Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel szoktátok fűszerezni a...

Mivel szoktátok fűszerezni a babos ételeket, például a bablevest? (Száraz babra vonatkozik a kérdés. )

Figyelt kérdés

Vannak fűszerek, amelyek egy-egy étel ízét úgy felfokozzák, szerintem ilyen a zöldborsóhoz adott petrezselyemzöld vagy a káposzta kaporral.


Mi illik a babhoz, ami kiemeli az ízét?



2017. máj. 11. 09:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Légy szíves, azt is írd meg, hogy a fűszereid végig a babbal együtt főnek vagy csak a főzés vége körül kell beletenni?
2017. máj. 11. 09:42
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Babfőzelékbe fokhagymát, vöröshagymát, babérlevelet teszek, a főzés elején. Bablevesbe olyanokat, mint egy zöldséglevesbe
2017. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Csülkös bablevest szoktam főzni, ahhoz babérlevél, kis darab erőspaprika vagy chilipehely, borókabogyó, kevés frissen őrölt bors megy főzés közben, zöldségekből pedig elengedhetetlen a zeller, de teszek bele egy szál sárgarépát és egy fehérrépát is, meg egy kis paradicsomot. Sót nem, mert a füstölt csülök lezsírozott főzőlevében készítem, az önmagában elég sós. A rántást úgy készítem, hogy összevágott fokhagymát és őrölt köményt megfuttatok zsírban (kihozza a kömény ízét), és ezután teszem bele a lisztet, majd a pirospaprikát. A legvégén még egy teáskanál mustár és petrezselyem vagy zellerzöld megy a levesbe.
2017. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Bableves/gulyás - babérlevél, bors, só, fokhagymás-papriks rántás.

Chilis bab - oregánó, bazsalikom, só-bors é erős paprika (ha nincs csili)

Babsűrű - só-bors és fokhagymás-paprikás rántás (aztán átmegyek rajta a botmixerrel kicsit, hogy kenhető állagú legyen)

2017. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Csombort és nem szárított babérlevél kell hozzá, a szárított mit sem ér,illetve fehérborecet. Együtt főzve.
2017. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Bableves babérlevél és tárkony, nyami :p

Chilis babhoz pedig kakaó (cicás, nem a nyiszis:))

2017. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Chilis babhoz római kömény!
2017. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Tárkony!
2017. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :-)
2017. máj. 11. 19:39
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Sárgarépa, zöldség gyökér, hagyma, fokhagyma, pirospaprika, füstölt bordaporcot.
2017. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!