Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, akik szeretik a...

Vegánok, akik szeretik a bablevest: hogyan készítitek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 22:04
1 2
 11/19 jpeacefuler ***** válasza:
15%
Egyél rendesen, mint a többi ember és akkor nem kell kétségbeesni egy egyszerű bablevesen sem.
2023. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Folyékony füst, vagy füstölt piros paprika nagyon jó füstös ízt ad neki. A vegán tejfölök is egész jók tudnak lenni.
2023. jún. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem rakok bele csülköt meg tejfölt pedig vegán se vagyok…

Bab, zöldségek azt kész. A babtól eleve laktató.

2023. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondák már a füst ízesítő kell bele, meg füstölt porpaprika.


Csipetkéből a tojást egy nagy evő kanál krumplipürével ki lehet váltani.


Tálaláshoz a szója joghurt is tök jó.



Tipp még, hogy több féle babot tegyél bele, ezek változatosabb ízt adnak. Pl mexikói babkeverék és a piros vesebab is.


A hagyományos sárgarépa + fehérrépa + hagyma + fokhagyma mellé mehet még paprika csuma is, ez is gazdagít az ízén.

2023. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"mehet még paprika csuma"

Aztán miért pont a csuma? Mehet bele nyugodtan az egész paprika is ízének, nem kell megenni a megfőtt paprikát, ha nem szereti az ember.

2023. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%

Mert általában a paprika ehető részét megesszük reggelire, aztán a csuma megmarad. Ha tehetem igyekszem nem kidobni sok mindent.


Ízre meg túl sok paprikától édes lesz a leves, pláne ha sok sárgarépa is kerül bele.

2023. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%
Nincs olyan, hogy "a" bableves. Csak annak, aki konyhai, éttermi analfabéta. De az minek ír választ? Pont ezért. A leghülyébbnek a legnagyobb a "hangja". Lsd. jópár válaszolót az előzményekben.
2023. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy sokan írták, pici folyékony füstöt használok, vagy füstölt piros paprikát. Én mindig berántom a levest, nekem a bableves attól az igazi. Vegán tejfölt utólag rakok bele, ha van itthon
2023. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pl. füstölt csülök nélkül.
2023. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!