Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus családok! Mit...

Vegetáriánus családok! Mit esztek reggelire?

Figyelt kérdés

Légyszi soroljatok annyi féle reggelit, amennyit csak tudtok, teljesen kifogytam az ötletekből.


A férjem vega (húst nem eszik, de tejet és tojást módjával igen) és szerinte nekem kéne kitalálni mit együnk reggelire, de én húsevő vagyok, nehéz az ő fejével gondolkodnom, nem is segít semmit benne, plusz a család ahonnan én jöttem nem egy olyan fajta, ahol a reggeliből ekkora parádét csinálna (kivettünk a hűtőből valami egy szelet kenyér mellé és kész).


2011. ápr. 30. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Zabkása/tejberizs gyümölcsökkel (eper, cseresznye, málna banán, kiwi, barack, amit szerettek)

Rántotta egy szelet kenyérrel, és zöldségekkel (paradicsom, paprika, retek)

Szendvics vajjal, csírával, narancslével

Turmix gyümölcsből, tejből, hozzá valami édes kifli

Különböző édes/sós péksütemények magukban

Palacsinta

Főtt tojás, túró, zöldségek kenyérrel

Tükörtojás

2011. ápr. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 30. 09:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pirítós kenyér, vajjal és fokhagymával, lekvárral, vagy szendvicskrémmel, netán sajtos pirítós.

Tojáskrém

Bundás kenyér

Egy kistányér saláta, főtt tojással és/vagy sajtkockákkal, idényzöldségekből. A Zuram ezt is sajtos pirítóssal szokta enni. :)

Tejberizs, tejbegríz, utóbbi hamarabb elkészül. :) Szintén lehet variálni fahéjjal, lekvárral, kakaóporral.

Kiflit pici tejbe beáztatsz, felkarikázod, és jól megszórod cukros mákkal: hamis v. egyszerű mákos guba. Gyerekeim naponta meg tudnák enni. :)


Tojás rántottából is lehet készíteni ezer félét, sajttal, gombával, paradicsommal, paprikával, hagymával, zöldhagymával, a lehetőségeknek tényleg csak a fantázia és a pénztárca szab határt.


Illetve a kedves férj megkérése, hogy lássa el magát, hisz felnőtt férfi, nem egy kisfiú, akit ki kell szolgálni, vagy eszi, amit kap. :)

Se.ggberúgás terhe mellett reklamálás szigorúan tilos.

2011. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi vegetáriánusok vagyunk,de nagy faxni nincs a reggelivel.Soha nem eszünk meleg reggelit,nemcsak az időnkbe nem férne bele,de nincs is rá vágyódásunk.A reggeli rendszerint:1 barna zsemle teavajjal és zöldfűszerrel,gyümölcs vagy gyümölcssaláta (akármilyen gyümölcsök összevágva és 1 kis pohár gyümölcsjoghurttal,vagy sima joghurttal+mézzel nyakönöntve)Tea,kávé,forrócsoki(nem késztermék,úgy készítem,hogy egy púpos teáskanál főzhető kakaóport mézzel összekeverek,felöntöm forró vízzel,kb 1 dl-re,főzni nem kell)Télen gyakran készítek zabkását,de nem a szokott módon,hanem este 2-3 evőkanál apró fajta zabpelyhet kaukázusi kefírrel és mézzel megkeverek. Reggelre megduzzad, mehet bele a gyümölcs.Főzni ezt sem kell.Télen ezt esszük a joghurtos gyümölcssaláta helyett.Ha nem dolgozunk és egy kicsit több időnk van,akkor pirítok kenyeret és lekváros pirítóst(is)eszünk,vagy készítek vajkrémeket,sokfélét készíthetsz,ami eszedbejut,tehetsz bele zöldfűszereket,vagy aprított olajbogyót,vagy reszelt sajtot,vagy juhtúrót,nem kell ragaszkodni semmi konvencionálishoz,azt csináld,ami szimpatikus.Az egzotikus fűszereket én általában is kihagyom,de reggelire semmiképpen nem fűszerezek,mert elrontja a napot,a reggeli legyen enyhe.Különben szerintem a legjobb,ha a párod nem nyilatkozik,kérdezd az anyósodat,hogy miket is szokott készíteni,meg főleg,hogy hogyan szoktak reggelizni.Gondolom,szívesen segít benne.
2011. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Anyós nem él.

2011. ápr. 30. 15:52
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségkrémeknek sok változata van, sajtos melegszendvics, túrókrémek, zöldséges rántoták.


[link]

[link]

2011. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

zakuszka


pestók


lekvárok


pálmavaj (vega libazsír) hagymával


fűszervaj (bármilyen bolti fűszercsomag összekutyulva lágy vajjal vagy margarinnal)


olvasztott sajt


műzli


piritós vajjal


gyümölcssaláta

2011. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, köszönöm, köszönöm!
2011. máj. 3. 18:43
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

ha eszel tojást, tejterméket, akkor nem vagy vega. legfeljebb csak a húst nem szereted.

Ha azért nem eszel húst, mert valami hülyeséget érzel, vagy gondolsz az állatok iránt. Akkor mondjál le a tojásról tejtermékekről meg a bőrcuccokról.

2011. máj. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 daci96 válasza:
0%
éhezünkxD
2011. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!