Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Pesti vegánok, melyik étteremb...

Pesti vegánok, melyik étteremben és mit szoktatok enni?

Figyelt kérdés

Party lesz nálunk és meghívtam a barátaimat, illetve természetesen a párjaikat is. Az egyik barátom barátnője “glutén mentes, növényi étrendet követ”. A társaság összes többi tagjával már megbeszéltem a menüt (húsleves, rántott hús, steak, sült krumpli, püré, töltött káposzta, francia saláta). Na már most nem szeretném ha csak krumplit ehetne. A növényi kajákban nem vagyok otthon, azt se tudtam mi az a glutén. Először gondoltam csinálok még rántott karfiolt, viszont rájöttem hogy az se jó.

Szoval a terv az, hogy rendelek külön neki. De mivel továbbra sincs ötletem, hogy egyáltalán melyik ételek megfelelőek, ebben kérném a segítségeteket! V. Kerben lakom, szóval a Wolt pl a Las Vegans és a Ropogó nevű éttermet dobta fel. Tudnátok konkrét ételeket ajánlani innen vagy más belvárosi étteremből, ami glutén mentes és növényi ?



2023. okt. 24. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ne vegán éttermet keress, hanem kifejezetten GLUTÉNMENTESET! Az ugyanis fontosabb kitétel. Bohámtanya, vagy Kata. És onnan rendelj valami teljesen vegán kaját, akkor már lehet rántott karfiol is, ha nincs benne tojás, erre figyelj!
2023. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Ja igen, vegán: nincs benne se hús, se tej, se tojás, se méz, se zselatin, kb ezekre vigyázz.
2023. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
És a krumplit külön olajban süsd, nehogy a rántott hús után!
2023. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Meat Again - ezt az éttermet dobja fel csak. A többi az vagy pizza vagy csak süti.
2023. okt. 24. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A többieknek is rendelsz vagy te készítesz valamit?

Egyébként az india éttermekben sok, vegánoknak is megfelelö ételt találhatsz, ha körítésként rizst kérsz hozzá, akkor valószínüleg gluténmentes is, de erre direkt rá tudsz kérdezni, vagy az étlap alapján utána nézni.

2023. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

[link]

[link]

[link]


Ezeket végig tudod nézni, hogy mi az, ami vegán, majdnem minedn gluténmentes.

2023. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A többieknek én készítek.


Megnézem köszi

2023. okt. 24. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te készítesz, akkor aránylag egyszerüen tudsz neki is csinálni valamit, egy töltött padlizsán pl igen egyszerü és nincs vele túl sok munka. (Ha érdekel, tudok receptet adni)


Viszont a gluténmentes miatt meg kellene kérdezni, mennyire súlyos nála a dolog, mert adott esetben elég, ha egyetlen egy szemcse liszt kerül az ételére, már rosszul lehet töle, ilyen esetben a rendelés is igen problémás lehet.

Vagy esetleg megbeszéled vele, hogy hozzon magának valamit, amit meg tud enni probléma nélkül.

2023. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Írok privátban a recept miatt.

Igazából mindenképpen én szeretném vendégül látni, mert olyan kultúrában nevelkedtem, amiben így kell és rosszul érezném magam, ha nem én teszem elé az ételt. Már maga a rendelés is kicsit fura számomra emiatt 😅

2023. okt. 24. 20:00
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

hat nezd, nem ertem miert nem kerdeztel ra mindjar..ok akkor mit akar enni. En ket lehetoseget csinalnek.

1. udvarias vagyok megkerem pontosan mondja el mit akar enni es az lesz fözve

2. megmondom neki ha ugy gondolja hozzon magaval barmit, nem sert meg ha azt eszik amit o hoz maganak - meg is tudjuk melegiteni

3. elöre megkerdem rendben van e ha rendelünk neki, ha igen, honnan rendeljünk..


az ilyen embereknel jobb ezt elöre tisztazni.

Lehet tök jofej a csaj es önellato lesz. Nekem van egy baratnom aki glutenerzekeny, de a brutal fajta kb a levego is arthat neki.


O hozzad viszi a sajat kajajat etterembe, vendegsegbe. Elöre meg van kerdezve, megbeszelve. Senkit sem zavar sosem

2023. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!