Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha valaki sokáig vegetáriánus...

Ha valaki sokáig vegetáriánus és húst akar enni akkor besárgulhat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mesélte, hogy az ő egyik ismerőse sokáig volt vegetáriánus (évekig) és elkezdett megint húst enni, de úgy elszokott a szervezete tőle hogy a mája nem tudta megemészteni és besárgult. Ez lehetséges?
2011. máj. 3. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

én azt tudom, hogy amíg nem a szemfehérje és a nyálkahártya sárgul be, addig nincs gond :)

Amúgy szerintem lehet... jól leterhelem a májam sok-sok idő eltelte után... fene tudja.

2011. máj. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
74%
Nem hinném, hogy ettől besárgulna valaki, hacsak nincs más baja is.A hús jobban emészthető mint a zöldség, gyümölcs.
2011. máj. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A máj meg nem szokik el. Egyrészt, másrészt sok köze nincs hozzá. Az epének van, ami ott van a májnál végülis, de ennyi :)


A szervezet képes elszokni és hozzászokni dolgokhoz, de az alap enzimek előállításáról nem igazán szokott leszokni. Ez olyan, mintha sokáig nem ennél kemény kaját, és kiesne a fogad.

2011. máj. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

05.48 Azért az biztos, hogy én aki nem iszik soha, egy pohár bortól is fejfájós vagyok. Nyilván ha innék minden nap, akkor alkalmazkodnék.

Csecsemőkorban van egy laktáz nevű enzimünk, ami emészti az anyatejben lévő laktózt. Ez addig van, amíg "szopunk" :) Utána az emberek 80%-ánál eltűnik, és ezért van sok laktóz érzékeny ember.

Ha sokat edzek nagy súlyokkal, az izmaim nőnek, a csontjaim sűrűbbek lesznek. És ha hiszed ha nem, ha nem ennél évekig, a fogaid bizony meglazulnának, és a rágóizmok is elsorvadnának.

Én pl. több éve élek úgy, hogy csak fehér húsok, csak zöldség-gyümölcs, semmi műkaja, semmi pia, semmi sz@r kaja. Ha eszem nagy ritkán valami édességet, vagy nehéz kaját, úgy tud fájni a gyomrom, hogy ihaj. A fejem is, izzadok stb. Egy mekis burgerbe bele tudok halni :) Régen meg kétpofára zabáltam ezeket és semmi bajom nem volt.

Szóval azért ez szerintem nem annyira fekete-fehér. De nem értek hozzá...


Még valami nyaranta megeszek napi egy görögdinnyét. Kvázi napi 6-8 kiló :) 1-2 hónap alatt, úgy besárgulok, mint az állat :) Mármint a bőröm. Kérdeztem orvosokat, hogy lehet-e a dinnyétől, mert ugye van benne karotin, attól meg lehetsz sárga, ha sokat eszel. Mind azt mondta, hogy a dinnyétől kizárt... még 6-8 kilótol se! De basszus tudok neked képet mutatni, minden nyáron narancssárga vagyok. És ahogy elhagyom a dinnyét ősszel, szépen karácsonyra kifehéredek. MInden leletem rendben, ha nem eszek dinnyét, nem is sárgulok :)

Na szóval az orvosok szerint nem lehet, és mégis...

2011. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ! :D
2011. máj. 4. 13:51
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, az biztos, hogy a legegészségesebb étel is káros lehet, ha túlzásokba esünk.:D
2011. máj. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igaz :D
2011. máj. 5. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!