Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire jó dolog vegetáriánus...

Mennyire jó dolog vegetáriánusnak/vegánnak nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy vita indító lehet a kérdés, de semmi ilyen szándék nem áll a háttérben.

Csupán kiváncsi lennék, hogy mi a véleményetek az effajta étkeztetésről?


Én úgy gondolom, hogy egy gyerekkel illik megismertetni a hús tartalmú, továbbá az állati eredetű ételeket is, és hagyni, hogy a későbbiekben ő maga dönthesse el, hogy mit szeret és mit nem.

Én magam bár eszek húst, de halakat, gombát, avokádót többek között nem (csak, hogy párat felsoroljak), ugyanakkor meg fogom ismertetni velük a születendő gyerekem.



+1 dolog, ami akár bónusz kérdés is lehet.

Én úgy gondolom, hogy rákényszeríteni valakit egy étrendre, (mindezt úgy, hogy fogalma sincs a dolgokról még) mondjuk azért mert a szülő, vagy az egyik szülő legalább állatvédő , pont annyira rossz, erőltetett, mint keményen vallásosan nevelni valakit.

Nektek mi a véleményetek erről?


Joga van, vagy nincs joga egy gyereknek ahhoz, hogy azt egyen, amit akar, megismerje az életek egy szélesebb választékát, vagy az étkeztetés teljes mértékben a szülő döntése?



2023. ápr. 18. 18:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
58%

Mennyire jó, hogy ilyen kulturált válaszok vannak a témában. :)

Én magam vegetáriánus vagyok, de voltam vegán is 9 hónapig.

A szervezetemnek jobb volt így, de valamiért vissza álltam és egyenlőre maradok is csak vegetáriánus. (Bár ez nálam csak annyi változást jelent, ha megyünk valahova és megkínálnak, van, hogy eszem rántott sajtot vagy valami sütit amibe tojás van.Magamtól vegán módon étkezem)

Többször rám szálltak a családban, borzasztó volt. Így békén hagynak.

Viszont a kérdést megkapom gyakran, ha lesz gyerekem adok-e neki húst.

Párom húsevő, ő is eszi.

Persze, egyen húst. Majd az apja megfőzi vagy süti neki, én nem fogom.

Bölcsiben dolgozom, onnan tudom, hogy ha a szülő papírt igényel orvostól, hogy nem ehet a gyerek tejet, tojást, húst... Akkor nem adnak neki. Gondolom az oviban is így van, de orvosi papír nélkül akkor is adnak, ha a vegán szülő nem akarja.

Én nem fogom tiltani a gyerekemet a hús évestől, de ha elég nagy lesz, elmondom neki, hogy érző lényt eszik. Így eltudja majd dönteni, megakarja-e enni vagy nem.

2023. ápr. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
23%
Magyarországon biztosan nem próbálkoznék ezzel.
2023. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sokan vagyunk olyanok, akik úgy gondolkodnak, hogy otthon ez van és csak a társadalmi dolgok miatt nem lesz máshogy. Máshol pedig ehet húst.
2023. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Én vegetáriánus vagyok és nem akarok gyereket.
2023. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
32%
Az idegrendszer otpimális fejlődéséhez ami a gyereknek KELL, a hús fogyasztása muszáj, mert olyan vitaminokat fehérjéket tartalmaz, ami elengedhetetlen. Nem szabad a gyerekekre erőltetni a vega étrendet.
2023. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%

#25

Mik ezek a vitaminok és fehérjék, amiket hús nélkül nem kap meg a gyerek?

2023. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
38%

Olvass utána, annyira részletesen nem tudom mert nem vagyok dietetikus, de pont ezekről olvastam az orvosi véleményeket. Pl a B12 vitamin ami az idegrendszerre hat a húsokban van. Vannak fehérjék, aminosavak is amiknek a hús a fő forrása. Plusz vannak olyan anyagok is amik szinergiában hatva egymással szívódnak fel a legjobbany hasonlóképp a növényi táplálékokhoz. Olvass utána.


Egyébként ami nekem beválik, a gyerekemen nem kísérletezném ki.. mégiscsak egy fejlődő szervezet. Ráér vegázni később is szerintem

2023. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

#25

Azt már többen bebizonyították, hogy ez nem igaz, inkább csak ilyen berögződés, hogy márpedig hús nélkül nincs élet.

Ilyen szempontból akkor a császár sokkal rosszabb hatással van egy gyerekre, mint a hús mentes táplálkozás.


A kérdés is igazából az elvi részére irányult a dolognak, mintsem az egészségre.

2023. ápr. 25. 23:17
 29/32 anonim ***** válasza:
49%

Szóval csak vitatkozni akartál, gomdoltam.

A császáros anyák meg szégyeljék magukat igaz? Érdekes h egy elmaradt császárost sem ismerek, gondolom te 10et is tudsz sorolni.. Aki meg esetleg nem tud szoptatni, vesse le a gyerekét a Tajgetoszról. Ezek sem igazak amikről te beszélsz, inkább csendben maradtál volna a vitagenerálásoddal. Utolsó mondatodra reflektálnék a kérdésből: a gyereknek JOGA VAN megismerni a teljes étrendet.

2023. ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
75%
Tej, joghurt, tojás is tartalmaz b12-t. Elég sok löttybe, gabonapehelybe is raknak b12-t. Nem csak a húsokból lehet összeszedni azt.
2023. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!