Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen ételt főznétek ebből a...

Milyen ételt főznétek ebből a 2 fő hozzávalóból?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vega, de most nem kívánom a húst. Van otthon fagyasztott kelbimbó és csiperkegomba. Ebből a 2 fő hozzávalóból mit tudnék főzni? Mit javasoltok, esetleg ami be is vált? Köszönöm.
2022. nov. 3. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
kelbimbó főzelék pirított gombával?
2022. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mi imádjuk a prézlis kelbimbót/karfiolt.

Főzd meg sós vízben a kelbimbót, jól csepegtesd le, szedd bele pirított zsemlemorzsába, szórd meg reszelt sajttal, csepegtesd meg tejföllel!

Mi füstölt sajttal szeretjük a legjobban, de bármilyen lehet.

Pillanatok alatt kész, eszméletlenül finom kaja és totál laktató, pedig mi húsimádók vagyunk.

A gombát meg hagyd meg legközelebbre, mert a gomba meg a kelbimbó egy menüben, nem lesz az emésztőrendszered kedvence.

2022. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Kelleni fog még:


1 bögre finom liszt

1.5 deci nem túl drága ale sör

kurkuma

bors, só

olaj

fokhagyma

kuszkusz

mazsola

dukkah mix (ezt otthon is el lehet készíteni, lennt leírtam, de keleti boltban is kapsz)


Áztasd be a kelbimbót fél órára. Ez alatt elkészülsz a dukkah mixeddel, amit utánna lehet még használni salátára, párolt zöldségekre, hummuszhoz.


Egy serpenyőbe önts pár centi vizet, a tört fokhanymát és ha forr, ebben gőzöld meg a fépbevágott kelbimbókat. Csak annyira, hogy szép élénk zöld színe legyen.

Szórd meg a dukkah mixeddel.


A tojást, a sört a lisztet és a kurkumát, egy kis sóval és borssal habverővel összekevered, amíg a palacsinta tésztánál picit sűrűbb massza nem lesz. Ebbe forgasd bele a gombát, és forró olajban süsd ki.


A kuszkuszt egy csipet sóval, mazsolával főzd meg. Kb 3 perc és kész is.



Dukkah: ez egy egyiptomi fűszer és mag keverék, nagyon finom.

Ami kell bele:

földi mogyoró vagy dió, mandula, pisztácia,

szezámmag, édeskömény mag, római kömény, koriander, cayenne bors, só

Ezeket tedd be a sütőbe és alacsony hőn pirítsd meg egy kicsit, majd botmixerrel vagy mozsárral törd őket porrá.


Jó étvágyat.

2022. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

A kelbimbót megsütném sütőben (félbevágva, olivaolaj + só + feketebors, 220 fokon 10 perc, akkor jó, ha barna és elkezd feketedni a széle), a gombát vagy szintén sütőben (külön tálcán) vagy serpenyőben.

Ehhez csinálhatsz szószt (citromlé + petrezselyem + fokhagyma) és összekeverheted főtt quinoával salátának. Egy kis feta a tetejére és nagyob finom. Bár szerintem simán csak rizzsel vagy főtt krumplival is jó lehet, de láttam már recepteket tésztás vagy pizza verzióra is, szóval csak a fantáziádon múlik :D

2022. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Kiváló levest !
2022. nov. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó ötleteket adtatok, még nem tudom melyik lesz. :)

Köszönöm mindenkinek.

2022. nov. 3. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Még egy szavazat a sült kelbimbóra, el sem tudod képzelni, milyen különlegesen finom így.

A gomba meg nagyon sokat nyer azzal, ha elöször nagyon kevés lisztben megforgatod a szeleteket, leárzod a fölösleges lisztet és így pirítod meg ropogósra.

2022. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát ennyiből nen sok mindent, valami kell még hozzá. Én amúgy pirított kelbimbós-gombás spagettit csinálnék. Mehet bele tejszín, de nem muszáj, olívaolajjal is jó. Ez nem sok plusz hozzávaló.
2022. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gombapaprikás vagy tejszines gombás ragu es kelbimbos rizs
2022. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Én a kelbimbót vajon lepirítva szeretem, ha egy kis bacon is kerül alá, még jobb
2022. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!