Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusnak mondhatom...

Vegetáriánusnak mondhatom magam? Vagy hol a határ a "besorolásnál"?

Figyelt kérdés

Elvi okokból nem fogyasztok húst, és nem veszek olyan tárgyakat, ruházatot, stb. ami elkészítéséhez, alapanyagához más élőlény életének kioltása szükséges.


De fogyasztok tejet és tojást (tudom, hogy a tojásban is az élet lehetősége rejlik, de mégsem egy már élő élőlény életét oltom ki ez által).


2011. máj. 23. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lakto-ovo vagy. :)

Ők a húst nem, de tejet/termékeket eszik.

2011. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegetáriánus vagy.Csak a vegánok nem esznek/ehetnek tojást/tejet, állati eredetű dolgokat stb. A vegetáriánusok még halat sem fogyasztanak,ha eszel halat akkor nem vagy vega.
2011. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Húst egyáltalán nem fogyasztok. :)
2011. máj. 23. 13:22
 4/11 Tyler913 ***** válasza:
En nem eszek hust,de a mar megvett borcuccaimat nem dobom ki.Ez igy remelem ok?
2011. máj. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
minden tárgy elkészítésén nem vega emberek dolgoztak. ennek eredményeképpen, vagy magadnak kell minden használati tárgyat előállítani, vagy hagyd a f-szba ezt az idiótaságot.
2011. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi válaszoló!


Hogy jön az ide, hogy sok dolgot nem vega ember készít?

Azért csak látom, hogy a kajában mi van benne, vagy hogy a cipőm anyaga mégis miből van, nem?


Az nem érdekel, hogy a készítő vega-e vagy sem. Engem az érdekel, hogy maga a termék tartalmaz-e húst, vagy állati bőrt, stb., amibe az élete került....

2011. jún. 5. 20:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Ennek a neve, mint írták már: lakto-ovo vegetariánus.:)
2011. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
az vagyok akinek válaszoltál. az állatok az életükért adták azért, hogy táplálják azokat az embereket, akik neked készítették a dolgaidat. szóval közvetve miattad haltak meg :D
2011. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Csak kis csúsztatás van a logikádban. Ugyanis azt nem tudom befolyásolni, hogy MÁS mit fogyaszt, de azt igen, hogy én magam mit fogyasztok. De jót mosolyogtam a próbálkozásodon. :)

2011. jún. 9. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
de azzal, hogy igényt tartasz azokra a dolgokra, amikhez a dolgozók állatokat esznek, közvetve miattad is több állat hal meg.
2011. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!