Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akinek már volt vashiánya a...

Akinek már volt vashiánya a vegetáriánus étkezés miatt, hogy tudta pótolni az ásványianyag-veszteséget?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Anyum volt vashiányos, de nem vega. Valami gyógyszert kapott, amitől fekete színű lett az outputja.
2011. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

de hát mért nem eszel vastartalmú dolgokat, mint a cékla,

jaj hirtelen nem jut eszembe más.

2011. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi évtizedekkel ezelőtt fordult velem elő, akkor sok spenótot ettem, az pótolta. Most nem vagyok vega, és a növények ásványianyagtartalma is visszaesett. Egyébként leveles zöldségek, hüvelyesek, teljes kiőrlésű gabonából készült termékek a növényi alapú vasforrások. Ezenkívül a NUTRILITE rágható vas tabletta is kiválóan alkalmas erre a célra. Lényeg, hogy a sok lehetséges megoldást vegyesen kell alkalmazni, nem jó az egyoldalúság.
2011. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Jó pár éve nekem is volt vashiányom, nm vaok vega pedig az orvos ezt írta fel: Ferrograd folic ja és párszor mennem kellett vérvizsgálatra..

Vas tartalmú életlek: vörös húsok, spenót, máj, lencse, petrezselyem, tojássárgája, kakaó, mandula, mogyoró.

Pezsgőtabletta: vas +c

2011. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vas pezsgőtabletta
2011. jún. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Üdv, a helyzet az, hogy a vegetáriánus étkezéshez kéne egy leheletnyi szaktudás és tudományos kíváncsiságérzet.


Komolyabb bajod is lehet a vashiánynál, ha nem táplálkozol megfelelően. Egy mindenevő étrenddel sokkal könnyebb kiküszöbölni az ilyen gondokat, de vegetáriánusként sem lehetetlen, vagy kifejezetten nehéz.


Gyerekkorban és terhesség alatt SEMMIKÉPPEN(!) ne élj vegetáriánus életet, mert a magzat / gyerek fejlődésében nagyon könnyen gondot okozhat egy hiányos étrend.


A vegetáriánus étrendet élő embereknek valamennyivel több vasra van szüksége, lévén hogy bizonyos okok miatt a növényi eredetű vasat a szervezet kevésbé abszorbálja, mint az állati eredetű vasat.


Léteznek továbbá olyan tápanyagok amik elősegítik és olyanok amik blokkolják a vas felszívódását.


Elősegíti például a C vitamin és húsok.


Nehezíti például calcium, magnézium, cink (ez nem jelenti azt, hogy Ca, Mg, Zn tartalmú ételeket hanyagolhatod, hiszen ezek a tápanyagok is rendkívül fontosak!).


Maracuja, datoja, eperfa, kelbimbó, borsó, krumpli, tök, spenót, zab, tökmag, búza, napraforgómag, mandula csak hogy néhányat említsek a jobb növényi vasforrások közül.

2011. jún. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Cékla , feketeszeder, brokkoli, vörösbor, ezek mind jó vasforrások.
2011. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is volt vashiányom, bár nem biztos hogy az étkezésem miatt, de a doki írt fel rá gyógyszert, és már helyre állt nagyjából. (Neo- Ferro- Folgamma tablettát szedtem)
2011. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vegetariánus és nem volt még vashiányom, de ha neked ilyen problémád van, akkor javaslom, hogy SPIRULINA tablettát szedj!!!


Ez egy fantasztikus táplálékkiegészítő tabletta, amiben rendkívül magas a vastartalom (10g spirulina porban annyi vas van, mely megfelel 450g sóskának vagy 320g májnak), emellett a sárgarépánál 10-szer magasabb béta-karotin tartalommal rendelkezik, 1 g spirulina (2 db tabletta) tápértéke megfelel 1 kg zöldségnek...


A spirulinából szervezetünk minden alkalommal azt veszi fel és hasznosítja, amire épp szüksége van - különösen érvényes ez fokozott teljesítmény-kényszer, sport-megterhelés, fogyókúra, stressz, esetleg várandósság esetén. (Tehát nem lehet túladagolni pl. a vasat, mert csak annyi szívódik fel a Spirulinából a szervezetben, amennyire épp szükség van!)


A Spirulina tabletta minden olyan fontos anyagot pótol a szervezetedben, amire szükséged van!!!

Emellett méregtelenít is, immunerősítő hatása is van...


Mi már évek óta szedjünk a családommal (napi 2x 2db tabletta), emellé még C-vitamint (lassú felszívódású 1000mg-os) is...


Én itt szoktam venni a Spirulinát, itt részletes leírást találsz róla :


[link]

2011. jún. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Utóbbi termékben talán van vas talán nincs. A lényeg, hogy egy rakat marhaságot belehánytak a leírásába, plusz a tény, hogy egy "natural shop beauty" nevű oldalról származik piros zászlót lóbál.


Attól, hogy valami természetes egyátalán nem jelenti azt, hogy egészséges vagy jótékony hatású. Scam-szagot érzek.

2011. jún. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!