Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mindenki mást mond, most...

Mindenki mást mond, most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
Egyik azt mondja h káros ha vegetáriánus vagy. Másik azt mondja nem az, csak valami táplálékkiegészítőt kell szedned. De mit? Mennyit? Utána meg az van írva hogy nem káros. akkor mi az igaz?
2010. nov. 14. 18:11
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
71%
Valamennyire mindkettőben van igazság,de az túlzás,hogy káros,ha nem eszel húst!A szervezetednek szüksége van a húsra,úgy ahogy a zöldségekre,gyümölcsökre,de ha nem eszel akkor sem káros,csak "akkora bűnt követsz el",mint én,aki soha egy almát sem evett meg és utálja a gyümölcsöt!
2010. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem veszel magadhoz állati fehérjét, főleg fiatalon, akkor az agyad nem fog tudni mitől fejlődni és elsorvad. Magyarul meghü...lsz. Szerinted a szemfog dísznek van a szádban?
2010. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%

Az ember bioogiailag mindenevö, ami azt jelenti, hogy a szervezetének szüksége van növényi táplálékra is meg állatira is - ezen nem lehet vitatkozni, ez tény.

Ha valaki - akármilyen okból nem akar húst enni, az csak akkor egészséges, ha a növények mellett tojást, tejtermékeket fogyaszt, mert akkor is visz be állati fehérjéket és bizonyos vitaminokat,(amik csak itt találhatók), amire szüksége van.

A különféle táplálékkiegészitök viszont egyértelmüen károsak, föként a sok szintetikus adalék miatt, és ha a fehérjehiányt pótólják, akkor az azt is jelenti, hogy állati táplálékokból állitották elö.

2010. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Atyaég én azért kérdezem, mert én kiskoromban vagy 5 éves koromig nem ettem meg a húst, ugyan utána ettem egy kicsit, mint most is, azt mondták az kell...kb. 1 darab csirkeszány hetente...de ennyi erővel lehetnék vegetáriánus, mert egyébként nem akarom megenni, de csak ha az úgy egészségesebb lenne...
2010. nov. 14. 19:23
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sokat enni ,de valamennyit egyél. Itt is a se sok se kevés aranyszabály lép életbe. Bár mindez attól is függ hogy hány éves vagy. Heti 2x érdemes fehérjét is bevinned. 1 csirkeszárny szerintem kevés. Hal vagy halkonzerv, tojás, sajt, sonka, még akkor is belefér ha nem igazán szereted a húst.
2010. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 bénabéla11 ***** válasza:
78%

honnan veszitek ezeket a szabályokat, hogy 1 csirkeszárny hetente meg hogy 2x fehérje per hét...valami tudományos cikkben olvastad? kisérletek eredményei bizonyitják hogy ha hetente 2x eszel fehérjetartalmú(állati) ételt akkor egészségesebb leszel?! sztem nem:D

nem vagyok vega csak vicces ez a hasamracsapok saccolásos technika:D

2010. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

Ha káros lenne India, meg a fél Kelet kihalt volna már. Ja és abba is gondolj bele, hogy a középkori parasztok milyen sűrűn ehettek húst, na meg háborúk folyamán a népek, mégis itt vagyunk még.

Akkor káros, ha nagyon válogatós az ember, és nem figyel a fehérjebevitelre - mert egyébként ásványi anyagokból és vitaminokból sokkal több található a növényi eredetű táplálékokban. Vitaminkiegészítőkre semmiképp sincs szükség.

2010. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
44%
Én nem azt írtam, hogy káros a vega étrend csak azt hogy meghülyít. Pont Indiát hozod fel példának barátom? Te megfürödnél a Gangeszban??? A keletet meg pont nem itt említsd már. Azok tényleg minden állatot megesznek. Hadd ne soroljam fel mert behánynék...
2010. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 bénabéla11 ***** válasza:
73%
nem azt mondta hogy egész kelet csak hogy egy csomó indiai, ami még csak nem is egész india.
2010. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Ja, de ők meg attól hánynának be, hogy te marhát meg disznót eszel. Amúgy ha beveszed, hogy a kutyaevés hagyomány, meg az ilyesmik,jó nagy hülye vagy. A legnagyobb szegénységben és nyomorúságban élők ettek ott is ilyeneket, csak a barom nyugati turizmus felkapta.

Egyébként igen, Indiát hozom fel példának, ahonnét rengeteg híres orvos és matematikus származik példának kedvéért, de biztos nekik is elsorvadtak az agysejtjeik.

Aki a fehérjékkel kampányol, az jó lenne ha utánanézne, melyik esszenciális aminósavak miben találhatóak meg a legnagyobb arányban, és utána beszélne.

[link]

itt minden fehérje, vitamin és ásványi anyag részletesen fel van sorolva, az alapján, hogy mi tartalmazza a legnagyobb mennyiségben, ha valakit érdekel...

2010. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!