Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a bacont? (Pl. pizzán)

Figyelt kérdés

Mit lehetne használni bacon helyett, ami nem hús? Jó lenne valami sós, füstölt cucc helyette.

(Füstölt sajt tök más jellegű, az nem helyettesíti)


Régen lehetett kapni növényi “bacont” de már hónapok óta nem látok sehol.


Ki mit használ erre?


2023. szept. 12. 16:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
aki vega nem akarja a bacon ízét a szájában
2023. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
51%

Én egyszerűen amikor nem akarok húst enni, akkor nem eszem húst, sem olyat ami emlékeztet rá, ilyen egyszerű. Van 100 féle pizzareceptem, aminek legalább a fele húsmentes. Pl. nápolyi szósz, mandulafenyő-mag (pinie), kis mazsola meg sok mozarella.



Persze amikor én kérdezek ilyen ökörséget, hogy hogy tudnám a borsót kihelyettesíteni hússal úgy hogy olyan legyen mintha borsó lenne, akkor az kollektív öntudattal jelentik a vegánok.

Pedig semmivel sem rosszabb ötlet.

2023. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Tofu? De amúgy ezeknek a helyettesítgetéseknek hosszútávon kudarc lesz a vége, mert a bacont nem fogod tudni helyettesíteni ténylegesen. A bacon az bacon, ahogy az uborka is uborka. Biztos vannak ilyen "vegán bacon" készítmények szójából vagy borsófehérjéből talán, és biztos tök finomak is, de ténylegesen helyettesíteni nem fogod tudni.
2023. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

A kérdés nem az hogy kinek mi a véleménye a vegaságról vagy a növényi húshelyettesítőkről 😊 biztos van vagy 1000 felület, vitafórum erre, légyszi az ilyesmit ott dumáljátok ki 🙋‍♀️


#3

Amit korábban vettem az tök jól helyettesítette, volt egy jó sós füstös íze, ez lenne a lényeg. Csak azt már nem forgalmazzák valamiért.

A tofu nem igazán ilyen.

2023. szept. 12. 16:38
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem semmivel. A bacon szalonnaféle, nem olyan, mint a húsok, amikhez hasonlót lehet találni. Egyébként az igazi, eredeti pizzára nem tesznek bacont. Ha a füstös íz hiányzik, létezik füstölt paprika.
2023. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#5

Hol lehet kapni ilyen füstölt paprikát?

Amúgy találtam már a szalonnához hasonlót, csak az már nincs.



Konkrétan juhtúrós pizzára (juhtúrós alap, lilahagyma, tojás) szeretnék valami olyan feltétet ami passzol hozzá, jó sós-füstös.

2023. szept. 12. 16:49
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
Senki nem mondott véleményt a vegaságról. Semmi baj azzal.
2023. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, különleges csemegeboltokban vagy a nagy hipermarketekben (Auchan, Interspar) a külföldi specialitások polcain.
2023. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#1-es egyből nekiállt véleményezni a vegák ízlését. #2 pedig azt taglalta hogy őt miért “jelentik” a vegánok. (Pedig eleve nem is írtam róla hogy bárki vega vagy pláne vegán lenne, bár ezt a topikot választottam mert azt hittem itt lesznek segítőkész vegák.



De tényleg nem vitázni jöttem, légyszi vagy a kérdésre írjatok releváns választ, vagy keressetek más felületet a vitára, sztorizgatásra, véleményezésre. Én több ilyen válaszra nem reagálok.

🫶

2023. szept. 12. 17:01
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Padlizsánszeleteket erösebben sózol (esetleg füstölt sóval), só-bors-paprikával füszerezed, kevés lisztbe forgatod és zsiradékon ropogósra sütöd. Elég jól imitálja a bacont, természetesen nem ugyanolyan, de nagyon hasonló.

Nekem jól bevált, mivel állati fehérjékre érzékeny vagyok, azokat nem ehetem. Sok (mindenevö) ismerösnek is ízlik, szerintük is nagyon hasonló.

2023. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!