Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elmélkedős kérdés Mindenkinek:...

Elmélkedős kérdés Mindenkinek: Büntethetővé kéne-e tenni a vegetarizmust-vagy nem?

Figyelt kérdés

Ki, melyik "tábort" támogatja?

Köszönöm!



dec. 6. 23:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, be
Nem, egyáltalán
Inkább elmagyarázom a kérdezőnek
58 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ismételt elkövetés esetén:

Vendéglàtóipari-egység látogatásáról 5 évig kizárás.

dec. 6. 23:53
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kemény világ lenne, ha étkezési szokásokat büntetne a törvény.
dec. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem, ha valaki így táplálkozik, tegye, ellenben akik ilyen érzékenyítős videókat gyártanak, illetve erőszakosan vegetarianizmusra buzdítják az embereket, azokat büntetném!
dec. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A p hogy mások étkezése is zavar.
dec. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
99%
Ezen mégis mit lehet elmélkedni? Baromi egyszerű a válasz: nem. Értelmetlen a kérdés, mintha nem lennél tisztában a törvények és az igazságszolgáltatás funkciójával.
dec. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

A szó, amit kerestél: vegetarianizmus.

[link]

Az első válasz mellesleg értelmetlen ilyen formában, vagyis én inkább azt büntetném, aki nem tud rendesen magyarul. Az étkezési szokásaival mindenki magát bünteti. Én azt tapasztaltam, hogy miután leszoktam a húsról sokkal egészségesebb lettem, így, mivel nem vagyok beteg, gyógyszerre sem költök, tehát anyagilag is kifizetődő.

Mégis milyen büntetésre gondoltál, kérdező, és kit büntetnél? Aki (zömmel) növényi étrenden él, vagy egy adott vendéglátóipari egységet, amelyik árul húsmentes ételt is? Netán csak azt?

dec. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Én csak azokat büntetném, akik eszement módon "aktivistáknak" nevezik magukat és szidják a húsevőket.
dec. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Miért kellene büntetni?

Erkölcsi alapon épp a vegák szokták kritizálni a nem-vegákat, hogy szükségtelenül szenvednek állatok miattuk. A nem-vegák (szinte) sosem erkölcsi alapon támadják a vegákat, szóval nem látom, mi alapján kellene őket büntetni.

dec. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jog arra épül, hogy azt lehet és kell büntetni, aki másnak kárt okoz (vagy hát a cselekedete kárt okozhat, pl. gyorshajtás). A vegetariánusok nem okoznak kárt azzal, hogy nem esznek húst.

Nyilván ha elmennek mondjuk egy henteshez, és szétverik a berendezést, mert ők ilyen agresszívak, az már büntetendő. De akkor sem azért, mert ők vegik, hanem mert szétverik a berendezést.

dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ezt megtiltani nem lehet.
dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!