Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Anyósomék a hétvégén jönnek...

Anyósomék a hétvégén jönnek látogatóba. Mondtam nekik főtt sonka lesz! Mire ő, -valami ételt is főzzek a levéből és ne bablevest. Szerintetek mit és hogyan készítsem el? Kezdő háziasszony vagyok nem akarok felsülni! Mit főzzek a sonkából ami 4kg?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Töltött káposztához szoktam tenni sonkát húsvéti főzésnél, vagy a levével öntöm fel, de a neten tudsz keresgélni jó recepteket.
2023. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Nem leszek nagy segítség, de kérlek ne a mamának akarj megfelelni.

A bableves pedig nagyon fincsi belőle. :D

2023. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
A helyedben rendelnék valahonnan bablevest.
2023. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Bableves tényleg finom, de nem bírja mindenki felfúvódás nélkül és lehet, hogy az anyós nem akar bélgörcsöket, vagy kínlódni vendégségben a fingással. Amellett nem is húsvéti kaja, legyünk őszinték!

A káposztás ételekhez is tökéletes, ahogy az 1-es is írta, szerintem is készíts töltött káposztát!

Én egyébként elteszem a sonkalét húsvét utánra és abban főzök ki kockatésztát, majd a maradék sonka felhasználásával sonkás tésztát csinálok, amit a tányéron megtejfölözünk. Mindnyájan imádjuk.

2023. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sonkás tésztát szoltam csinálni, igaz azt a maradékból. De ezek után én biztos nem főznék semmit pluszban.
2023. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy az anyós nem úgy gondolta, hogy nekik készíts valamit a levéből, hanem csak azt akarta mondani, hogy ne öntsd ki a levét, mert abból finom kajákat lehet csinálni. De akármit is gondolt, te csináld a menüdet úgy, ahogy elgondoltad!

Tökéletes húsvéti menü a sonka tojással, kaláccsal, de készíthetsz egy kisebb hidegtálat is, hogy ne érje szó a ház elejét, franciasalátával, tormás sonka, vagy sajttekerccsel, néhány töltött tojással és annyi!

2023. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
tudom nem segitseg...de ez egy fura no ha kioktak. hacsak nem az van ahogy a 6os irta. anyudat nemtudod megkerdezni?
2023. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

4. Ahogyan a kaposztás ételek sem húsvétiak.


Miota eszemet tudom, dédanyám, nagyanyám és anyám is bablevest főzött húsvétra a sonkaléből...

2023. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

#8

Ki ne találd már, hogy húsvéti étel a bableves, még ha a felmenőid azt főztek is!

Egyébként nekem nincs gondom a bablevessel, szoktam is főzni a sonkalét felhasználva, csak éppen nem húsvét vasárnap és hétfőn, hanem húsvét után.

2023. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
#9. Te meg fel ne fogd véletlenül se, hogy a "húsvéti étel" fogalma tájegységenként, sőt, családonként változó...
2023. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!