Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet egyik napról a másikra...

Lehet egyik napról a másikra váltani vegetáriánus életmódra?

Figyelt kérdés

Ezalatt a lakto-ovo változatra gondoltam, tisztában vagyok a hiánybetegségek kialakulásának kockázatával. Az elhatározás már régóta érlelődött bennem. Az egyetlen hátráltató tényező eddig a szüleim voltak, számukra ez a fajta életmód elég idegen volt, ezáltal a kétfelé-főzés is kissé problematikus lett volna.

Ennek ellenére, ha magam készítem azokat az ételeket, amelyeket megennék, lehetséges a hirtelen váltás?(talán nem idevaló példa, de rossz szokásokról is egyik napról a másikra vált az ember pl. dohányzás)


2011. jún. 3. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés:) Én született "ragadozó" vagyok, de amióta lúgosító teát iszom, egyáltalán nem kívánom a húst, kb. 2 hete, talán próbáld meg, hátha bejön (előtte minden nap hatalmas mennyiségű húst zúztam be, szóval elég nagy váltás). Ha alapból szereted a húsos ételeket, akkor elég nehéz lesz a váltás, szóval szerintem add meg a szervezetednek amit kíván, ha húst, akkor húst.

/Joshi Barat-féle lúgosító teát iszom, sok gyógynövény van benne, minden olyan ami kell, és kb 600FT, bár előtte nem bíztam igazán benne, de valóban jó/

2011. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Lehet. Egyszerűen elhatározás kérdése ha nagyon akarod menni fog. Vagy pl kezd úgy hogy minden 2. nap 4.nap eszel egyre kevesebbet majd a végén már nem is fogod kívánni.
2011. jún. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Előbb gondold meg, miért akarsz áttérni, azután rendesen tájékozódj.

Készits 2 hetes programot a bevezetésére, hogy valóban megvalósitható-e az életviteled keretein belül.

Sok sikert a kisérlethez.

2011. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen szeretnék áttérni, egészségügyi okokból, és persze az eddigi rossz szokásokkal teli életmódot leváltani egy tudatosabb formára. Kísérletet teszek a drasztikusra és a fokozatosra egyaránt...meglátjuk, nálam melyik válik be jobban:)
2011. jún. 5. 09:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges. Én meg is tettem 13 éves koromban :) Azóta beteg sem voltam soha, és a vashiányom is elmúlt. Szóval nekem bejött :)
2011. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én így lettem vegetáriánus 7 éves koromban. Egyik napról a másikra. Az ok egy hízó levágása volt a szemem láttára. Azóta még csak húshoz sem értem, és még az "illatától" is rosszul vagyok.

19/L

2011. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de ha nem magától alakul ki a dolog nálad, akkor azért légy tudatos! De szerintem a lakto-ovo változatból nem lehet baj, csak eleinte többet egyél ezekből a dolgokból! Semmiképp ne add fel az elhatározásod! F/18/vega
2011. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, én egyik napról a másikra lettem (lakto)vega, elhatároztam, hogy többé nem eszem húst, és másnaptól már nem is ettem.:)Szóval szerintem simán.És nem lesz hiánybetegséged, ha pótolod fehérjékkel.
2011. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat! Amúgy az, hogy valaki vegetáriánus, magában azt is jelenti, hogy többször kell főznöd magadra? Úgy értem a megszokott, hétköznapi étkezéseknél elég ha készítesz egy szendvicset, és az éhség meg van oldva. Vegák esetében ha nincs idő a főzésre, de éhes vagyok, tudnátok javasolni alternatívákat?
2011. jún. 9. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:
műzli, pirítós (akár padlizsánkrémmel, stb.), sajtfélék, palacsinta (aztis kb. 15 perc kikeverni meg kisütni), gofri (detto), saláták (boltban is lehet kapni készen, ha lusta vagy összedobni, én pl. nagyon szeretem a svédgombát), rántotta (gombával, hagymával, amivel akarod akár), vega szendvics vagy simán kenyér/kifli/zsemle friss zöldségekkel, melegszendvics, háátőő. bármi, msot hirtelen ennyi ugrott be :D
2011. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!