagyon egészségesen éltünk, a legédesebb dolog a friss gyümölcs meg a háztartási keksz volt otthon, semmi csipsz, esetleg fekete csoki de az se volt jellemző.


Kamaszként az összes megkeresett zsebpénzemből a falusi vásárban több kiló édességet vettem, amit az ágyam alatt rejtegettem, és ha nem volt otthon senki, hányásig ettem belőlük magamat.



Felnőttként is képelen vagyok nemet mondani az édességekre, nasikra, és sokszor hagyok ki étkezéseket, csak hogy nassolhassak.


Képes vagyok egy egész grillcsirkét megenni magában.

Családi kiszerelésű csipszet, gumicukrot is együltő helyemben.

Éjszaka egy-két rosszabb pillanatomban hajlamos vagyok irgalmatlan mennyiségű gyorskaját összeenni, általában rosszullétig.


Időnként rámjön az egészséges életmód mánia, és egyre többféle ételtől kezdek rettegni. Nem merem megenni a kenyeret, olajat, vajat, cukrot, mézet, olajosmagvakat se.


Aztán fordul a kocka, és megint elkezdek korlátlanul zabálni.


Más is van vele így?


Hogyan tudnám rendbetenni az ételhez fűződő viszonyomat?


Olyan mintha az étel valami drog lenne, amit nem tudok letenni.



2022. aug. 23. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvos. Evés zavaros vagy.
2022. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Mondjuk mi nem azért nem kaptunk ilyeneket, mert egészségesen éltünk, hanem mert olyan csórók voltunk, hogy egy gyümölcsjoghurt is ünnepnek számított, nemhogy egy zacskó chips, üdítőt meg max. karácsonykor és húsvétkor láttam, de ettől függetlenül egyáltalán nem lettem ilyen, nem vagyok annyira édes szájú sem.

2022. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kompenzáltam anno rövid ideig, de pár hónap alatt visszabillent a mérleg és azóta teljesen egészséges a kajához való viszonyom. Mindenképp keress fel étkezési zavarokra szakosodó terapeutát, mert hamar súlyos eü következményei lehetnek annak amit csinálsz. Sok sikert!
2022. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem így nőttem fel, mint te. De nekem a fogyókúrák miatt van hasonló néha.


Olykor rámjön, hogy fogyózni kezdek, és megpróbálok életmódot váltani, a TÉNÉ szerint enni. Elsőnek mindig a zöld leveleseket adom fel, aztán a végén szép lassan ott kötök ki, hogy zabálom a péksütiket, instant rámeneket, csipszet, sütiket, és a gyümölcsre rá sem bírok nézni egy jó ideje. Ilyen eddig még nem volt, hogy megundorodjak a gyümölcstől, szóval most érzem, hogy nagyon nem jó erőltetni ezeket a dolgokat, mert a végén többet ártok magamnak.


Néha feldob az internet ilyen nagy fogyásokról szóló cikkeket, amikor elolvasom, rend szerint az illetőnek úgy sikerült leadni nagyon nagy súlyfeleslegeket, hogy miután már mindenféle kizárós fogyókúrás étrendet kipróbált, és zsákutca lett az eredmény, a végén valami nagyon megengedő étrenddel próbálkozott, és az vált be. Nekem is szerintem ez a sorsom.


Amúgy is az egész életemre jellemző hogy mindenben nagyon végletes vagyok, vagy teljes gőzerővel, megszállottan csinálok valamit, vagy egyáltalán nem.

2022. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Jó azért szerintem nem a világ vége, ha néha egy stresszesebb időszakban megeszel egy zacskó csipszet vagy egy kis nápolyit. A lényeg, hogy ne gyakran forduljon elő.
2022. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!