Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Az ugyanúgy elítélend...

Vegánok! Az ugyanúgy elítélendő, mint egy húsevő, ha valaki csak vegetariánus és nem vegán? Tehát tejet és tojást eszik?

Figyelt kérdés

2023. máj. 8. 19:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
22%

Igen, hiszen így ugyanúgy hozzájárul az állatok szenvedéséhez, és a tejelő tehenek metános szellentése miatt a környezetszennyezéshez is.


Ha valaki vegetariánus, de nem vegán, az olyan, mintha azt mondaná, hogy "Nem támogatom a kannibalizmust, csak a kínzást és a rabszolgaságot."


Indiában pl. a legtöbb ember lakto-vegetariánus, ezért tele van az ország "szent tehenekkel" akiket ugyan nem esznek meg, de csontsoványan hagynak csatangolni és fejnek.


Ahhoz, hogy egy tehén tejet adjon, meg kell erőszakoltatni egy bikával, meg kell szüleszteni vele a borját, majd a borjat meg kell ölni, ha nem kívánatos.


A tojótyúkok pedig szűk ketrecekben ülnek, és tápokkal vannak rávéve az állandó tojásra.

2023. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Senki nem ítélendő el. Ne azokból a fanatikus vegánokból indulj ki, akik képesek kiütni valakit azért, mert az eszik húst. Ezek nem reprezentálják a komplett vegán társadalmat. Én évek óta vegán vagyok, ahogy több rokonom, haverom, ügyfelem is vegán, mégse ítélünk el senkit. Ráadásul aki megteszi azt a gesztust, hogy legalább tejet és tojást nem fogyaszt, az már kifejezetten "előkelő pozícióban" van az én szememben.
2023. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
1: Bennem azért időről időre felmerül, mennyire vagytok tisztában azzal, hogy gabonánk pl csak azért lehet, mert a vadgazdálkodás keretében kilövik azt a sok szarvast meg egyéb állatot, amik amúgy lelegelnék a termést.
2023. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

3-as: ugyan nem vagyok vegán, de nagyon el vagy tévedve!

Ha nem szaporítanák a vadakat - télen nem etetnék, stb -, akkor a vadállomány a jelenleginek csak töredéke lenne, azaz nem legelnének le komolyabb mértékben semmit.

A természetben sem pusztult ki évezredek alatt sem a fü vagy vadon növö gabona, illetve egyéb növények, még akkor sem, amikor nem létezett vadgazdálkodás, mert egyszerüen nem volt annyi vadállat, ami problémás lett volna, meg ott voltak a ragadozók - amiket idökzöben nagyrészt kiírtottak, mert akkor nincs elég levadászni való vad -, amik szintén szabályozták a növényevök számát.

Szóval ez nagyon hibás érv, és idövel a vadgazdálkodás nélkül is beállna egy egyensúly.

2023. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

1

"A tojótyúkok pedig szűk ketrecekben ülnek, és tápokkal vannak rávéve az állandó tojásra...."


Amit írtál az a nagyüzemi,profit orientált állattartásra jellemző..De hát lehet ezt másként is csinálni.

2023. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
en nem vagyok vegan se vegetarianus ... amit nem ertettem ha valaki mar vegetarianus miert nem lesz mindjar vegan
2023. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
4: nagytestű ragadozók nélkül hogy lenne egyensúly? Egyébként mondjuk mindegy is, JELENLEG ahhoz hogy legyen gabona, ezt kénytelen vagy elfogadni. De vegyünk más példát, ha ültetsz bármit a kertedben, azt is védeni kell a csigáktól meg a bogaraktól.
2023. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

ma 20:18


A két dolog között óriási a különbség. Az egyik egy étkezési szokás a másik egy életforma.

2023. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Ha az állatok miatt lettél vegetáriánus, akkor semmi értelme. Sőt, akkor már inkább öljenek meg, mint hogy egész életemben kizsigereljenek...


Ha azért, hogy könnyebb legyen az átállás vegánra, akkor van értelme.

2023. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Jesszus, már a kérdés első mondata is hajmeresztő...

Mi az, hogy elítélendő? Ki a f...om szerinted a vegán, hogy bárkiről is ítéletet mondjon?

Véleménye bárkinek lehet, de istent ne játsszunk már!

2023. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!