Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen érvek vannak a vegánizm...

Milyen érvek vannak a vegánizmus mellett a sima vegetarianizmussal szemben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pl a tejtermékek nyálkaképzőek,a nyálkahártyáid erőteljesebben működnek tőle(ezért pl.énekeseknek éneklés előtt kifejezetten rossz iniukk tejet)(de táncosoknak sem ajánlott,ha hajlékonyabbak akarnak lenni)én tapasztalatból mondom,hogy ha csak 3 napig nem eszek semmi tejterméket már érzem,h sokkal jobban hajlok,könnyebben megy a nyújtás is.a tehén teje pedig a kazein nevű összetevője miatt az emberi gyomornak nem jó,nehezen feldolgozható.én pl kifejezetten rosszul tudok lenni a tejtől.vegetáriánus vagyok ugyan,de ritkán eszek tejterméket is(pl kicsi sajtot),de csokiból is csak étcsokit eszem.ja és a kalciumot kíválóan lehet pótolni szezámmaggal!sokan nem tudják,de ebben rengeteg van!a tehén teje meg maradjon a tehén borjának:)(aki nem ért velem egyet az kérem azért ne szóljon le,mindenki saját tapasztakatai alapján dönti el mit miért eszik/nem eszik):)
2010. dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek tisztelem "különcségét", egészen addig amíg nem sérti az én vagy a társadalom érdekeit. (Itt erről persze szó sincs).

Én azt gondolom, a tudat rendkívül fontos abban, hogy úgy érzed, a tej káros a szervezetedre. Nem gondolnám, hogy önmagában a tej olyan hatást váltana ki, mint írod.

Ne ütközz meg rajta, kíváncsi lennék egy kísérletre, miszerint pusztán a hatásból el tudnád-e dönteni tejet vagy placebót kaptál.

Más aspektusból láttam placebós/valódi kísérletet, az eredmény nem igazolta képzeletet.

2010. dec. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát nemtudom,én csak azért mondtam mert nekem így jobb...de attól még más lehet,h nagyon rosszul bírná,mert pl.annyira szereti,h nem tudná elhagyni:)azért én is kíváncsi lennék ilyen kísérletekre;)
2010. dec. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én apukám is vegan volt 1-2 évig de volt valami B vitamin hiánya és az úszás eredményei se voltak jók úgyhogy most ovo-lakto vegetáriánus.
2010. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semminemü érveket nem kell belebeszélni! Egészen egyszerüen fölfogás és életvitel kérdése. Az egészségre addíg nem káros, amíg agyilag elfogadod a veganizmust, vagy vegetáriánizmust. A tested alkatától is függ, hogy egészséges maradsz-e, avagy mégis szüksége van-e a testednek más táplálékra is. Ezt a közérzeted, a teherbíró képességed döni el. Egy élsportolónak pl. nem ajánlatos vegetáriánusnak, vagy vegánnak lennie, mert rengetek kalóriára, többféle vitaminokra, ásványokra van szüksége, mint ami csak a zöldségekben található meg.
2010. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sheriffkoma ***** válasza:
100%

A végletek nem jók, ez már soxor bebizonyosodott.

Sok minden eldőlhet az agyban, de nem kell a tudatot mindent elsöprő erejűnek vélni. Az emberi szervezet kémiai alapokon nyugszik, ezt tudomásul kell venni. Hiába gondolod gyógyszernek az arzént, a tudat lejobb igyekezete ellenére is kampec.

Igenis számít, mit eszünk. Ami nem nekünk való, az nem nekünk való, más kérdés, hogyan bizonyosodunk meg róla, saját tapasztalat alapján, érdek nélküli kutatások eredményeiben bízva. Szerintem mindkettőt kell alkalmazni.

Saját tapasztalat alapján még a kábítószer is szimpatikusnak tűnhet, vagyis a közérzetünk becsaphat. Nem minden szervünk tud konkrét jelzést adni, pl. észre sem vesszük, ha egyik vesénk leállt. A másik is le fog.


Én pl. fél liter kólától már komoly gyomorfájást kapok. Nem bírom a foszforsavat. Ezért nem iszom. Vagy éhgyomorra a tej/kakaó meghajt. Ez a tapasztalati rész.

Míg a cukor és lisztfogyasztás károsságáról tudományos kutatások alapján tartózkodom, ha van választási lehetőségem. Ugyanígy a tartósítószeres kajáktól is. Mire ezek konkrét káros hatását érezném, már késő lenne.

Figyelni kell a szervezetünk reakcióit bizonyos ételekre, de elébe kell menni a bajnak okosabb emberek kutatási eredményei alapján is.

2010. dec. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ízlik? Igyad. Nem ízlik? Majd issza más.
2010. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem ölik meg őket, a tejipari és tojásipari állatok szörnyű körülmények közt vannak.

Nézd meg ezt, nincs kedvem az egészet leírni:

[link]

2010. dec. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!