Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért vagy vegetariánus?

Miért vagy vegetariánus?

Figyelt kérdés

Sok ember tér át mostanában erre a (tévhitekkel ellentétben egyátalán nem sokkal egészségesebb) étrendre, érdekelne, hogy miért? Én több mint tíz éve sportolok, személyi edzőként és táplálkozási tanácsadóként dolgozok, és sajnos vannak olyanok akik nem értik meg, hogy állati fehérje, legfőképp hús nélkül nem, vagy csak extrém ritka esetekben lehet kifejleszteni, és fenntartani egy jó fizikumot. Azt megértem, aki undorodik a hústól és nem akar megenni egy állatot, de a többieknek, főleg aki sportol, mi az indoka erre? Az elcsépelt érvet, hogy "de a növényekben is van fehérje", meg a tejet felejtsük el, aminosav összetételük következtében nem alkalmasak az izom építésre és megtartására, a sportolók pl. ezért nem is számolják bele a növényi fehérjét az étrendjükbe. Remélem értelmes keretek között marad a vita, és érvekkel, tudományosan bizonyított tényekkel jönnek az ellenzők majd, nem pedig "de én ezt olvastam a nőklapjában" stílusú szövegekkel.


Marivs


2011. márc. 7. 21:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
75%

Te komolyan azt reméled, hogy itt kulturált társalgás lesz? :)


Ha egyáltalán írnak majd sokan, akkor olyan fröcsögés lesz a két oldal között, hogy hujuj :)

2011. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:

Hát azért reméltem, hogy egyszer sikerül itt normálisan is elbeszélgetni néhány emberrel, a tudományos témákban már sikerült. Ha valaki hülye lesz, annak megy a modi jelentés.


Marivs

2011. márc. 7. 21:35
 3/64 anonim ***** válasza:
64%
Mert gyűlölöm a növényeket. ;)
2011. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem szeretem a hús ízét, így ha tehetem vegetariánus kaját csinálok. Amit egyedül megeszek az a csirkemell és a hal, a többi hústól kiráz a hideg. De semmilyen ideológia nincs emögött, világéletemben ilyen voltam.
2011. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Én is csak halat és csirkemellet eszek, ezek a legegészségesebbek. De én most az "igazi" vegákra gondoltam, akik egyátalán nem esznek húst.Egyébként nem értem, hogy a hal mivel kevésbé állat mint mondjuk egy csirke vagy egy tehén, sose értettem az emögött megbúvó logikát.
2011. márc. 7. 22:03
 6/64 anonim ***** válasza:
56%

Én nem vagyok vegetáriánus.

Bocsánat, hogy idepofátlankodok, de el szeretném mondani a véleményemet.

Két disznót vágok évente, és emellett élem a vidéki emberek szokásos életvitelét. A szalonnát, sonkát, kolbászt én sózom, füstölöm és -bármíly meglepő- meg is eszem jóízűen.

Most, mióta Uniós ország vagyunk és kapjuk az észt, egy kicsit meg vagyok döbbenve, hogy itt nálunk ezer évig csak hülye emberek laktak, akik még az alapvető táplálkozási ismeretekkel sem voltak tisztában.

De most már legalább okosodunk.

Vegetáriánus étrenddel egy vidéki parasztember munkáját nem lehet elvégezni!

2011. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
30%
így is van, nagyon jó ételek a házi szalonnák, sonkák, kolbászok! sok vega nem tudja mit hagy ki :P
2011. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem érek annyit, hogy egy állat meghaljon miattam.


(miért nem alkalmasak a növényi fehérjék amúgy, ezt magyarázd már el nekem? a szója minden esszenciális aminosavat tartalmaz)

2011. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
78%
érdekes amúgy, hogy minden vegetáriánusoknak szóló kérdésbe beír egy csomó ember, hogy milyen finom a disznóhús, a kérdésre meg ezek után már senki nem válaszol, csak vitatkozik mindenki mindenkivel...:/
2011. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, a növényi fehérjék aminosav profilja NEM ugyan olyan mint mondjuk a húsé, másrészt a húst nem lehet szójával pótolni, mert egyrészt (szerintem) nagyon rossz az íze, másrészt egyes tanulmányok kimutatták, hogy negatív hatásai is vannak nagy mennyiségben a szervezetre, főleg a férfiakéra. Én disznóhúst nem eszek, nagyon ritkán marhát abból is csak steak-et, úgyhogy a szalonna témához sajnos nem tudok hozzászólni :)
2011. márc. 7. 22:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!