Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok,...

Vegetáriánusok, vegánok, mennyi idő kellett, mire megvoltatok hús nélkül is?

Figyelt kérdés

Próbáltam már húsmentes ételeket, de minden esetben az volt a tapasztalatom, hogy nagyon rövid időre laktat. 1-2 óra múlva már újra éhes vagyok. Feltételezem, hogy a zsír hiánya okozza ezt.

Kérdésem, hogy ez megszokás kérdése? Ha elég ideig nem eszek húst, akkor "megszokom" és nem leszek ilyen hamar éhes? Nálatok hogy volt? Milyen ételektől tudtok hosszú időre eltelni?

Köszönöm!


2022. márc. 9. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Én mióta nem eszek húst, mindenhez kenyeret vagy zsemlét eszek. Csak így tudok jóllakni. Próbáltam azokat is elhagyni, de nem ment. Naponta közel 2 kiló ételt elfogyasztottam az első hetekben, 2-3 óránként bevertem egy jó nagy adagot, mégis folyamatosan korgott a gyomrom. Pedig jól étkeztem, a szükséges kalória bőven megvolt, nem csak salátát meg hasonló kalóriaszegény ételeket ettem. Sajnos teljesen nem tudtam vegetáriánus lenni. Kb. havonta egyszer húsrohamom van, meglátok egy filmben egy szelet húst, és olyan szinten beindul a nyáltermelésem, hogy képes vagyok több papírzsepit is megtölteni a kifolyó nyállal. Ilyenkor legfeljebb 1 napig szoktam bírni, de akkor már remegek, elkezdek szédülni, az ájulás határán vagyok. Így ilyenkor szoktam enni húst, aztán megint 1 hónapig bírom általában.
2022. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Semennyi, alig vártam hogy elhagyhassam a húst, mindig is utáltam. :D


Miket eszel? Fontos lenne a megfelelő fehérjebevitel.

Én pl ma délben egy hummusz tálat ebédeltem falafellel és pitával (fehérjében, olajban gazdag kaja), még most is alig bírok mozogni, és nem nagyon fogok vacsorázni. :D


Fontos hogy ne csak köretet meg szénhidrátot egyél, mert úgy természetes hogy éhes leszel egy órán belül.

2022. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 1 hét volt, vagy másfél. Az éhség nekem nem okozott gondot, rengeteg hüvelyest ettem (akkor még nagyon rá voltam pörögve, hogy kell a sok fehérje). Szóval nekem csak az új ízek voltak szokatlanok, illetve hogy mindenből hiányzik a hús íz, amit eddig megszoktam, de kb 1-2 hét múlva már nem volt hiányérzetem, alkalmazkodott az ízlésem, ízlelésem...


Nemtom, nekem az éhség most sem okoz gondot. Rengeteget olvastam, hogyan kell jól összeállítani a növényi étrendet, mivel féltem, hogy elrontok valamit, kockáztatni meg nem akartam az egészségem. Általában mondható, hogy a magas rost tartalmú ételek sokáig eltelítenek, míg a finomított szénhidrátok után hamar éhes lesz az ember. Nekem éhség rohamaim általában édességek után vannak, illetve magas glikémiás indexű kaják után.

2022. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Próbáltam a humuszt is, nem vált be. Te alapvetően kisétkű lehetsz, nem?
2022. márc. 9. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

#4

Nem kimondottan. Nagyon szeretek enni. :D

2022. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Úgy érzem hogy ez is egy provokatív kérdés.
2022. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Úgy gondolom, hogy vannak olyan típusú emberek, akik szinte bebeszélték maguknak ill. ahhoz szoktak hozzá, hogy csak hússal lehet jóllakni, miközben egy igazán jól elkészített gabonakása vagy bab-/lencseétel is hasonló hatással bír.

A korábbi évezredekben nagyon sok olyan helyzet volt, amikor az emberek nem ehettek húst, de más ételekkel pótolni tudták a kalóriát/fehérjét és még dolgozni is képesek voltak így.

Tehát nem elsősorban csak megszokás kérdése, hanem hozzáállás és egy megfelelően összeállított / komplettált étrend kell hozzá.

2022. márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 9. 22:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen húsmentes ételek után maradtàl éhes?
2022. márc. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Írnál egy minta étrendet? Mit eszel egy nap?
2022. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!