Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettetek vegetáriánusok?

Miért lettetek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka? Nem szerettétek a húst, vagy a szüleitek se ették, stb. Aki nem vega az ne írjon!
2011. jún. 11. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindig is rettenetesen válogatós voltam, csak a csirke és pulyka melle húsát ettem meg, semmi mást (szalámi helyett is pulykamellsonka meg ilyen sznobságok), és azt se sokat, kb. csak hétvégén családi ebédekkor. 13 éves koromban lettem vega, amikor is elmentünk egy olyan étterembe, ahol trófeák lógtak a falon. Nem ettem semmit utána 3 napig, valahogy ez, ahogy körbenéztem rádöbbentett a dolog kegyetlenségére. Nem egy drasztikus dolog tudom, de nekem akkor az volt, akkor jutott el igazán az agyamig, hogy milyen szenvedéseket kell átélnie egy érző lénynek ahhoz, hogy az emberek - bele se gondolva az egészbe - elfogyaszthassák. Azóta eltelt 9 év, és egy percre sem bántam meg soha a döntésem - erkölcsileg helytelen húst enni, és kész, a szagától is hányok azóta. Közben megpróbálok más tekintetben is környezet és állatbarát lenni, pl. bőr cuccok soha(cipők sem), állatokon tesztelt vegyszerek, kozmetikumok, gyógyszerek kizárva, stb.
2011. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Timcsike1999 válasza:

Én 12 éves vagyok és nemrég lettem vega. (csirkét és pulykát eszek) 2 okom volt: 1. valamiért elkezdtem undorodni a disznó, marha stb húsoktól...(először megutáltam a párizsit, aztán a szalonnát, aztán a kolbászt, aztán a szalámit) 2. mindig is vékony voltam nem igazán az alakom miatt hanem azért mert elhatároztam, hogy egészségesebben fogok élni...

hát ennyi lenne

2011. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A vegák nem esznek húst. Te nem vagy vega :D
2011. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Ha a csirkét és a pulykát megeszed, akkor nem vagy vega!
2011. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk,nem is tudom,hogy vegetáriánius vagyok-e.De nem eszem húst.Több lépcsőben alakult ki.Először is,mert nagyon válaogatós és rossz evő gyerek voltam,nem szerettem enni semmit,nem csak húst nem,de leginkább a húslevest utáltam meg a pörkölteket.Aztán később,hogy anyám tanított volna főzni,megismerkedtem különféle nyers húsok tapintásával és látványával,főleg az borzasztott,amelyikben csont is volt,mert rögtön az jutott eszembe,hogy én is így néznék ki feldarabolva.Később aztán ez valahogy elmúlt,akkor éledt újjá,mikor úgy hozta az élet,hogy falura költöztem,és a második férjem született falusi volt,ez azt jelentette,hogy nem a boltban vettük a húst,hanem saját "ölésű" csirke,nyúl,liba,kacsa és disznó került az asztalunkra,szinte minden nap,amiknek a leölésében közre kellett működnöm.Először nem bírtam megölni,szoktam szólni a szomszédnak,hogy vágja le a csirkémet,de ami utána jött,az még rémesebb volt,mint maga a gyilkosság,a kopasztás-belezés-darabolás. Disznóról ne is beszéljünk,disznóvágás előtt és után egy-egy hétig csak fánkot és túróstésztát és spenótot stb bírtam enni.Engem az állat könyörgő szemén túl a legjobban az ezzel járó szagok borzasztottak.Aztán elváltam,és ez után húsféle csak nagyon ritkán,és csak teljesen feldolgozott állapotban-pld.gépsonka került az asztalra,húst egyáltalán nem főztem,csak akkor ettem ilyesmit,ha vendégségben voltam valahol.Később megismerkedtem a jelenlegi párommal,aki 30 éve vegetáriánus,és azóta olyasmit készítek,amit ő is szívesen elfogyaszt,szóval húst nem.Én ugyan nem tudom,hogy undorodnék-e egy szelet rántotthús ízétől.mindenesetre nem kívánom,nem gondolom,hogy húst kellene rántani,mikor annyi minden mást is lehet.
2011. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

17 évig ettem húst és eszembe se jutott, hogy abba hagyjam.

Aztán a nyáron meg hopp abbahagytam, nem kívántam, nem érdekelt, mindig ott maradt a tányéromon.

Ahogy telt az idő, úgy erősödött bennem, hogy ez a helyes út.

Jobban lettem testileg, lelkileg

Ekkor már figyeltem, hogy ne egyek állati adalékanyagokat, mint például a zselatin, a kárminsav és a tejoltó.


Eleinte talán a jobb közérzet, egészségem miatt hagytam abba, most már erkölcsi okokból nem eszek.

2011. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez hogy tartozott ide a kérdéshez? Vagy olvasni sem tanultál meg?
2011. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
de tudok olvasni mert elolvastam a sok hülyeségedet és azért írtam mert a kis csajt bírod csudázni de ha engem kezdesz felkopik az állad
2011. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én nem ilyen anti-vega ember vagyok, de nem értem miért írják sokan, hogy "az egészségem miatt". a húsevés nem egészséges vagy mi van?
2011. jún. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
hát valahogy undorodni kezdtem a hutol :/ és nem ettem aztán pedig semmit e ettem ami állatbol van :tojás,sajt ...tehát én téleg vega vagyok !
2011. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!