Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik nem vegánok hanem vegetár...

Akik nem vegánok hanem vegetáriánusok ők hogy vannak ezzel?

Figyelt kérdés
Ugye a vegetáriánusoknak több változata is van. Van aki csak tojást eszik, van aki tejtermékeket is, stb, akik így csinálják ők mennyire gyakran/szívesen fogyasszák ezeket a termékeket? Például nézzük a lakto-vegetáriánusokat. Ők úgy vannak vele, hogy a tejtermékek még "beleférnek", de azokat se fogyasszák joszivvel és ha tehetik csak ritkán esznek tejtermékeket? Esetleg van olyan lakto-vegetarianus is, aki kifejezetten gyakran eszi a tejtermékeket, bármi rossz érzés nélkül, esetleg ezekkel helyettesíti a húst?

2022. nov. 5. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, van ilyen is, olyan is. Még a vegánok sem egységesek abban, hogy kinek mi fér bele, nem hogy a vegák.
2022. nov. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tejet és tojást is fogyasztok, de ha magamra főzök, többnyire kerülöm őket. Vendégségben, étteremben jóízűen megeszem bármelyiket, és az sem zavar, ha készételek tartalmazzák valamelyiket. Ha van lehetőség, szívesebben eszem vegán ételeket.
2022. nov. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor vegetáriánus voltam 10+ éven át, a tej és tojás mindennapos volt az étrendemben, mert szeretem.


Bár jóideje ismét mindenevő vagyok (anno súlyos étkezési zavar miatt skippeltem a húst).

2022. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Úgy vagyok mint 2-es. Magamnak nagyon ritkán főzök tejtermékkel vagy tojással de ha valamiben ami bolti benne van gond nélkül megeszem. Ezt egyébként könnyedén kikerülném és tudnék teljesen vegán lenni csak hát a vegán termékek árképzése olyan pofátlan, hogy az már lopás, idiótának nézés szint. Pl. ha megveszem a "frissföl" elnevezésű tejfölt az azért a legolcsóbb mert a tej részt kiváltják valamennyi részben növényi résszel így olcsósodik. De amennyiben az egészet az olcsóbb növényi részből készítik és ráírják, hogy "VEGÁN" hopp mindjárt többszöröse az állati tejfölnek az ára. Ugyanez "pizzafeltét" és vegán sajt esetében. Vagy csoki és vegán csoki esetében. Így főleg anyagi okokból maradok vegetáriánus amíg nem hajlandóak a kapzsiságukon változtatni a gyártók.
2022. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Először is válaszd szét teljesen a kettőt, ne csak táplálkozás alapján: a vegetáriánus nem eszik húst, a vegán pedig egy állatjogi aktivista, aki mindenféle állat kihasználását ellenzi.


Aki simán vegetáriánus, azt lehet hogy teljes mértékben hidegen hagyja az állattenyésztés brutalitása, egyszerűen csak nem szereti, vagy az egészsége miatt nem eszik húst. Simán lehet, hogy a tejterméket kétpofára tömi.


Én hasonlóan vagyok, mint az előzőek: nem főzök sem hússal, sem tejtermékkel, sem tojással, de ha az asszony főz mondjzk tejföllel sűrűsített főzeléket, akkor még megeszem, vagy ha vendégségben van tojás a rántott karfiolban, akkor szintén megeszem. Tervezem ezeknek az elhagyását, de ez még egy brutál nagy lépcső. Így legalább van 3-4 nap, amikor nem kell foglalkoznom a saját ebédemmel, nem férne még bele, hogy heti 7 nap magamnak csináljam. Húst semmilyen formában nem eszek, soha nem is csaltam.


Amúgy ha valai állatvédelmi okokból lesz vega, akkor az csak a lelkének jó, allatokon nem segít. Elkezdeni a folyamatot viszont szerintem tökéletes :)

2022. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Főleg vegán kajákat főzünk.


Azért eszünk itthon néha tojást, de sokszor hosszabb ideig megvagyunk nélküle. De akkor is csak tükörtojásnak, rántottának esszük, süteményekhez nem használok tojást, hanem vegán helyettesítőket, illetve simán megesszük sokszor a vegán tojássalátát, vegán rakottkrumplit is.


Sajtból szoktunk készíteni vegán sajtszószt, ebből többfélét is, nagyon szeretjük, de ritkán veszünk igazi sajtot is. Ha van itthon igazi sajt, azt inkább szendvicsbe tesszük, ételekbe csak kis részt teszek, ilyenkor a vegán sajtszószomat kiegészítem az igazival.

De például a házilag készített vegán parmezán baromi jó, sima párolt zöldséget nagyon feldobja (fele mandula, fele kesu alapon szoktam csinálni).


Karácsonykor pedig mindig veszünk igazi vajat, abból lesznek a sütik, illetve főzünk is vele, az év többi részében vegán margarint veszünk.


Növényi tejet pedig itthon készítjük tejfőző géppel, így segg olcsó, és sokkal könnyebb mutatvány, mint turmixolni, meg fejni a tejzsákot.


Tejföllel eddig úgy voltunk, hogy amiből lehet kihagyom, vagy helyettesítem, ritkán vettünk bolti vegánt, nem jut eszembe, de a kis zöld dobozos, az tényleg nagyon jó, viszont most az árak miatt egy darabig nem veszünk, csak ha kell, akkor igazit.

2022. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegetáriánus vagyok, egyáltalán nem kerülöm a tejet és tojast sem.
2022. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: akkor te az egészséged miatt vagy vega, vagy alapból nem szereted a húst, ugye?
2022. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Igen
2022. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem szeretem a húst. Nálam minden ízlés kérdése, úgyhogy igen, eszem tojást, tejterméket, halat, mézet, csak húst nem, de pl engem nem zavar, ha a levesben főtt a hús, csak nem eszem meg magát a húst.
2022. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!