Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van előnye és a hátránya a...

Van előnye és a hátránya a vegetarizmusnak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 14:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%

Attól függ mit eszik az illető.

-ha tejtermékeket és tojást, halat fogyaszt, és képben van, hogy mit kell mennyi mennyiségben, akkor nincsen baj!

Sőt, intenzívebben gondolkodik, mozog és energikusabb, egészségesebb, mint egy húsfogyasztó.


De ha valaki csak zöldségen+gyümölcsön él...az bizony végzetes kimenetelű betegségekhez, halálhoz vezet előbb-utóbb.

2010. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

kösz

Bocs nem írtam le,h olyanra gondoltam h ha pl. sok krumplit(nem sültkrumplit meg nem csipszet),sok rizst eszem,az árt?? mármint hizlal/egészségtelen?

És még mit egyek?

2010. febr. 3. 14:23
 3/25 A kérdező kommentje:
ja és a halat nem szeretem:(
2010. febr. 3. 14:23
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

6 évig nem ettem húst.

Marha jól éreztem magam a bőrömben,soha nem volt sem gyomorrontásom sem hasfájásom.

DE kihulott a hajam,nő vagyok és konkrétan ez elég ok volt arra hogy újra egyem a húst.

2010. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Persze, hogy hízlal, ha sok krumplit, rizst eszel! Miért is ne hízlalna? A színhús nem hízlal egyáltalán! (Én fogyózom, és sok sovány húst eszem.) A szénhidrátok (cukor, liszt, keményítő =>krumpli, rizs, tészta, stb. és a zsír az, ami hízlal, nem a hús.)
2010. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Az első válaszadóval teljesen egyetértek.Ha csak húst nem eszel, de más állati eredetű fehérjét igen,(tojás, sajt,tej,vaj túró stb.)akkor csak használsz a szervezetednek.

Ha tippeket, ötleteket keresel arra, hogy mit tudnál enni, ami hús mentes, nézz szét a 90 napos diétázók környékén, sok ötletet kaphatsz.(ők azok, akik úgy esznek, hogy

1.nap csak állati eredetű fehérjét( húsokat,tejterméket)

2.nap.keményítőnapon csak zöldségféléből készült ételeket,

3.nap szénhidrátnapon csak finomított szénhidrátot(lisztes,cukros ételeket)

4.nap csak gyümölcsöt.

aztán kezdik elölről.fogyókúrának is jó,de sok érdekes vega kaját is lehet innen meríteni.

2010. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%

Először hites információkat olvassatok és csak utána károgjatok! A jól felépített vegetárius (akár vegán) étrend is biztosít minden tápanyagot, mely bármely korban lévőnek elegendő lehet.


OLVASS!!!

[link]

[link]

[link]

[link]


könyvajánló:

[link]

2010. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszköszkösz!!

Nem azért akarok vega lenni ert fogyni akarok(de am nem ártana-2-3 kg),hanem mert nem tudnám elképzelni hogy egy állat miattam haljon meg:(

A gugli már én is voltam,csak mindenhol mást írtak.

Ja és nagyon árt egy 12 éves szervezetnek?

2010. febr. 4. 17:49
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
ez hülyeség. nem miattad hal meg. ha nem te, megeszi más. ha ragadozó lennél, nyugodtan megöldnéd, megennéd.
2010. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

tudom,de nem vok ragadozó:D

Csak ha belegondolok hogy az az állat egyszer élt,járt,evett stb.,akkor megszakad a szívem hogy "nekem" ölték meg:'(

Egye meg más helyettem

2010. febr. 5. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!