Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire jó dolog vegetáriánus...

Mennyire jó dolog vegetáriánusnak/vegánnak nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy vita indító lehet a kérdés, de semmi ilyen szándék nem áll a háttérben.

Csupán kiváncsi lennék, hogy mi a véleményetek az effajta étkeztetésről?


Én úgy gondolom, hogy egy gyerekkel illik megismertetni a hús tartalmú, továbbá az állati eredetű ételeket is, és hagyni, hogy a későbbiekben ő maga dönthesse el, hogy mit szeret és mit nem.

Én magam bár eszek húst, de halakat, gombát, avokádót többek között nem (csak, hogy párat felsoroljak), ugyanakkor meg fogom ismertetni velük a születendő gyerekem.



+1 dolog, ami akár bónusz kérdés is lehet.

Én úgy gondolom, hogy rákényszeríteni valakit egy étrendre, (mindezt úgy, hogy fogalma sincs a dolgokról még) mondjuk azért mert a szülő, vagy az egyik szülő legalább állatvédő , pont annyira rossz, erőltetett, mint keményen vallásosan nevelni valakit.

Nektek mi a véleményetek erről?


Joga van, vagy nincs joga egy gyereknek ahhoz, hogy azt egyen, amit akar, megismerje az életek egy szélesebb választékát, vagy az étkeztetés teljes mértékben a szülő döntése?



2023. ápr. 18. 18:21
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
80%
29es, te elég buta vagy.
2023. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
30%
Meglehetősen ostoba dolog vegánnak nevelni egy gyereket. A szülő ne erőltesse rá a mániáját a gyerekére! A hús az emberi táplálkozás szerves része. Ha valaki meggyőződésből, divatból, akármiből ennek elhagyása mellett dönt, az szíve joga, de mást ne kényszerítsen erre!
2023. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!