Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az ember MINDENEVŐ akkor...

Az ember MINDENEVŐ akkor minek VEGETÁRIÁNUSNAK lenni?

Figyelt kérdés

Nem értem, annyian egyre többen egyszer csak elhatározzák, hogy Pk mostantól nem esznek semmilyen húst, meg állatot.

De mi értelme van? Az ember mindenevőnek született. Akkor miért nem Élvezik az emberek, és használják ki, hogy iylen változatosan tudnak táplálkozni?

Ez csak az emberek baromsága.

Még sosem hallottam állatról, hogy gondolt volna egyet egy oroszlán, hogy mától átszokik a növény evésre. Hülye lenne egy állat is ezt tenni.

Persze sok ismerősöm nem eszik se húst, se állatot, de a csokit azt zabálják, meg a cigit, meg az energia italokat, meg a kólát vedelik.


Az állatok nem tesznek ilyet, nem fog egy sólyom se átszokni magvakra, és nem fog egy hörcsög se átszokni húsra.


Miért csinálják ezt az emberek?


2011. jún. 29. 10:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim válasza:
72%
NEm hülyék. ÉS ne általánosíts! Az ember "mindenevő" valaki mégis laktóz érzékeny vagy cukorbeteg vagy nem eszik húst. Nem minden vega csak kitalálta. És aki kitalálta egyik napról a másikra h vega lesz az meg a saját dolga...
2011. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim válasza:
37%
Nézz vissza a történelembe,én nem nagyon hallottam vegetáriánus kereszteslovagról,vagy laktózérzékeny ősemberről. Ezek 19/20 adik században mutálódott betegségek...meg a sok nyomorék bemeséli magának h erre meg arra érzékeny,és a végén meg tényleg az lessz..
2011. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
87%

Tudod szerintem vannak azok az emberek,akik elhatározzák,hogy márpedig nem esznek húst,és akkor jönnek hozzá az általad említett indokok,és vannak azok akik nem kívánják,és úgy érzik,hogy nem is igénylik.


Én nem vagyok vega,de épp tegnap beszélgettünk anyummal fogyókúrákról,meg étkezési szokásokról,és épp azt mondtam neki,hogy ha egy hónapig nem kerülne elém hús,nem is hiányolnám,mert én nem szeretem annyira. Néha néha persze jól esik megenni egy jó kis marhapörköltet,vagy sült csirkecombot,töltött pulykamellet,rántott halat és ezzel kb nálam ki is merül a hús. Ezeket szeretem,és ennyi. Se felvágottat nem nagyon eszem. Én megelégszem azzal,ha 1-2 hetente egyszer hús kerül a tányéromra,és nem azért van így,mert nem tehetem meg,hogy akár minden nap azt egyek,egyszerűen csak nem kívánom. A zöldségeket-gyümölcsöket viszont piszkosul! Szerintem én nyúlnak készültem! :D


26/N

2011. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
85%

Én eddig ilyen hivatkozásokat olvastam a kérdésre:

1. Élő, mozgó lények, és így határolódnak el a leölésüktől.

2. Nem bírják megenni, mert kedves, aranyos, valamikor élő-mozgó lények volt, akiket azért öltek meg, hogy az ember megegye.

3. Borzasztó körülmények között tartják őket, és félnek a vágóhídon. Ezért undorító.

3. Egészségesen lehet élni hús nélkül is.

2011. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
23%

namost az hülyesé, hogy azért nem eszek csirkét, mert meg ekll ölni.

1. Az oroszlánok úgy étkeznek, hogy megölik az áldozatukat, sőt, bármilyen furcsaa is legyen, MINDEN ragadozó megöli azt, amit meg akar enni. Ez atermészet rendje. Eredetileg a Ragadozók is megölték az embert, mielőtt megették volna, csak közben az ember kitalálta a puskát ( LOL ). És ha belegondolsz, még a mindenevők is hajlamosak állatot ölni, hogy megegyék, sőt, a vízilovak egymás tetemeit is megeszik. Ha hirtelen senki és semmi nem táplálkozna más állatokból, akkor a globális felmelegedés hatásait már meg sem éljük!

2. A növényeket ugyanúgy el kell pusztítani, csak azok nem "halnak meg", de attól még az ő "életüknek" is vége lesz, szóval ha már nem téphetjük le a fa ágát, mertg "fáj neki", akkor miért vághatjuk ki fűteni?

2011. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
21%
A vegetáriusok nagy állatbarátok, és eszményítik az erőszakmentességet, azonban ez nem vonatkozik az általuk megvetett mindenevő emberekre.
2011. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
75%

az emberek SZŐRÖSEK akkor minek BOROTVÁLKOZNAK?


A sólyom se tépkedi ki a tollait, miért nem élvezi az ember is, hogy szőrös? Ez csak az emberek baromsága. Meg miért járnak biciklivel ha egyszer két lábra születtek? Ki látott már bicikliző struccot?


Igazad van, persze, hülyék a vegák, igaz hogy vegetáriánusként is tökéletesen egészségesek, de minek, ha egyszer ölhetnek is?! Az egész Isten hibája, mert szabad akaratot adott nekünk, meg fejlett agyat, meg empátiát, ezek miatt csinálunk ilyen baromságokat.

2011. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
75%

én nem vagyok vegetariánus,se vegán,.se semmi iylesmi,de mi bajod azzal, ha valaki az akar lenni? Nem mindegy neked?

Nem vagyunk egyformák. Én se akadok ki, ha valami más zenét szeret hallgatni,vagy más hoibbijai vannak.

2011. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
14%
csak az a baj, hogy a zene ízlés kérdése, az étkezés pedig természet kérdése, és a vegetáriánus ellentmond a természetnek, a rocker pedig csak az én ízlésemnek mond ellent
2011. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
23%

Ez a divat most,majd elmúlik.

Nekem azzal semmi bajom ha valaki nem eszik húst mert nen szereti,de az ilyen álszent picsogjunk a levágott tyúk fölött tipust kiröhögöm

2011. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!