Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegán és azt mondja hogy...

Aki vegán és azt mondja hogy nem eszik tjterméket az mennyire gondolkozik, ha joghurtot meg eszik?

Figyelt kérdés
És a pékárunál miért nem érdeklődik hogy van e benne tojás?
2023. jan. 29. 18:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
tejterméket*
2023. jan. 29. 18:31
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem igazán vegán.
2023. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nem eszek, max. vegan joghurtot. a peknel megkerdezem, van-e benne tejtermek v. tojas ;-)
2023. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3. Nem is az a kérdés, hogy aki így teszi miért.
2023. jan. 29. 18:56
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4: megmondta a 2. es egy vegan megkerdezi. egy nem vegant nem erdekel, mi van benne, tojas, vaj, tejfol, esetleg mit tartalmaz a toltelek. a vegan nem fogja megenni, meginni, ami tejet, tejtermeket, tojast, hust tartalmaz. a mez a mehek vedelme miatt nem egyertelmu, van a veganok kozott aki megeszi es van aki nem. viszont, vigyazni kell, ha valaki vegan akar lenni, egy ido utan ugy hozzaszokik, hogy valoban rosszul lessz, ha megeszi a nem vegan dolgokat. a vegan nem csak dieta, de eletstilus is, leteznek kozmetikumok, pl. a Lushnal es mar egyre tobb markanal, ruhak, cipok, taskak, pl. a Martens is gyart.
2023. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Persze tudom, aki vallás miatt az ahimsza tejterméket eszik, engem mindig vegának csúfolnak a húsevők pedig eszek halat tojást meg szalonnát is, tejterméket meg többet mint bármi mást xd.
2023. jan. 29. 19:06
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen nincs, ez troll kérdés.
2023. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan az egyszerüség kedvéért mondják, hogy vegánok, közben meg csak föleg növényei étrenden vannak, amibe NÉHA egy-egy kivétel belefér.

Meg könnyen lehet, hogy a tejtermékek többségétöl baja van, a joghurttól nem.

Én például szintén ezt szoktam mondani, mert egyszerübb, mint magyarázkodni, mivel egészségügyi okokból nem ehetek állati termékeket, illetve van pár dolog, ami minimális mennyiségben nem árt. A tojást nem birom megenni normál esetben, de ha tojással készült tésztát eszek, az belefér kisebb mennyiségben, vagy a sajtokat sem igazán birom, de egyetlenegy pici sajtos pogácsát még elbirok.

Viszont ha ennél többet fogyasztok valamiböl, akkor gyakorlatilag asztmaszerü rohamot kapok.

Ezért egyszerübb vegánnak nevezni magam, mint megpróbálni megérttetni valakikkel, hogy van, ami egyáltalán nem megy, meg van, ami "nyomokban tartalmaz" mennyiségként még igen, és nem kell vitatkozni, hogy de még egyek abból, amit éppen csak megkóstolni tudnék.

2023. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Aki hagyományos joghurtot fogyaszt vagy tojással, tejtermékekkel készült pékárut, ő nem vegán, hanem lakto-vegetáriánus vagy lakto ovo vegetáriánus.

De ha 5 év alatt mondjuk egyszer eszik ilyesmit, akkor szerintem még belefér, hogy vegán. De ki tudja.

2023. febr. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha te eszel halat, tejtermékeket, szalonnát, tojást, akkor ki titulál vegánnak és vajon miért?


Ha téged zavar, hogy vegánnak nevez, annak ellenére, hogy te tudod, hogy közel sem vagy az, akkor csak azért mondja rád, hogy piszkáljon - ugye, ezt tudod?

2023. febr. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!