Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok mit csinálnak hogyha...

Vegánok mit csinálnak hogyha a társaság/család étterembe megy?

Figyelt kérdés
Teljesen vegán kaja nincs az éttermek 99%ban, a többiek meg nem mennek egy vegán kedvéért vegán étterembe, mert azok a kaják ehetetlenek.
2022. jún. 30. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsére egyre több étteremben van vegán kaja.

Amúgy miért ne mehetnének a többiek vegán étterembe? Miért lenne ehetetlen? :D


Konkrét válasz: nyilván keresnek olyan éttermet, ahol mindenki talál magának valamit. Ha végképp nincs ilyen 200 km-es körzetben, akkor a vegán kajál valamit otthon. (Ételallergiás ismerőseim legalábbis ezt szokták, ha nem biztosak benne hogy lesz nekik elérhető opció.)

2022. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyszer vettem véletlenül vegán szaloncukrot, megkóstoltam, a szemétben kötött ki az égész zacskó. Azóta amin rajta van a logó messzire elkerülöm, akkor is ha amúgy régen szerettem azt a terméket (például sió gyümölcslé). Szóval egy ember kedvéért nem rúgnám fel a családi étkezést, ha nem jó neki az ami van majd megoldja.
2022. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Udvariasan, illedelmesen végig nézi, ahogy a többiek elfogyasztják az ételt, közben elszürcsöl egy vegán ásványvizet.

Nehogy már a többségtől legyen elvárás, hogy alkalmazkodjanak az egyetlen kivételhez.

B verzió, hogy be sem megy a többiekkel az étterembe

2022. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok vegán és szerencsére a családban sincs, de ha lenne, akkor nagyon egyszerű lenne a megoldás. Vagy elmennék együtt vegán étterembe, vagy olyan étterembe, ahol van vegán étel is. Ez nagyon ritkán fordulna elő, leginkább csak akkor, amikor a vegán családtagot ünnepeljük, egyébként ha étterembe megyünk, akkor rendes étterem legyen. A veganizmus nem csak táplálkozásról szól, az egész elméletükkel nem értek egyet, de ettem már vegán ételt, nem ragaszkodom minden alkalommal húshoz.
2022. júl. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Egy halotti toron kerültem ilyen helyzetbe. Akkor a köretekből szedtem, rizst, sültkrumplit, salátát, savanyúságot ettem. Előre megrendelt ételek voltak az asztalokon, és mindenki magának szedett.
2022. júl. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Amúgy miért ne mehetnének a többiek vegán étterembe? Miért lenne ehetetlen? :D"



20 fős társaság nem fog 1 fő vegán miatt vegán étterembe menni.

Jómagam kóstoltam vegán kajákat és szerintem ehetetlenek.

2022. júl. 1. 07:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, attól hogy szerinted ehetetlenek, még vannak húsevők, akik képesek élvezni vegán ételeket. Ne egyetlen szaloncukorból indulj ki.


Aki a Sió gyümölcsléből nem iszik emiatt, annak mi az indíttatása?

2022. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére egyre több étteremben van lehetőség vegán ételt enni. Sok helyen nyitottak arra, hogy a rendelkezésre álló ételekből készítsenek valamit. Bár ez általában nem annyira különleges étel, mégiscsak nagyon jól tud esni a vendégnek, ha egy étteremben hajlandóak erre.


Mivel én szeretek kísérletezni, nem bánnám, ha egy-egy alkalommal vegán étterembe kellene mennem valaki miatt. Rengeteg hétköznapi étel is vegán, amit észre sem veszünk. Szerintem az a normális, ha a társaság olyan éttermet választ, ahol mindenki tud enni valamit. Manapság az étlapokat előre meg lehet nézni az interneten, és ha nincs vegán opció, lehet előre egyeztetni az étteremmel, hogy lehetséges-e ilyet kérni. Jókat enni szerencsére bármikor tudok, így egy összejövetelen nekem sokkal fontosabb a jó hangulat és az, hogy a szeretteim jól érezzék magukat.

2022. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi étteremben van legalább egy vegán fogás.
2022. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"20 fős társaság nem fog 1 fő vegán miatt vegán étterembe menni"

Igen, elsőre is értettem hogy ezt írtad, viszont továbbra se értem hogy miért ne mehetne.



"Jómagam kóstoltam vegán kajákat és szerintem ehetetlenek."

És?

Egyrészt nyilván nem kóstoltál mindent, vannak jó kaják/helyek is.

Másrészt nyilván nem mindenkinek olyan az ízlése mint neked.

2022. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!