Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire jó dolog vegetáriánus...

Mennyire jó dolog vegetáriánusnak/vegánnak nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy vita indító lehet a kérdés, de semmi ilyen szándék nem áll a háttérben.

Csupán kiváncsi lennék, hogy mi a véleményetek az effajta étkeztetésről?


Én úgy gondolom, hogy egy gyerekkel illik megismertetni a hús tartalmú, továbbá az állati eredetű ételeket is, és hagyni, hogy a későbbiekben ő maga dönthesse el, hogy mit szeret és mit nem.

Én magam bár eszek húst, de halakat, gombát, avokádót többek között nem (csak, hogy párat felsoroljak), ugyanakkor meg fogom ismertetni velük a születendő gyerekem.



+1 dolog, ami akár bónusz kérdés is lehet.

Én úgy gondolom, hogy rákényszeríteni valakit egy étrendre, (mindezt úgy, hogy fogalma sincs a dolgokról még) mondjuk azért mert a szülő, vagy az egyik szülő legalább állatvédő , pont annyira rossz, erőltetett, mint keményen vallásosan nevelni valakit.

Nektek mi a véleményetek erről?


Joga van, vagy nincs joga egy gyereknek ahhoz, hogy azt egyen, amit akar, megismerje az életek egy szélesebb választékát, vagy az étkeztetés teljes mértékben a szülő döntése?



2023. ápr. 18. 18:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
11%
Ez bántalmazás.
2023. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
48%

És ha valaki nem ad a gyereknek kólát vagy chipset? Akkor is el van véve a gyerektől a választás joga? Legképmutatóbb dolog, amikor a meki-kóla-parizer szentháromságon nevelt gyerekek szülei mondják, hogy a vegán szülőktől el kéne venni a gyereket.


Az a helyzet, hogy mindenképpen a gyerek helyett döntesz. Ha adsz neki húst, ha nem.

2023. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

#12

Egy szintig egyértelmű, hogy a szülő dönt, de a kóla/chips nélkülözésének általában egészségügyi oka van, míg a hús/hústartamú életek megvonásának elvi. Egyébként is az egyik élvezeti cikk, a másik úgymond alapvető élelmiszer.

2023. ápr. 19. 08:26
 14/32 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem abszolút bromság és semmi értelme, ugyanis közösségben találkozik nem vegán kajával.


Vagy akkor pl semmit nem fogadhat el ha megkínálják, vagy osztálykiránduláson viszi már 7 évesen is a kis ételdobozt, mert jaj, anyu szerint nem ehetek tojást?


Szerintem meg amíg nem intolerancia áll a háttérben, kortól függetlenül mindenki azt egye, amit kíván, nem kell már kiskorban táplálkozási problémákkal megismertetni a gyereket.


Az is táplálkozási probléma (nem zavar), hogyha szerencsétlen nem tud mit enni, mert adogg étkezőben nincs pl gluténmentes elszeparált részleg.

2023. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
22%
*adott
2023. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

#14

Tanár ismerősöktől hallott dolgok alapján, én simán el tudom képzelni pár elvakult szülőről, hogy óriási patáliát csap, ha az egyik osztálytársa megkínálja valamivel, és kiderül, hogy elfogadta. Menzázni nem hiszem, hogy hagyjak ezeket a gyerekeket, szóval az étel doboz simán játszhat.

2023. ápr. 19. 13:56
 17/32 anonim ***** válasza:
91%

Általános iskolában már esetleg működhet az étel dobozozas, de bölcsödébe, óvodába biztos, hogy semmit az égvilágon nem engednek bevinni. (Pontosan egészségügyi szempontokból, mivel mi van ha pont az a kaja fertőzött amit a szülő visz.)


A legtöbb óvodába születésnapi tortát is csak cukraszdából, igazolással lehet bevinni, pont ugyanez miatt.

2023. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
56%

Azért elég sok vegán van, aki nem (kizárólag) etikai, hanem egészségügyi okokból vegán. Számukra pont olyan ez, mintha chipset vagy kólát adnának a gyereknek.


Amit az egyik válaszoló ír, hogy még a vegán táplálkozás szakértők sem ajánlják, hogy a gyerek ne kapjon húst, az nem tudom honnan veszi ezt. Mert hülyeség, éppen az ellenkezőjét hangsúlyozzák, miszerint a növényi étrend bármilyen életkorban tökéletesen egészséges.

2023. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
43%
Egy vegán azt vallja, hogy nincs szükség húsra az egészséges élethez. Tehát az ő szemszögükből úgy is fel lehetne tenni a bónusz kérdésedet, hogy nem ugyanúgy helytelen valakivel elhitetni, hogy húsra szükség van, mint keményen vallásosnak nevelni a gyereket.
2023. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#19

Én nem írtam a kérdésemben, sőt a hozzászólások között sem szerepel egyszer sem, hogy szükség lenne rá. Azt sem vitattam, hogy vegán étrendel lehet egészségesen élni.


Pont az lenne a lényeg, hogy se erről, se arról ne akarjuk meggyőzni a gyereket. Egyértelmű, ha ilyen-olyan allergiája van, akkor tanulja meg, hogy azt nem ehet. Viszont had döntse el ő, hogy akar húst, tejet, halat, zöldséget, gyümölcsöt enni vagy nem.

Mindegy, hogy azért mert állatvédő lesz, vagy nem szereti. Ismerje meg.

Ahogy te fogalmaztál… ő is had vallja azt, amit szeretne.

2023. ápr. 19. 22:09
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!